Angel - Season 1

(série)
USA, (1999–2000), 16 h 8 min (Minutáž: 44 min)

Kamera:

Herbert Davis

David Boreanaz, Charisma Carpenter, Michael Mantell, Glenn Quinn, Sarah Michelle Gellar, Josh Holloway, Christian Kane, Tracy Middendorf, Vyto Ruginis (více)

Epizody(22)

Anděl s duší Angel se usídlil v Los Angeles. Jako vykoupení za své hříchy z minulosti hodlá nevinné lidi chránit před stvůrami noci. Ovšem ve městě je něco temného, s čím si není radno zahrávat... (Varan)

SeanLSD

V Angelovom samostatnom rozjazde sa osudy starých, hosťujúcich postáv - hlavne vzťah s oboma premožiteľkami, fantasticky zavŕšia - a súčasne úžasne chytro zostanú otvorené. Stane sa tak mimoriadne emotívnym spôsobom, dá sa povedať, že BUFFY je bez nich neúplná. Situácie nových hrdinov sa zaujímavo a nanajvýš nečakane rozvinú a inferiórne postavy zo Sunnydale sa dostanú do popredia (i keď zrejme nie tak, ako by si priali) a dočkajú sa svojej dávky utrpenia.___ Nástup seriálu v prvých 3 častiach je doslova impozantný a človek získa pocit, že tam snáď ani nebude slabých dielov. V strede série sa však vyskytnú značné kvalitatívne zaváhania, kedy som si hovoril, že tvorcovia by urobili lepšie, keby sa nesnažili za každú cenu byť duchaplní. Prečo by mala byť každá druhá veta nasilu vtipná, ak celkové vyznenie je ponuré, prečo musia postavy šaškovať ? Hádžu si tým polená pod nohy a seriál sa akoby nevie rozhodnúť, čím chce byť. Sú tu epizódy dobre napísané, ale strašne natočené (HERO) aj také, kde je to presne naopak (SHE). Ale táto nevyrovnaná dýchavičnosť sa rýchlo spraví a ANGEL naberie rovnomerný vytrvalý dych a rytmus. Nasledujú výborné variácie tradičných motívov (RING, I´VE GOT YOU UNDER MY SKIN), vynikajúce ucelené príbehy (ETERNITY), intenzívny dvojdiel s Faith (ktorý sa dokonca - a to už je naozaj neuveriteľné - vyrovnajú tomu zo 4. série BUFFY) a grandiózne finále s neodolateľne diabolskou kompániou od Wolframa a Harta, ktoré je veľkým prísľubom do budúcnosti. ()

Milano33

Angel nám začína veľmi zaujímavo. Top postavy série: Angel, Cordelia, Wesley, Doyle Silné stránky: známe postavy, dobre rozbehnutý príbeh, prehlbovanie mytológie, temný a dospelejší tón, diferencia démonov (nie je démon ako démon), crossovery Slabé stránky: málo Doyla, postrádanie väčšieho záporaka, niektoré menej záživne detektívne prípady Najlepšie epizódy: In the Dark, I Will Remember You, Five by Five, Sanctuary, To Shanshu in L.A. ()

hrumsrt

Teda jako první série parádní úvod něčeho většího! Samozřejmě výhodou je, že ten svět není pro diváka nový a hlavní postavy nám jsou již známé z mateřského seriálu. Takže není třeba ztrácet čas seznamováním se s postavami, či je nějak dalekosáhle představovat. Skvělé je i vidět, jak funkčně to stojí vedle Buffy, tedy že jsou oba světy se schopné propojit, ale zároveň došli do bodu, kdy už lépe fungují samostatněji. Obrovské překvapení, jak zatím nakládají s postavami. Ti, kteří hráli třeba jen vedlejší až přicmrndávačskou roli tam, dostávají tady parádní prostor a vývoj, o jakém se mi (ne)snilo. Nejlepší epizody - Mám tě pod kůží. 75% ()

ArsenalEagle

Na rozjezd to nebylo vůbec špatné. Jelikož jsme už dvě - tři hlavní postavy této série znali z Buffy, nemuseli se tvůrci namáhat se zdlouhavým seznamováním s charaktery a rovnou nám naložili parádní akci. Skvělou vložkou je potom propojení s přemožitelkou upírů, která se v této sérii objeví hned dvakrát. ()

• V záverečnej scéne si právnik z Wolfram & Hart púšťa videozáznam s Angelom z policajnej stanice. Angel (David Boreanaz) by však ako upír na zázname nemal byť zachytený vôbec. (nirvana91)