poster

Dva bratři

 • Francie

  Deux frères

 • anglický

  Two Brothers

 • Slovensko

  Dvaja bratia

Dobrodružný / Drama / Rodinný

Francie / Velká Británie, 2004, 109 min

Komentáře uživatelů k filmu (86)

 • blackrain
  *****

  Filmy o zvířatech mě dokáží dostat do kolen. Od začátku do konce jsem tenhle příběh probrečela a vůbec se za to nestydím. Byly tu samozřejmě i humorné momenty.Tygřata byla nádherná a dospělé kočky také. Nad některými záběry jsem dlouho přemyšlela jak bylo možné je natočit bez použití digitálních zvířátek. Vždyť nikdo nemůže vytušit, co se takové šelmě zrovna honí hlavou. Kolikrát to neví ani jejich ošetřovatel nebo majitel. Neustále se utvrzuju v tom, že zvířata jsou nejlepšími herci a filmy s nimi jsou úplně jiné než ty "klasické". Opravdu krásný příběh, který člověka dokáže naplnit úžasnými pocity. Guye Pearce moc nemusím, ale tady byl dobrý.(29.6.2016)

 • kleopatra
  *****

  Annaud zneužil pootevřená vrátka příležitostného kýčomila a opět se vetřel. Tentokrát s tygříky vybavenými fištrónem Lassie, móresy mého psa a podmanivou roztomilostí. Je to sice líbivé a sentimentální, ale pro příležitostné kýčomily to pravé tetelivé.(7.5.2007)

 • Tsunami_X
  ****

  S filmy o zvířatech to máte složité. Buď spadnete do trapného citového vydírání, nebo se zaměříte jen na takzvané psí kusy, či snad můžete natočit něco opravdu kvalitního co se vymyká běžným animálním měřítkům. A je to až k nevíře, ale tady se to všechno povedlo až na pár drobných detailů sesmolit do jedné podívané. V prvé řadě bych chtěl vyzdvihnout naprosto skvělou kameru a musím říct, že takhle jsem si pohyblivé obrázky už dlouho neužil. Příběh je takový standardní či snad mohu konstatovat citový, ale o to více mě dostával, i když jsem byl sám překvapen jak se nechám vytočit scénami, které jsem čekal už od poloviny. V ničem jiném, než režisérském citu to nebude. Nebýt pár už opravdu přehnaností, jako třeba ten záběr přes ucho, bylo by to zcela jasné hodnocení. Nenávidím cirkusy a týrání zvířat, nesnáším věci tipu komisaře Rexe a podobné paskvily. Ale tyhle dva bratry jsem si zamiloval na první pohled a budu na ně vzpomínat jen v dobrém. Tkví v jednoduchosti síla? Tady určitě.....(7.8.2004)

 • Matty
  **

  Kdyby mi bylo znovu pět let a kdyby ti tygři mluvili, ani nedutám, ale takto… 40% Zajímavé komentáře: Tsunami_X, jojinecko(10.3.2009)

 • T2
  ***

  Rozpočet €59,66miliónaTržby USA $19,176,754Tržby Celosvetovo $62,172,050║ Príjemný rodinný film, ktorý má miestami aj svoju drsnosť ale to k tomuto tigriemu dobrodružstvu patrí, Jean-Jacques Annaud opäť dokazuje že to zo zvieratami vie. /60%/(22.4.2010)

 • Adrian
  ***

  Rozpravka a la National Geographic s narativnou jednoduchostou a zaverecnym posolstvom v linii Walt Disneyho pribehov pre najmensich...uznavam ale, ze male deti budu uplne spokojne(26.7.2004)

 • mandes
  ***

  rozpočet : ? tržby celosvetovo : $62,172,050(5.1.2007)

 • BadoXXII
  ***

  Kvalitu Medveďa sa nepodarilo napodobniť.(3.1.2011)

 • EvilPhoEniX
  ****

  Neuvěřitelně natočeno !:) .. Natočit film o tygrech, kteří nejsou digitalní a dokážou cítit, myslet, konat!! Krásný Film plný emocí! A Opět skvělý Guy Pearce!(24.12.2012)

 • genetique
  *****

  Pokiaľ Annaud nenatočí ďalší zvierací film, dávam malú šancu, že nejakému inému udelím ďalšie plné hodnotenie. Po neodolateľnom a nepretromfnuteľnom 'The Bear' stavil Annaud na istotu a predstavuje nám infantilnejší, no takisto srdečný, milý a zároveň smutný a dojemný príbeh, ktorý stavia proti sebe človeka a zviera. A znova si s touto látkou poradil majstrovsky. Citovo je to pôsobivé dielko, ktoré využíva jednoduchosť a prirodzenosť príbehu a zároveň však nezachádza do krutých krajností citového vydierania u divákov. A čo sa týka môjho rozpoloženia počas filmu, prikláňam sa k 'Eridan'ovi - minimálne. 95%.(12.10.2008)

 • sportovec
  ****

  Ekologický biodiverzitní zřetel v tomto filmu pro malé děti viditelně - až příliš viditelně - vítězí nad skutečností. Z toho, co vím o etologii a možnostech neprimátní suchozemské savčí inteligence, plyne jednoznačný závěr: Annaud až příliš antropomorfizuje. Skutečnost, že tygři, ty velké krásné kočky, z kterých jde strach, i když jsou za mřížemi nebo dostatečně hlubokým příkopem, jsou na vyhynutí, mě s tímto přístupem smiřuje. A to i tehdy, nebo právě proto, že druh, do kterého patřím, tady dostává za vyučenou. Právem. Právem, za kterým stojí vynikající cvičitelské výkony i kreace sympatických tygřat a dospělých tygrů. Právem, která nás varuje, že biodiverzita je prioritním lidským druhovým zájmem, na němž závisí naše přežití na této planetě. Právem, které naznačuje, že věda není vševědoucí a její exaktnost dokáže být i zapeklitě matoucí (jen namátkově připomínám, že před 170 lety věda prokázala nemožnost využití železnice, neboť rychlost vyšší než 30 km/h lidský organismus smrtelně ohrožuje právě tak, jako je nemožné snažit se proniknout do nebes se stroji, které jsou prokazatelně těžší než vzduch - tento také vousatý exaktní důkaz je sice méně šedivý, ale zato s prvním sdílí beze zbytku jeho úsměvnost). Právem, které říká, že může-li vítězit ve spekulativně pojatých filmech zlo, není a nemůže být nic, co by bránilo tomu, aby zlo ve filmu bylo přemáháno alespoň čas od času svým opakem - dobrem. Byť dobrem lehce dětinským.(11.10.2008)

 • Happykubas
  ****

  Krásný příběh o tom, že i zvířata mají srdce na pravém místě. Tak jako malá část lidí. Před kamerou smekám...(24.12.2012)

 • gogo76
  *****

  Tiger je pre mňa osobne kráľom zvierat, určite krajší a drsnejší ako lev. Každý film, v ktorom sa toto zviera mihne mi hneď príde zaujímavejší a J.J. Annaud im ho venoval celý. Natáčanie to určite nebolo jednoduché, ale výsledok stojí za to. Pre mnohých možno vypočítavý gýč, rozprávka pre deti, nudná báchorka so zvieratami...Pre mňa nádhera, v ktorej sú ľudia, tí vedľajší. Hlavnú úlohu hrajú tigre Ulma a Kulma. Ak by som mal vybrať naj scénu, tak na mňa najviac zapôsobila najviac tá, kde tigrica beží za nákladným autom a snaží sa prehryznúť laná, ktorými je v krabici spútané jedno z jej mláďat. G. Pearce si to s malými tigrami očividne užíval, to vás napadne hneď ako vidíte, že si strčí do úst cukrík, ktorý pred chvíľou olizoval tigrík. K filmu som sa dostal trochu neskoro, kvalita obrazu nič moc a aj preto by som bol vďačný za blueray. Rád by som si vychutnal tu prírodu vo vysokom rozlíšení a pestrých farbách. 90%.(12.11.2013)

 • LiVentura
  ***

  Dalo se..(30.12.2010)

 • Jacinda
  odpad!

  jakékoli týrání zvířat zvlášt kočkovitých šelem trestám smrtí!(24.12.2012)

 • liskam
  **

  Dvě hvězdy za Pearce a Dreyfuse.... To je asi tak vše, co by se o téhle dětské patlanince dalo povědět. Za mě 40%(11.11.2012)

 • Legas
  **

  Veliké zklamání. Miluju filmy o zvířatech, ale tohle byla fakt nuda k ukousání (posledních 10 minut jsem spal). Kde jsou ty časy lvice Elsy. Tenhle film je naprosto o ničem. Prvních 10 minut je docela prima. Hry malých tygříků jsou velice pěkně a humorně natočeny, ale pak do filmu vstoupí lidé a všechno jde do háje.(24.8.2005)

 • lamps
  ****

  A zase se potvrdilo, že zvířata jsou nejlepší herci. A Annaud že je filmový básník.. 80%(24.12.2012)

 • predators
  *****

  No řekněte, nejsou to roztomilá koťátka? Pravda, čím víc je budete krmit, tím víc vám porostou, ale když je nebudete dráždit, tak vám utrhnou třeba jen ruku. :-) Putování této dvojičky jsem sledoval s napětím a doufal ve šťastný konec... Jejich cesty jsou však rozděleny a svoboda zdá se být v nedohlednu... PS: A samozřejmě ještě teď nechápu, jak se některé scény natáčely... :-) 80%(29.12.2009)

 • bassator
  **

  25. 12. 2009 - 2/5 filmu - 30%(31.12.2009)

 • Snorlax
  ****

  Když je film milý, dokážu mu odpustit i to, že je sentimentální až hrůza.(5.9.2015)

<< předchozí 1 2 3 4 5
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace