Reklama

Reklama

Přátelé - Série 10

(série)
Komedie / Romantický
USA, (2003–2004), 6 h 36 min (Minutáž: 22 min)

Kamera:

Nick McLean

Hrají:

Jennifer Aniston, Courteney Cox, Lisa Kudrow, Matt LeBlanc, Matthew Perry, David Schwimmer, Paul Rudd, Aisha Tyler, Anne Dudek, Cali Sheldon, (více)
(další profese)

Epizody(18)

Recenze (17)

Jaroslaf 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Oproti jiným sériím pozorovatelná degradace na mnohem častější trapnost a vykonstruované zápletky. Moc, moc se tu už vaří z vody, což mi u přátel vadilo vždycky, ale v desáté sérii je to extrém. Přátelé třeba reálně řeší, že Chandler zahýbá Monice i když je to oproti veškerým zákonům logiky, zkrátka to řeší "jen aby se něco dělo." Svatba phoebe a Antmana, (pardon Paula Rudda) je velmi jalová a kýčovitá, bez čehokoliv navíc. V díle "Jak se Ross přeřekl" bylo třeba mnoho vedlejších dějových linií, v díle "Jak se Phoebe vdávala" ovšem pusto prázdno. Citelný pokles kvality pozoruji zejména u dílů, které režíroval David Schwimmer (Ross.) ()

castor 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

10 sezón, 236 dílů. A taková úroveň. Masakr. Poslední dva díly (235. a 236.) si nenechalo ujít skoro 66 milionů diváků. Na řadě míst se konaly speciální rozlučkové party. Na Times Square v New Yorku se oba díly promítaly na ohromné obrazovce, kde jindy běží reklamy. I poslední sezóna byla napěchovaná kouzelnými dialogy, výtečným komediálním timingem a tahem na bránu. A dokonalými hereckými výkony. Tahle show udělala do popkultury velikou díru, která teď zeje beznadějnou prázdnotou. Zaslouženě kultovní večerníček pro dospělé. ()

Reklama

Nin 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

"Dokončovací řada". Tvůrci se v téhle řadě rozhodli dokončit mnoho rozjetých dějů a ukončit jednu fázi životů Přátel. Takže tu máme třeba děj kolem adopce a stěhování se Chandlera a Monicy, což je fajn, i když trochu idealistické a uspěchané, ale taky bohužel příšerný rozchod Rosse s Charlie. Ta byla celou dobu fajn sympaťačka, ale v "rozchodovém" dílu se chová pěkně trapně, když se nejen vrhne k nohám svého ex, co využívá své pozice na vysoké škole k rozdělování grantů ("když se s ní rozejdeš, dám ti grant"), ale dokonce to udělá přímo před Rossem. Tvůrci chtěli, aby Ross skončil s Rachel, a tak se k sobě - opět docela uspěchaně - vrátí. Kvalita je tu opět poměrně vyrovnaná, příběhy jsou někdy dobré, někdy nic moc, a do toho se poměrně často zadaří super vtip. (7/10) ()

Garch 

všechny recenze uživatele

Řady jsem v Přátelích nikdy nehodnotil, ale to, že mírně sestupnou kvalitu posledních sérií tvůrci v poslední sérii vyšvihnou do vrcholných epizod: Jak byl Ross v pohodě, Jak striptér plakal nebo nezapomenutelné kousky Jak chtěl být Ross opálený a Jak Joey mluvil francouzsky, mi za to souvětí stálo. :-) ()

Shakers 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

10. séria - 100%. Brilantné, ale aj dojímavé zakončenie prišlo po dlhých desiatich rokoch. "Prihlásila si Emu do sútaže krásy ?!!! Ja tomu neverím, je to naša dcéra, zaobchádzaš s ňou ako s nejakým výstavným psom, to je úplný škandál!"- "Ale vyhrala tisíc dolárov ". - "Dobre a to sa koná každý rok?" ()

Galerie (343)

Zajímavosti (41)

  • Když skončila poslední série, všichni herci dostali kus chodníku, který byl před kavárnou Central Perk. (tyna97)

Reklama

Reklama