poster

Sci-Fi / Drama / Akční / Dobrodružný

USA, 1996–1997, 19 h 53 min (Minutáž: 45–46 min)

Hrají:

Avery Brooks, Rene Auberjonois, Michael Dorn, Terry Farrell, Cirroc Lofton, Colm Meaney, Armin Shimerman, Alexander Siddig, Nana Visitor, Aron Eisenberg, Marc Alaimo, J.G. Hertzler, Max Grodénchik, Chase Masterson, Andrew Robinson, Rosalind Chao, Casey Biggs, Robert O'Reilly, Louise Fletcher, Ken Marshall, William Shatner (a.z.), Leonard Nimoy (a.z.), Robert Picardo, Mark Allen Shepherd, Majel Barrett, Robert Zachar, Elle Alexander, Dennis Madalone, Hilary Shepard, Kaitlin Hopkins, Phil Morris, Joseph Ruskin, Danny Goldring, Karen Austin, Mark Holton, Christopher Doyle, Leslie Ackerman, DeForest Kelley (a.z.), James Doohan (a.z.), Nichelle Nichols (a.z.), Walter Koenig (a.z.), Stanley Adams (a.z.), Whit Bissell (a.z.), Michael Pataki (a.z.), David L. Ross (a.z.), William Schallert (a.z.), Monte Markham, Victor Bevine, Kurtwood Smith, Penny Johnson Jerald, Randy Oglesby, William Lucking, Diane Salinger, Matt Roe, Duncan Regehr, Eric Pierpoint, Paul Dooley, James Horan, Brian George, Nicholas Worth, Dey Young, Brant Cotton, John Durbin, Josh Pais, Steven Berkoff, Lawrence Tierney, Jeffrey Combs, Lawrence Pressman, Thomas Kopache, Wallace Shawn, Tiny Ron, David Graf, Rick Worthy, Sandra Nelson, Gary Frank, Douglas Tait, Marjean Holden, Andy Milder, Brian Markinson, Robert Hewitt Wolfe, BJ Davis, Spiro Razatos, Majel Barrett (vyp.), Salome Jens, Cathy DeBuono, Vanessa Williams, F.J. Rio, Hana Hatae, Jim Jansen, Hamilton Camp, Charles Rahi Chun, James Sloyan, Jack Blessing, Tom Hodges, Greg 'Christopher' Smith, Davida Williams, David Gerrold (a.z.), Charlie Brill, Tory Christopher
(další profese)
 • sirien
  **

  Slušnej první díl a jeden retro-filler, ~10 fakt blbejch dílů, pak 5 dílů "silného" středu série (efektivně silnej dvoudíl obklopenej 3 slušnejma dílama), pak dva shit díly a dojezd kde se slušný díly střídaj s dost slabejma než to dojde do slabšího finále. Děj se spíš táhne, románky sou nudný až otravný, mezi postavami se nic moc zajímavého neodehrává. Totálně shit dílů jako v s03 je míň, ale ta měla aspoň pár fakt dobrých dílů, které tady chybí. Moje goodwill k seriálu byla propálená až do dna už dřív a bez ní to sou slabší 2*.(20.7.2020)

 • DocBrown
  ***

  Pátá série je takový zlom v celém seriálu. Na začátek výborné dokončení čtvrté série, pak pár vlažných dílů než přichází Trials and Tribble-ations, pro mě nejlepší díl celého Star Treku. Vrchol. Ale odtud je už jen strmý pád. Ačkoli je tu stále dost skělých epizod, začínají se dostávat do menšiny. Románek Worfa s Jadziou bych ještě překousl, to je ale jen začátek přeměny seriálu na romantickou telenovelu. Leeta s Romem a Zek s Iskhou je už totální tupost. Ještěže je tu ale stále Garak, bez něj a výše uvedených dílů by to bylo sotva na 50%(7.10.2018)

 • - Kira (Nana Visitor) křičí na Dr. Bashira (Alexander Siddig): „Je to všechno tvoje vina!“ Tato hláška skrytě odkazovala na skutečnost, že herecká dvojice očekávala v reálném životě dítě. (slatkac)

 • - Pro použití záběrů z epizody Trable s tribbly muselo být sehnáno povolení od herců původního seriálu. Zajištění všech těchto povolení trvalo tři měsíce. Walter Koenig poznamenal, že za použití těchto záběrů mu bylo zaplaceno osmkrát víc než za původní epizodu. Koenig přijel na natáčení a osobně ukázal Colmu Meaneymu (O'Brien) a Alexanderu Siddigovi (Bashir), jak zacházet s původním vybavením. [Zdroj: trekkies.cz] (padina)

 • - Přestože bylo hodně natáčeno před zeleným a modrým pozadím, bylo vytvořeno i velké množství kulis a modelů, které co nejpřesněji odpovídaly těm původním. Herci kulisy spatřili až při natáčení, aby byla jejich užaslá reakce co nejvěrohodnější. Modely Enterprise i stanice K-7 musely být vytvořeny znovu a byly zkoumány pod lupou, aby všechny detaily co nejpřesněji souhlasily s předlohou, jelikož fanoušci si všimnou každé malinkaté nedokonalosti. Jednalo se o nejdražší jednodílovou epizodu seriálu v čase jejího natáčení. Režisér Jonathan West ji díky svým zkušnostem natáčel stejně jako by byl rok 1967. Stejnými dobovými postupy a technikami a dokonce na dobový film s jinou barevností a zrnitostí, než který se používal v devadesátých letech. Původní záběry z epizody Trable s tribbly (1967) byly však zakomponovány digitálně, aby mohlo být odstraněno co nejvíce rozdílů mezi nimi a nově pořízenými záběry. [Zdroj: trekkies.cz] (padina)