Přátelé

Promo
USA, (1994–2004), 86 h 32 min (Minutáž: 22 min)

Jennifer Aniston, Courteney Cox, Lisa Kudrow, Matt LeBlanc, Matthew Perry, David Schwimmer, James Michael Tyler, Elliott Gould, Christina Pickles (více)

Série(10) / Epizody(236)

Ponořte se do srdcí a myslí šestice přátel žijících v New Yorku, zkoumajících úzkosti a absurdity skutečné dospělosti. Tento sofistikovaný kultovní seriál nabízí veselý pohled na randění a práci ve velkoměstě. Jak si Rachel, Monica, Phoebe, Joey, Chandler a Ross dobře uvědomují, hledání štěstí často zdánlivě přináší mnohem více otázek než odpovědí. Zatímco se snaží dosáhnout vlastního naplnění, starají se jeden o druhého v této vzrušující době, kdy je možné úplně všechno – dokud máte přátele. (HBO Europe)

Recenze uživatele majo25 k tomuto seriálu (47)

Série 1 (1994) (S01)

Jedna z najvydarenejších sérií seriálu, aj keď v tomto seriáli ťažko určiť, čo vydarené nie je. ()

Večeře (1995) (S01E15)

Obsah mierne zavádza - majiteľ reštaurácie na večeri nie je opitý, ale zhúlený. ()

Správná rozhodnutí (1995) (S01E17)

V podobe hviezdnych hostí dvaja "doktori" zo seriálu Pohotovosti, medzi nimi aj ešte vtedy pre veľkú časť sveta neznámy Clooney. ()

Hráči pokeru (1995) (S01E18)

Síce tradične zábavný diel, ale hviezdička dole za tú mužsko-ženskú výzvu a prekáračky medzi pohlaviami, tak časté v sitkomoch a ktoré neznášam. ()

Sny o milencích (1995) (S01E22)

Tradične zábavný diel, akurát ten Monikin postoj k o 9 rokov mladšiemu partnervi bol divný, a na sitkom dupľovane divný. ()

Narodil se kluk (1995) (S01E23)

"Chandler jej (Monike) teda navrhuje, že ak sa do štyridsiatich rokov neožení, budú mať dieťa spolu." Tvorcovia si ušili na seba búdu - oženiť sa po rokoch oženia, ale deti spolu mať nebudú. Napriek tomu pekné vizionárstvo. ()

Série 2 (1995) (S02)

Opäť suprová séria, množstvo nezabudnuteľných epizód, ktoré sú svojou kvalitou a zábavnosťou na rovnakej úrovni ako v prípade 1. série. ()

Rossova nová přítelkyně (1995) (S02E01)

Monike struhnú kratší účes, ktorý jej vôbec nepasuje. Phoebe zasa mení vízáž celkove, nielen účes ale aj outfit, a od druhej série mi už nie je ani sympatická, čo sa nezmení po celý zbytok seriálu. ()

Hlavně nebýt sám (1995) (S02E03)

Skvelý záver, ktorý sa nesie v melancholickom duchu. ()

Phoebin táta (1995) (S02E09)

Keď je Phebe stredobodom pozornosti, epizóda nie je až taká dobrá. ()

Ten druhý (1996) (S02E10)

Ross si v tejto epizóde strúhne vtipnú dvojrolu. ()

Neočekávaná svatba (1996) (S02E11)

Joey prvýkrát ako televízny neurochirurg Drake Remoray. ()

Joeyho ctitelka (1996) (S02E12)

Joye a jeho postava Drake Remoray prvýkrát v objatí slávy. Záver, keď Ross aj s partiou lákajú opičiaka Marcela na jeho obľúbenú 'džungľovú' pieseň, nemá chybu. ()

Rande s Van Dammem (1996) (S02E13)

Cameo rola JCVD. Je pravda, že sa tu objaví aj Robertsová (nie cameo), ale tá mi nebola nikdy dvakrát sympatická. Pobaví i záverečná romanca Rossa s opičiakom a zároveň hereckou hviezdou Marcelom. ()

Domácí video (1996) (S02E14)

Pecka epizóda. Video, kde je polovica priateľov má o 10 rokov menej, nemá chybu. Ross a fúzikmi a afro účesom ala Lionel Richie exceluje so všetkých najviac. Dojímavý záver bez hudby dostal i mňa, sakra. ()

Věrný Rek (1996) (S02E20)

Až na tú prihlúplu epizódku s Phoebinými depresívnymi filmami štandartne super epizóda. ()

Dva večírky (1996) (S02E22)

Asi najzábavnejší diel 2. série. Činia sa všetci členovia šestice. ()

Vzpomínky (1996) (S03E06)

Fajn epizóda, ako to bolo pred rokmi. Akurát s Chandlerom a Rachel to scenáristi nedomysleli, kedže z iných epizód je jasné, že sa títo dvaja poznali už na škole. ()

Zemřel herec Matthew Perry

Zemřel herec Matthew Perry

29.10.2023

Tvůrkyně Přátel se za sitcom stydí

Tvůrkyně Přátel se za sitcom stydí

03.07.2022

Přátelé bezesporu patří mezi nejoblíbenější seriály, co kdy vznikly, to ale neznamená, že jsou imunní vůči kritice. Sitcom z 90. let si lidé dobírají z mnoha důvodů, snad nejčastěji ovšem kvůli téměř… (více)

Netflix přichází o předplatitele

Netflix přichází o předplatitele