poster

Sci-Fi / Drama / Akční / Dobrodružný

USA, 1996–1997, 19 h 53 min

Kamera:

Jonathan West

Hrají:

Avery Brooks, Rene Auberjonois, Michael Dorn, Terry Farrell, Cirroc Lofton, Colm Meaney, Armin Shimerman, Alexander Siddig, Nana Visitor, Aron Eisenberg, Marc Alaimo, J.G. Hertzler, Max Grodénchik, Chase Masterson, Andrew Robinson, Rosalind Chao, Casey Biggs, Robert O'Reilly, Louise Fletcher, Ken Marshall, William Shatner (a.z.), Leonard Nimoy (a.z.), Robert Picardo, Mark Allen Shepherd, Majel Barrett, Robert Zachar, Elle Alexander, Dennis Madalone, Hilary Shepard, Kaitlin Hopkins, Phil Morris, Joseph Ruskin, Danny Goldring, Karen Austin, Mark Holton, Christopher Doyle, Leslie Ackerman, DeForest Kelley (a.z.), James Doohan (a.z.), Nichelle Nichols (a.z.), Walter Koenig (a.z.), Stanley Adams (a.z.), Whit Bissell (a.z.), Michael Pataki (a.z.), David L. Ross (a.z.), William Schallert (a.z.), Monte Markham, Victor Bevine, Kurtwood Smith, Penny Johnson Jerald, Randy Oglesby, William Lucking, Diane Salinger, Matt Roe, Duncan Regehr, Eric Pierpoint, Paul Dooley, James Horan, Brian George, Nicholas Worth, Dey Young, Brant Cotton, John Durbin, Josh Pais, Steven Berkoff, Lawrence Tierney, Jeffrey Combs, Lawrence Pressman, Thomas Kopache, Wallace Shawn, Tiny Ron, David Graf, Rick Worthy, Sandra Nelson, Gary Frank, Douglas Tait, Marjean Holden, Andy Milder, Brian Markinson, Robert Hewitt Wolfe, BJ Davis, Spiro Razatos, Majel Barrett (vyp.), Salome Jens, Cathy DeBuono, Vanessa L. Williams, F.J. Rio, Hana Hatae, Jim Jansen, Hamilton Camp, Charles Rahi Chun, James Sloyan, Jack Blessing, Tom Hodges
(další profese)
  • DocBrown
    ***

    Pátá série je takový zlom v celém seriálu. Na začátek výborné dokončení čtvrté série, pak pár vlažných dílů než přichází Trials and Tribble-ations, pro mě nejlepší díl celého Star Treku. Vrchol. Ale odtud je už jen strmý pád. Ačkoli je tu stále dost skělých epizod, začínají se dostávat do menšiny. Románek Worfa s Jadziou bych ještě překousl, to je ale jen začátek přeměny seriálu na romantickou telenovelu. Leeta s Romem a Zek s Iskhou je už totální tupost. Ještěže je tu ale stále Garak, bez něj a výše uvedených dílů by to bylo sotva na 50%(7.10.2018)

  • - Při návratu do minulosti měl být Worf – kvůli velkému rozdílu v maskování Klingonů v obou seriálech – původně vynechán. Nakonec však byla zvolena konfrontace těchto rozdílů, aby byl fanouškům poskytnut alespoň nějaký důvod, který by nebyl vyloženě absurdní. Odo a Bashir se tedy táží na tehdy fanoušky nejnavrhovanější varianty, na genetickou manipulaci a virovou mutaci. Tyto dohady byly kanonizovány až později v seriálu Enterprise (od r. 2001). [Zdroj: trekkies.cz] (padina)

  • - Kira (Nana Visitor) křičí na Dr. Bashira (Alexander Siddig): „Je to všechno tvoje vina!“ Tato hláška skrytě odkazovala na skutečnost, že herecká dvojice očekávala v reálném životě dítě. (slatkac)

  • - V této epizodě byla zveřejněna první narážka na Enterprise-E, když agent Lucsly poznamená, že nebylo pět, ale šest lodí jménem Enterprise. Film Star Trek: První kontakt (1996) byl doposud v produkci. (Enterprise NX-01 nebyla součástí Federace, proto se nepočítá. Nemluvě o tom, že seriál Enterprise v té době ještě nebyl natočen.) [Zdroj: trekkies.cz] (padina)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace