USA, (1996–1997), 19 h 53 min (Minutáž: 45–46 min)

Avery Brooks, René Auberjonois, Michael Dorn, Terry Farrell, Cirroc Lofton, Colm Meaney, Armin Shimerman, Alexander Siddig, Nana Visitor, Aron Eisenberg (více)

Epizody(26)

DocBrown

Pátá série je takový zlom v celém seriálu. Na začátek výborné dokončení čtvrté série, pak pár vlažných dílů než přichází Trials and Tribble-ations, pro mě nejlepší díl celého Star Treku. Vrchol. Ale odtud je už jen strmý pád. Ačkoli je tu stále dost skělých epizod, začínají se dostávat do menšiny. Románek Worfa s Jadziou bych ještě překousl, to je ale jen začátek přeměny seriálu na romantickou telenovelu. Leeta s Romem a Zek s Iskhou je už totální tupost. Ještěže je tu ale stále Garak, bez něj a výše uvedených dílů by to bylo sotva na 50% ()

sirien

Slušnej první díl a jeden retro-filler, ~10 fakt blbejch dílů, pak 5 dílů "silného" středu série (efektivně silnej dvoudíl obklopenej 3 slušnejma dílama), pak dva shit díly a dojezd kde se slušný díly střídaj s dost slabejma než to dojde do slabšího finále. Děj se spíš táhne, románky sou nudný až otravný, mezi postavami se nic moc zajímavého neodehrává. Totálně shit dílů jako v s03 je míň, ale ta měla aspoň pár fakt dobrých dílů, které tady chybí. Moje goodwill k seriálu byla propálená až do dna už dřív a bez ní to sou slabší 2*. ()