Reklama

Reklama

Přátelé

(seriál)
Promo
USA, (1994–2004), 86 h 32 min (Minutáž: 22 min)

Hrají:

Jennifer Aniston, Courteney Cox, Lisa Kudrow, Matt LeBlanc, Matthew Perry, David Schwimmer, James Michael Tyler, Elliott Gould, Christina Pickles (více)
(další profese)

Série(10) / Epizody(236)

Ponořte se do srdcí a myslí šestice přátel žijících v New Yorku, zkoumajících úzkosti a absurdity skutečné dospělosti. Tento sofistikovaný kultovní seriál nabízí veselý pohled na randění a práci ve velkoměstě. Jak si Rachel, Monica, Phoebe, Joey, Chandler a Ross dobře uvědomují, hledání štěstí často zdánlivě přináší mnohem více otázek než odpovědí. Zatímco se snaží dosáhnout vlastního naplnění, starají se jeden o druhého v této vzrušující době, kdy je možné úplně všechno – dokud máte přátele. (HBO Europe)

(více)

Videa (1)

Promo

Recenze (2 188)

NinadeL 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

238/238 Nikdy nekončící reprízy na SUPERMaxu a ČT mě de facto donutily seriál přijmout za svůj. Po té nastoupilo pár let odpočinku a pochybností, jestil to moc nezestárlo, ale teď ke dvacátému výročí plánuju reprízu. Protože jsem nedávno viděla zase nějaké ty perly jako The One Where Monica And Richard Are Just Friends a musela jsem to vidět třikrát. Courteney Cox a Tom Selleck patří nejlepší hetero páry, se kterými se dokonale červenám. A pak si Joey a Rachel četli Osvícení a Malé ženy a pak ty knihy raději dávali do mrazáku, protože to na ně bylo moc... Klasika. ()

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Šesť mladých ľudí z New Yorku, čo spoločne prežívajú svoje radosti a navzájom si pomáhajú, keď sa niektorí z nich ocitne v úzkych. Sú totiž "Priatelia". Jednoduchý námet, z ktorého dokázali jeho tvorcovia vytvoriť jeden z najúspešnejších sitkomov v USA. Joey Tribbiani, Chandler Bing, Monica Gellerová, Rachel Greenová, Ross Geller a Phoebe Buffayová sa pravideľne objavovali na obrazovkách počas desiatich rokov. Skoro vždy bola s nimi zábava. *** ()

Reklama

castor 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Moc milá závislost pro dospělé. Pohodový sitcom, který leckdo (nebo alespoň ty nejvydařenější díly) schraňoval na véháesky a brzy zjistil, že by musel nahrát prakticky všechno (epizod bylo neuvěřitelných 238 – myslím neuvěřitelných proto, že disponovaly výtečným komediálním timingem a tahem na bránu). Občas měly kolísavou kvalitu a náladu, nejprve se i pomaleji rozjížděly a měly značně neutříděné charaktery, ale pak (a dlouho poté) přinášely neuvěřitelnou radost. Právě v září 2014 tomu bylo dvacet let, co k televizním obrazovkám obecenstvo připoutala první epizoda. A pak už to jelo. Vtipy se testovaly přímo při natáčení na živých divácích, Willis, Roberts, Pitt, Ribisi, van Damme, Williams… Následovala spousta napodobenin, ale tuhle partu, která dokonale podchytila (a ovlivňovala) životní styl, nikdo kvalitou zdaleka ani neohrožoval. ()

flanker.27 

všechny recenze uživatele

Čím víc se na to teď koukám, tím víc si uvědomuju, jak mě štve ideologie seriálu. Nechutnej feminismus (ženský blahosklonně odpouštějící mužům vyprávějícím vtipy ponižující ženy, chlap nikdy nemá proti ženský pravdu apod.) a takřka oslavování omezenosti a nevzdělanosti (zvlášť u Rachel, kterou bych po deseti minutách asi vyhodil z toho jejich balgónu). Postavy se zhusta chovají tak debilně, že to zkrátka není vtipné, jen uboze směšné. Proč anpř. Phoebe nikdo neřekne, že nebude slavná, protože umí hovno. Oproti tomu vedlejší postavy, který jsou v seriálu považovaný za magory/inteligenty/muže co nenávidí ženy, mi přijdou vesměs normální. A ta nechutná podbízivost celebritám - "Jé, můj syn chodí do školy se Stingovým synem." Bléé. ()

Amarcord_1 

všechny recenze uživatele

60% - Asi budu prohlášen za kacíře, ale Friends považuji pouze za Beverly Hills pro odrostlejší děti, s trochou neškodného humoru navíc. Nevyhledávám je, ale když už je někde vidím, většinou mi nevadí. Mé nižší hodnocení je možná dáno tím, že hodně zejména mladých lidí sice považuje Přátele za super sitcom, ale nadsazené vztahy mezi postavami (pěkně po americku) už berou jako vážně míněné. ()

Galerie (1 190)

Zajímavosti (2 052)

  • Ross Geller (David Schwimmer) nosí v prvních čtyřech sériích hodinky Tag Heuer Formula 1. (Liqid)
  • Najmenej v 5 epizódach diváci uvidia Phoebe (Lisa Kudrow) písať ľavou rukou. Je to preto, že Lisa Kudrow je v skutočnom živote ľavačkou. (Pat.Ko)
  • Dle slov Matthewa Perryho (Chandler) byla Jennifer Aniston (Rachel) jednou z mála hereček v Hollywoodu, do které se již při seriálu zakoukal a se kterou se mu nikdy nepodařilo pomilovat. (Jaroslaf)

Související novinky

Zemřel herec Matthew Perry

Zemřel herec Matthew Perry

29.10.2023

Americký server TMZ přišel v noci s mimořádně tragickou zprávou – americký herec Matthew Perry byl nalezen ve svém domě mrtvý. 54letá hvězda Přátel, Studia 60 nebo Můj soused zabiják se zřejmě… (více)

Tvůrkyně Přátel se za sitcom stydí

Tvůrkyně Přátel se za sitcom stydí

03.07.2022

Přátelé bezesporu patří mezi nejoblíbenější seriály, co kdy vznikly, to ale neznamená, že jsou imunní vůči kritice. Sitcom z 90. let si lidé dobírají z mnoha důvodů, snad nejčastěji ovšem kvůli téměř… (více)

Netflix přichází o předplatitele

Netflix přichází o předplatitele

20.04.2022

Poprvé za poslední dekádu přichází streamovací gigant Netflix o své předplatitele. Důvodem je i nástup Disney+. Netflix ztrátu platících zákazníků přiznal ve své čtvrtletní zprávě, místo aby přidal 2… (více)

Reklama

Reklama