poster

Odvážné kordy

 • Francie

  Young Blades

 • Slovensko

  Odvážné kordy

Historický / Dobrodružný

Francie / Velká Británie, 2001, 92 min

Předloha:

Alexandre Dumas st. (kniha)

Scénář:

John Goldsmith

Scénografie:

Yan Arlaud

Kostýmy:

Fabio Perrone
(další profese)
 • Patch
  odpad!

  Fuj nejhorší adaptace na tři mušketýry.....fujtajbl(12.5.2005)

 • Turiec
  ****

  Mladý D'Artagnan a jeho traja priatelia – ešte len kadeti Portos, Athos a Aramis; zradný a intrigánsky (ešte len) biskup Richelieu, láska a záchrana kráľa – vďačná to téma na historicko-dobrodružný film. Príjemný dobrodružný film, kde ako vždy dobrodruhovia bojujú so zlodruhmi.(3.1.2004)

 • Ilicka
  *

  Filmaři snad Dumase nemají rádi... Tohle a Monte Christo... nemám slov...(23.5.2006)

 • Jeanne
  *

  Asi to měla být další verze Tří mušketýrů, ačkoli tentokrát se setkáváme s královnou Marií Medici, nikoli s Annou Rakouskou! Jak originální! Příběh je o plánované svatbě malého Ludvíka XIII. A právě Anny Rakouské - hrdinky ostatních zfilmování Tří mušketýrů. Budoucí královně tu je 15 let a Ludvíkovi je 5 nebo 6. Takže děj příběhu se odehrává v roce 1615 či 1616. Fajn, pak se tu objeví postava mladého Charlese d´Artagnana, který je prostě obyčejný teenager 17. století, právě opouští zámek svých rodičů na venkově, aby poznal dobrodružství a svou první lásku... d´Aratganan se setkává se třemi legendárními mušketýry, kteří chodí na „střední školu pro mušketýry“! Všichni čtyři pak zachrání budoucí královnu, která byla cestou ze Španělska unesena (film obviňuje kardinála de Richelieu). A nakonec se d´Artagnan vrátí k rodičům! Dobře. To všechno je naprosto nelogická změť! Máme rok 1615 (to je skutečně rok svatby Anny a Ludvíka XIII.) K tomu - Marie Medici (1573), Ludvík XIII. (1610), Anna Rakouská (1601) a Charles de Batz-Castelmore d´Artagnan (1620)! :-)))))) ano, d´Artagnan se narodí až za 5 let po tomhle příběhu! Je to velké zklamání. Ale je to i první film, který (realisticky) prezentuje Ludvíka XIII. jako malého neduživého, homosexuálního patlala, co už brzy umře! :- ))(8.10.2003)

 • Sfinkter
  *

  Od prvních záběrů víte, že na vás čeká solidní průser. Ale jako VHS křoví na cestě z dovolené parádní uspávačka.(7.8.2010)