Přátelé - Série 8 (série)

Komedie / Romantický

USA, 2001–2002, 8 h 48 min (Minutáž: 22 min)

Nick McLean

Jennifer Aniston, Courteney Cox, Lisa Kudrow, Matt LeBlanc, Matthew Perry, David Schwimmer, Elliott Gould, Morgan Fairchild, Bonnie Somerville, Jim Piddock, Cole Sprouse, Christina Pickles, Steffani Brass, Eddie Cahill, James Michael Tyler, Mike Hagerty, Lynn A. Henderson, Lisa Thornhill, Kevin Rahm, Geoff Pierson, Johnny Messner, Sean Penn, Emily Osment, Arden Myrin, Ron Leibman, Jackie Debatin, Fred Stoller, Brad Pitt, Trudie Styler, Tammy Townsend, Marla Sokoloff, Sam McMurray, Shawn Christian, Krista Allen, Caryn Ward, Harry Van Gorkum, Alec Baldwin, Steve Ireland, Mark Lutz, Ellen Gerstein, Sasha Alexander, Elle Macpherson (a.z.), Lauren Tom (a.z.), Reese Witherspoon (a.z.), Marlo Thomas, Adria Tennor, Molly Hagan, Rena Sofer, Tim Maculan, June Gable, Debi Mazar, Eddie McClintock, Maurice Godin, Rachael Harris, Tim DeKay, JoNell Kennedy, Henriette Mantel, Maggie Wheeler, Kat Sawyer, John O'Brien, Sarah Rush, Tucker Smallwood, Dale Raoul, Joel Berti, Phil Abrams, Matthew Yang King, Sam Pancake, Jimmy Palumbo, Christopher Michael, Mark Daniel Cade, Shane Nickerson

Wendy Knoller

Scénografie:

Greg J. Grande (set dekoratér)

Kostýmy:

Debra McGuire

Noví fanoušci při četných reprízách přibývají, ti staří jsou stále věrní. Tahle nesmírně populární show skončila po deseti sezonách a 236 dílech. Bavily nápady, které vymýšlel Joey nebo Chandler, lákala stěžejní romantická linka Rosse a Rachel počínaje jejich prvním polibkem, rozchody a návraty v průběhu všech sérií. Každá epizoda je napěchovaná výtečným komediálním timingem a tahem na bránu, situace a hlášky z leckteré by šly vytesat do mramoru.(1.11.2018)

Je vlastně neuvěřitelný, že kvalita seriálu začala pomalu upadat až po sedmé séri. Osmička začíná hrát čím dál tím více na nostalgii a vtipů je méně, však ústřední šestka pomalu ale jistě stárne. Přesto pořád ale kvalitní série, která rozhodně nezklame, možná jen nenadchne.(17.5.2017)

8. séria - 100%. - "Paleontológ, ktorý posilňuje, ako Indiana Jones." - "Hmm, naozaj som ako Indiana Jones."(29.1.2020)

Osmá řada začne několika skvělými díly, takže jsem se začal radovat, že se třeba seriál už "našel" a že už půjde o moderní seriál, kde si budu jen užívat jízdu plnou dobrého humoru a skvělých příběhů. Ale bohužel, velmi rychle seriál zase sklouzne ke klasickému lehkému nadprůměru. Čili nic moc příběhy, jen jednou za čas se nějaký povede. A máme tu skvělé vtipy, ale i vyloženě trapné. V téhle sérii je Rachel těhotná, což je pro ni samozřejmě náročné, protože ani nemá stálého partnera. Přesto se ale nechová nijak zvlášť hrozně, a proto je dějová linka s ní zajímavým zpestřením. Vypadá to, že by se s Rossem mohli dát dohromady, oba se chovají příjemně zodpovědně. Natolik zodpovědně, že se Ross bojí, že by po velkém sblížení zase přišel velký rozchod, což teď nechce riskovat, když spolu čekají dítě... To mi připadalo jako poměrně dospělá a realistická dějová likna. Trochu trapné je však to, jak je Joey zamilovaný do Rachel. Přál bych jim to spolu, Joey je teď můj druhá nejoblíbenější postava a už několik řad se naznačuje, že by Joey chtěl pořádný vztah... Bohužel z toho ale vznikne jen několik nepříjemných situací a Joey je tu docela za blbce. Finální zvrat série s tím pak souvisí a je poměrně hloupý. (7/10)(14.7.2020)

Chandler - Why didn't you tell me? The two pillars of marriage are openness and honesty. Monica - I knew giving you that book would come back and bite me in the ass.(10.1.2019)