Akta X - Série 8 (série)

Drama / Thriller / Mysteriózní / Sci-Fi

USA / Kanada, 2000–2001, 15 h 44 min (Minutáž: 44–45 min)

Bill Roe

Mark Snow

Gillian Anderson, Zachary Ansley, Sarah Koskoff, David Duchovny, Robert Patrick, Mitch Pileggi, James Pickens Jr., Tom Braidwood, Dean Haglund, Bruce Harwood, Kirk B.R. Woller, Brian Thompson, Sal Landi, Bradford English, Gene Dynarski, Dan Leegant, Eve Brenner, Annie O'Donnell, Brent Sexton, David Barry Gray, Lawrence Pressman, Conor O'Farrell, William O'Leary, Rusty Schwimmer, Kim Greist, Jim Cody Williams, Rodney Eastman, Erich Anderson, Keith Szarabajka, Grant Heslov, Michael Bowen, Kellie Waymire, Patrick Kilpatrick, Joe Sabatino, Tom Jourden, James Franco, Noel Gugliemi, Wade Williams, Jennifer L. Parsons, Arye Gross, Tamara Clatterbuck, Scott MacDonald, Kenneth Meseroll, Michael Welch, Jordan Warkol, Deep Roy, Bill Dow, Christopher Hutson, Caroline Lagerfelt, Jordan Marder, Natalie Radford, Michael McGrady, Vyto Ruginis, Ken Jenkins, Jennifer Griffin, Jay Acovone, Saxon Trainor, Steven Anderson, Megan Follows, Adam Baldwin, Christopher Stanley, Karl T. Wright, Annabeth Gish, Roy Thinnes, Bernard White, Eddie Kaye Thomas, Roz Witt, Nicholas Lea, Sheila Larken, Ric Sarabia, Dwight Hicks, Jay Underwood, Wendy Gazelle, Denise Crosby, Ron Canada, Jennifer Hammon, Miguel Sandoval, Casey Biggs, Gregory Cruz, M.C. Gainey, Steve Wilcox, Zach Grenier, James Otis, Frances Fisher, Dale Dickey, Tonja Kahlens, Jeff Gulka, Marty Zagon, Dan Desmond, Steve Stapenhorst, Larry Dorf, Danny Trejo, Jane Daly, Kevin McClatchy, Jack Shearer, Nelson Mashita, Judith Scott, Cheyenne Haynes, Jolie Jenkins, Bryan Rasmussen

Komentáře uživatelů k sérii (4)

Překvapivě náhrada za Muldera v podobě agenta Doggetaa je více než adekvátní a překvapivě první díly s Mulderem v této sérii jsou ty slabší. Až na pár slabších dílů se jedná o velmi dobrou sérii s epizodami, které patří k tomu nejlepšímu z Akt X. Možná mě tolik nechytly konspirační díly, které byly utahané a jejich tématika mě tolik nebrala. Největší pozitivum je doplnění postav, které Akta X oživují a asi nikdo nečekal, že to může dopadnout tak dobře......8/10(9.2.2017)

S Robertem Patrickem přišly i vyloženě hororově detektivní skvosty, které si nezadají s těmi nejlepšími vůbec napříč sériemi..(26.2.2018)

Ze začátku se mi výměna Muldera velmi líbila. Doggett přinesl svěží vítr a bylo poznat, že už to nějaký nový impuls potřebovalo. Jenže jak série pokračovala, začínal jsem z toho mít čím dál tím větší pocit, že tvůrci už začínají vařit z vody stále více. Konec mi byl už téměř jedno a vzhledem k tomu, že série 7 a 8 se točili tak, že by mohli být poslední série seriálu, mít TAKOVÝ konec Akt X by byl pro mě zklamáním. Návrat Muldera sice potěšil, ale jsem celkem nervózní, co s postavou udělají ve finále. PS - Moc mě potěšila znělka s novými záběry, po tolika sériích to diváka prostě potěší :-).(9.3.2017)

Samostatné epizódy ôsmej série sú stále nadpriemerné, ale mytologické epizódy (1+2, 13-16, 18, 20+21) celkom stratili mieru a ide v nich už len o šponovanie a prekrúcanie zápletky do zblbnutia. Agent Doggett je (s výnimkou pár posledných epizód) veľmi nevierohodný a nesympatický; i agentka Reyesová je oproti nemu dobrá. Je vidieť, že autori z Muldera vytvorili niečo, čo zďaleka nedokážu nahradiť.(4.3.2017)