Beauty and the Beast (TV seriál)

Krimi / Fantasy / Drama / Romantický

USA, 1987–1990, 44 h 29 min (Minutáž: 44–98 min)

Tvůrci:

Ron Koslow

Ron Perlman, Linda Hamilton, Roy Dotrice, Jay Acovone, Renn Woods, Edward Albert, Armin Shimerman, Ritch Brinkley, Stephen McHattie, Marcie Leeds, Cory Danziger, Bruce Abbott, Ken Foree, Dean Norris, Rosalind Chao, Lewis Smith, Nancy Lenehan, Betsy Brantley, Lance Henriksen, David Graf, Stanley Kamel, Diana Douglas, Joseph Campanella, Mayim Bialik, Isabella Hofmann, Anthony Peck, Warren Frost, Ron O'Neal, John M. Jackson, Rutanya Alda, Dan Bell, Chris Nash, Dayton Callie, Richard Young, Remy Ryan, Amanda Goodwin, Gary Carlos Cervantes, Castulo Guerra, Raye Birk, Rosemary Dunsmore, Herb Edelman, Tom Bresnahan, Thomas Rosales Jr., Asher Brauner, Scott Jaeck, John Franklin, David Clennon, Alex Datcher, Bill Calvert, Anthony James, Ben Piazza, John McMartin, Stuart Charno, James Avery, Dion Basco, Christian Clemenson, Robin Gammell, Richard Herd, William D. Byrd, Keye Luke, Dendrie Taylor, Carl Ciarfalio, Michael Ensign, Clement von Franckenstein, Charlie Picerni, Severn Darden, Basil Hoffman, Robert F. Hoy, Ellen Albertini Dow, Aubrey Morris, Joey Aresco, Tony Jay, Fred Lerner, Big John Studd, Robert Symonds, Linda Porter, Henry Bal, Suzie Plakson, Caitlin O'Heaney, Nick Dimitri, John Garwood, Scott Wilkinson, Franc Luz, James Harper, Joseph Whipp, Daniel Faraldo, Rhonda Aldrich, Paul T. Murray, Buff Brady, Will Kuluva, Mimi Craven, Kenneth Kimmins, Susan Angelo, Barbara Pilavin, Patrick St. Esprit, Al Septien, Teddy Wilson, Sam Freed, Vito D'Ambrosio, Tony Steedman, Ralph Manza, John Petlock, Michael Alldredge, Louis Giambalvo, Scott Marlowe, Jo Anderson, Henry G. Sanders, Mike Pniewski, Renata Vanni, John Lehne, Steven Gilborn, Marla Adams, Al Mancini, Shavar Ross, Elyssa Davalos, Mitchell Laurance, Elizabeth Gorcey, Janet MacLachlan, Kay E. Kuter, Jason Bernard, Byron Morrow, Cyd Strittmatter, Jeanette Miller, Thomas Ryan, June Kyoto Lu, Dana Gladstone, Carl W. Crudup, Sue Giosa, Nicholas Hormann, Merritt Butrick, Tony Epper, David Neidorf, Raymond Lynch, Elayne Heilveil, Tina Andrews, Anne Haney, Joshua Rudoy, Barbara Lord, Sal Jenco, Benny Baker, Holly Sampson, Stewart J. Zully, Andrew Bloch, Gerald Berns, Vonte Sweet, Leonard R. Garner Jr., Stan Kamber, Kevin Scannell, Eda Reiss Merin, Ava Lazar, Paul Greco, Jessie Lawrence Ferguson, Warren Munson, Nick LaTour, Hal England, Iggie Wolfington, Russ Marin, Martin Garner, Monty Bane, Clive Rosengren, Alexander Folk, Jonathan Ward, Craig Ng, Peter Kwong, Hal Havins, Vinny Argiro, Carl Strano, William Forward, Irina Irvine, William Jones, Sue Rihr, Michael Holden, Irvin Mosley Jr., Patricia Place, Clay Wilcox, Richard Roundtree, Ellen Geer, Tony Plana, Miguel Sandoval, Jeff Corey, Fionnula Flanagan, Ray Wise, Don Stark, Richard Fancy, Delroy Lindo, Dorian Harewood, Michael Bacall, Albert Hague, Branscombe Richmond, Richard Biggs, Pat Crawford Brown, Jeffrey Combs, Tony Longo, Eric Pierpoint, Ernie Lively, Kimberly McCullough, Lindsay Parker, John McLiam, Darryl Hickman, Paul Gleason, Cliff De Young, Beah Richards, Richard Portnow, Elisabeth Harnois, Chris Mulkey, Robert Pastorelli, Glenn Plummer, Dennis Dun, James Hong, Victor Wong, John Amos, Jeffrey Nordling, Laura Harring, Albie Selznick, Milo O'Shea, Jim Metzler, Robert Cornthwaite, Raymond Cruz, Stan Ivar, Alan Blumenfeld, George R.R. Martin, Theodore Bikel, Adrian Paul, Katy Boyer, Willard E. Pugh, Tim Russ, Daniel Benzali, Piper Laurie, Kelli Williams, Christopher Neame, Preston Hanson, Jayne Atkinson, R.G. Armstrong, Brian Bloom, John Diehl, Dan Shor, Gary Hudson, Gregory J. Barnett, Thomas Dewier, Apollo Dukakis

Musím povedať, seriál zo svojho detsvta si už moc nepamätám, ale z toho, na čo si spomínam, som bol vždy priklincovaný pred Tv obrazovkou a s napätím očakával titulnú zvučku seriálu, a o čom asi bude opäť epizóda..? Ako dieťa ma velmi fascinovala levia tvár Rona Perlmana a (ak sa dobre pamätám), tá "stoka / kanál", v krtorej žil.. A tuším sa zakaždým objavil na balkóne, za záclonou bytu Lindy Hamilton, ktorá k nemu len podišla a skončili v spoločnom náručí.. Naši to vtedy tuším ani nedávali, zakaždým to išlo niekde na ORF a pod. Čo je teda škoda! Seriál bol ale perfektný!(2.2.2012)

Ako vyzeral môj všedný podvečer v roku 1988 od 18.30h ? Spolu s celou rodinou som na ORF 1 "čučal" na tento romanticko - mysteriózny seriál. A napriek tomu, že TERMINÁTORa som už dávno videl, až tu som naplno objavil LINDU HAMILTON.(16.5.2009)(16.5.2009)

Som jeden z tých, ktorý sa zo seriálom zoznámil vďaka zahraničným televíznym staniciam a to kedysi dávno. Veľmi sympatická a vtedy mimoriadne populárna romanticko-dobrodružná zábava.(23.3.2011)

Je to už skoro 20 rokov čo som videl prvý krát a naposledy tento seriál.A aj ked ho vysielala rakuska televízia a z nemčiny som nevedel prakticky ani slovo,bol som nadšený a "hltal"som všetky diely.Vtedy ma fascinoval hlavne Vincent a jeho komunita žijuca v podzemných kanáloch a katakombách.Neviem či aj po tolkých rokoch by som mal ten istý názor ,ale v tej dobe tento seriál nemal aspon podla mna konkurenciu.A Ron Perlman ako Vincent vyzeral lepšie než v skutočnosti.(29.11.2008)

Knight Rider a tento skvost sprevadzali moje detstvo, paradoxom bolo ze ORF1 a 2 malo lepsi a kvalitnejsi signal ako nas prvy a druhy program(aj tak tam vacsunou hovno slo) a to byvam kusok od BA.Vincent to vedel vzdy rozbalit a so zatajenym dychom som cakal kedy zaruci ako lev a zlikviduje nejakeho zloducha...a nebol pre mna vacsi zensky idol ako Cathrine, velka skoda ze to nikdy neslo na cz alebo sk tv...takto to zostane ako zakonzervovana spomienka na koniec 80tych rokov.(8.3.2020)