USA, (1994–1995)

Kamera:

Jonathan West

Avery Brooks, René Auberjonois, Alexander Siddig, Terry Farrell, Cirroc Lofton, Colm Meaney, Armin Shimerman, Nana Visitor, Andrew Robinson, Max Grodénchik (více)

Epizody(26)

sirien

Ok, je tu asi 9 epizod, které stálo za to vidět. Což je opět cca třetina, stejně jako v s02. Bohužel, ten zbytek je ještě o poznání horší, než v s02 - a už v s02 tyhle nestály moc za řeč - což znamená, že na 6-7h slušnýho (ale ne výbornýho) seriálu připadá 13 hodin doslova zahozenýho času. Což je fakt hrozný. Pocitově to je ještě o to horší, že z těch 9 epizod slušnejch epizod jsou 3 na začátku a 3 nebo 4 na konci, takže to působí jakoby většina série byla jen otravná vata. Problémy jsou v zásadě tytéž, co v s02 (a i s01), jen na steroidech v kontinuálně se zhoršujícím trendu - stupidní fillerový zápletky co nic neukazujou a nic neposouvaj, slušný SF náměty, který postrádaj jakoukoliv hloubku (a často i kvalitu) zpracování, hrozná předvídatelnost všech dílů atd. Co bylo v s01 nejsilnější deviza seriálu - tedy postavy - se vytrácí; všechny už známe, o nikom se v podstatě nedozvídáme nic nového, nic se nikdy nemění ani neposouvá. Popravdě, kdyby mi pár lidí o kterých mám za to, že mají vkus neřeklo, že s04 a dál mají být lepší, tak sem v průběhu nebo na konci s03 rezignoval - takhle zkusim aspoň ještě sérii. Ale jako už mě ten seriál fakt trochu jebe a až mi někdo zas řekne, jak je to lepší než Babylon 5 nebo snad Farscape, tak se mu agresivně vysměju do xichtu. ()

zipacna

Pár zajímavých epizod, ale většina průměr. Také více Bajorských žvástů. Pro mě nejlepší epizody: 303.The House of Quark  a 321.The Die is Cast. / Pro mě nejhorší epizody: 318.Distant Voices a 319.Through the Looking Glass. ()

Mr.Jokker

Dobrý rozjezd. A dobrý zakončení. Posádka Ds9 mi začíná přírůstat k srdci. Je tu hodně pozitivních věci a hodně špatných věci (náboženská linka, jazdia, některé love fillery) ale celkově se u této serie člověk pobaví. Lepší než série 2 a to o hodně. ()