poster

Vyslanec (S01E01) (epizoda)

 • USA

  Emissary

Sci-Fi / Drama / Akční / Dobrodružný

USA, 1993

 • Lamount
  ****

  Deep Space byl prvnim ST serialem, ktery se dostal na ceske obrazovky a proto ma u me dulezite postaveni. Sice jsem tenkrat (musel byt tak rok 1992 nebo 3) nechapal, proc tam neni nikde kapitan Kirk a Spock (znal jsem je z filmu z videopujcovny:), ale zamiloval jsem si menavce Oda a tejmnou cervi diru do Gama kvadrantu. O mnoho let pozdeji jsem se k serialu vratil, protoze ho nikdy u nas nedovysilali a teprve od treti rady do konce mohl docenit kvalit tohoto klenotu.(1.11.2010)

 • Shakaar
  ****

  Ačkoliv podle hodnocení lze Emissary brát jako slabší bratr u jiných pilotů, jako díl jako takový odstartoval solidně zápletku a navíc na něj solidně navazoval což se nedá říct o dalších pilotech, které důsledky buď přešel, nebo se k nim vrátil až na konci řady. Deep Space Nine možná neměl tak oslnivé první řady, ale pomalu u nich zařazoval rychlosti...což u takové VOY nebo i Enterprise ještě dlouho po té stagnovali.(28.5.2013)

 • Muad
  *****

  Hodně dlouho jsem se chystal napsat komentáře jak k pilotnímu filmu, tak k samotnému seriálu DS9. Ať si kdo chce co chce říká, je to jednoznačně nejlepší film i seriál ze světa Star Treku. To říká člověk, který viděl všechny díly, všech ST až na animated series počítáno samozřejmě i se všemi filmy. Úvodní pilot k DS9 Emissary šel naprosto jinou cestou, stejně jako seriál. Dal zbohem mnohdy trapnému poletování z planety na planetu a především černobílému pohledu na federaci a lidi v ní, který mi např. v NG často zvedal žluč. Hlášce "set fazer on stun" jsem se potom už často smál. Právě šablonovitost NG a i pozdějšího Voygeru jsem nemohl překosnout. Co je nejsmutnější, většina pravověrných Trekkies DS9 považuje za slabší než NG. Zpět k pilotu. Co hned udeří do očí je Avery Brooks alias komandér Sisko a jeho herecké schopnosti, které vysoko převyšují všechny předešlé velitele tj. (Shatnera, Stewarta) a i ostatní hlavní postavy v průběhu filmu excelují. Právě výborný mix hlavních charakterů dal tomuto filmu správný počáteční imupls. I širší fylosofický podtext tomu rozhodně neuškodil. Jednou jsem pilot pouštěl lidem ST neznalým se silnými predsudky a na konci filmu měli všichni otevřené pusy načež DVD s první sezónou po nich potom kolovalo asi měsíc. Tento film se byl schopen oprostit od zaběhnutého schématu Rodenberyho pohledu, šel mnohem dál. Příběhy jsou daleko lidštější a protože se pořád někam nelétá zůstal čas i na rozvýjení charakterů, vztahů jednotlivých postav. Závěrečná pasáž v níž Sisko vysvětluje humanoidní lineární existenci bytostem z červí díry, kteří mohou existovat v libovolném čase je naprosto úžasná. Vrácení se k bitvě u Wolf 359 je poklona končící NG. Sečtěno a podtrženo nejlepší možný začátek nejlepšího seriálu ze světa ST.(3.6.2010)

 • Honzíno
  ***

  Už celkem klasický startekovský pilot. Na rozhraní třech a čtyřech hvězd. Člověk si vždy k ekipě v novém ST seriálu musí najít cestu skrze více epizod. Zde však chybí příběh s větším spádem a váhou (například NG nebo hlavně VOYAGER!! - to byl pilot, panečku). Proto za tři hvězdy. Herci však vybraní a pasující skvěle (eng version).(6.11.2012)

 • Trinculo
  ****

  Tohle přišlo pro mě jako zjevení. Nikde ani tak moc loď ale najednou vesmírná stanice a jakýsi zvláštní příběh. Star Trek je dost generační záležitost, takže vesměs se dá zpětně říct, že tento mě zastihl v tom správném věku a bylo vymalováno. Líbí se mi, že tento seriál dokázal držet určitou linii a poprvé uvedl do světa. V samotném vyslanci tak zůstane více otazníků než odpovědí, které se odhalí až s postupem celé série.(28.6.2012)

 • - V době natáčení pilotu nebyla ještě zcela hotová maska ferengijského barmana Quarka (Armin Shimerman). Jeho představitel proto nosil umělý nos určený pro jeho seriálového bratra Roma (Max Grodénchik). (mirliflore)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace