Kira vyšetřuje muže, kterého miluje, neboť je podezřelý z účasti na bajoranském masakru. (SkyShowtime)

sirien

Vcelku tradiční a předvídatelné (plus zkratkovitost vyprávění tu už hraničila s děravou logikou). Na tomhle dílu je opět vidět ohromná slabina Deep Space Nine (oproti např. Babylonu 5) - tím, že nic není rozmyšlené předem a všechno vzniká za běhu ty věci prostě nemají dopad - kdybych o zmíněném masakru slyšel už dřív a hrál menší roli v pár předchozích příbězích, tak by mě možná i zajímalo, co se tam ksakru odehrálo, ale takhle to je hrozně... očividně jednorázová záležitost. ()

tomalakis

sirien zase nemá páru, která bije...masakr nás samozřejmě tolik nezajímá jako to, že i někdo, koho považujete za modlu a vzor ctnosti, může v zájmu toho, co považuje za vyšší blaho, spáchat čin morálně ambivalentní a pochybný, a to navzdory názoru většiny, která ho sama adoruje, a taky to, že někdo je ochoten obětovat svoje ambice (i sám sebe), aby tuhle kontroverzi o dotyčném před světem skryl...všechno je opět prošpikováno neodolatelnými haluzemi z těch bajoranských LSD skříněk ()