poster

Vyslanec (S01E01) (epizoda)

 • USA

  Emissary

Sci-Fi / Drama / Akční / Dobrodružný

USA, 1993, 90 min

 • filmmovier
  *****

  Hodnocení s odřenýma ušima. Není pochyb, že třetí St seriál se rozjel velmi kvalitně, velkolepě a se vší parádou, ovšem přece jen mi Emissary příjde trochu na hraně. Máme tu slušné triky které vůbec nepůsobí lacině, seznámíme se s postavami seriálu a dostaneme originální a zajímavý příběh, který mi ale nepřijde zrovna dotažený a za jinými piloty Star Treku dost pokulhává. Ben Sisko mi zatím moc nesedl, zápletka výborná, Cardassiani potěšili, ale nejlepší na tom stejně je kapitán Picard a zajímavé propojení s Novou generací. No, uvidíme, jak to bude dál. Za pilot 70%./10.3.13 - Měním názor, je to jasně za plný počet.(8.4.2012)

 • DocBrown
  ***

  Ačkoli je tu pilot lépe hodnocený než seriál, tak mně se narozdíl od první série tolik nelíbil. Představení nových postav a úplně nového prostředí je dobré, ale děj na 90 minut nevydá, hlavně druhá půlka byla hodně zdlouhavá. Jasná snaha kopírovat Střetnutí na Farpointu. Picardova rolička mi připadala až nedůstojná, byl tam jen aby to nějak provázali s probíhající TNG, ne kvůli ději. Od začátku je jasné, že sérii bude táhnout hlavně Quark a Odo. (první díl 72%, druhý díl 60%). Po shlédnutí celého seriálu je evidentní, že Siskův původ vymyšlený v sedmé sezoně je v přímém rozporu s tímto pilotem.(17.10.2015)

 • Etherium
  ****

  Tak asi najslabší pilot Startrekov, pre mňa. Nemám moc rád filozofické a náboženské záležitosti a ešte keď sa okolo nich točí celé dejstvo. Inak hodnotenie dávam aj tak dobré, lebo sa mi páčil prechod nová gen k deep space, stanica perfektne spravená, cardasiani výborné masky, a celkovo ten nádych ďalekej stanice na hraniciach federácie.(2.5.2013)

 • HAL
  ****

  Jako pilot seriálu je Emissary vynikající sci-fi záležitostí, nepochybně jeden z nejlepších pilotních dílů jaké jsem kdy viděl. Horší už je když se na něj dívám bez mhouření očí jako na samostatně stojící film, nevyrovnané tempo a občas až přílišná zkratkovitost vyprávění jsou místy až příliš evidentní... ale i tak je finální filosofická pasáž kombinovaná s útokem Cardassianů na stanici vyloženě geniální. I když fanouškům nového "teen Star Treku" od Abramse by z ní nejspíš vyskákala hnisavá vyrážka na celém těle. 8/10(21.6.2010)

 • Honzíno
  ***

  Už celkem klasický startekovský pilot. Na rozhraní třech a čtyřech hvězd. Člověk si vždy k ekipě v novém ST seriálu musí najít cestu skrze více epizod. Zde však chybí příběh s větším spádem a váhou (například NG nebo hlavně VOYAGER!! - to byl pilot, panečku). Proto za tři hvězdy. Herci však vybraní a pasující skvěle (eng version).(6.11.2012)

 • - V době natáčení pilotu nebyla ještě zcela hotová maska ferengijského barmana Quarka (Armin Shimerman). Jeho představitel proto nosil umělý nos určený pro jeho seriálového bratra Roma (Max Grodénchik). (mirliflore)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace