Další trable s Tribbly (S05E06) (epizoda)

Trials and Tribble-ations

Sci-Fi / Drama / Akční / Dobrodružný

USA, 1996, 45 min

Perfektně pasující do původních obrazů. Vtipné! Hodně.(22.3.2017)

TOSgasmus na entou!!!!!!!!!!!!!!! Pokud jste nevyrustali na TOSce, nejspise vam to prijde jako nebetycna chujovina.(25.2.2020)

Pro mě nejlepší epizoda celého Star Treku. Už tak skvělou epizodu Trouble with Tribbles dotáhli do naprosté dokonalosti. Když jsem to viděl poprvé, musel jsem u toho vypít třetinu flašky Whiskey a dostalo mě to do extáze. Jadzia je tu neskutečně sladká a zbytek vtipný. Nejlepší byla scéna na baru jak si O'Brien spletl Kirka a Worf vyprávěl o hrdinném tažení proti Tribblům. 110% Bohužel tahle epizoda je zlom a od téhle chvíle jde DS9 dolů(5.3.2017)

Dosud nejlepší díl Hlubokého vesmíru, jediný srovnatelným v kvalitě byl naprosto vážný a depresivní Duet v první sérii. Tady základní zápletka a myšlenka zůstává v pozadí, ale spousta ironických narážek a komických scének na původní sérii to zcela vynahrazuje. Naprostý skvost.(7.9.2020)

Temporal agenti byli super. Jako někdo kdo TOS moc neviděl bych tomu dal 4*... ale chápu ten sentiment a nostalgii, o které jsem se připravil tím, že to sleduju ve "špatném" pořadí, takže tam tu +1* bez rozpaků přihodim - ostatně, to prolnutí s TOS záběry a scénami bylo udělaný FAKT dobře a Jadzie to v TOS uniformě docela seklo :)(13.7.2020)

• - Když se O'Brien domnívá, že poručík Freeman je kapitán Kirk, jedná se o narážku na to, že představitel poručíka Freemana – Paul Baxley – dělal Williamu Shatnerovi stuntmana při natáčení nebezpečných scén. [Zdroj: trekkies.cz] (padina)

• - Přestože bylo hodně natáčeno před zeleným a modrým pozadím, bylo vytvořeno i velké množství kulis a modelů, které co nejpřesněji odpovídaly těm původním. Herci kulisy spatřili až při natáčení, aby byla jejich užaslá reakce co nejvěrohodnější. Modely Enterprise i stanice K-7 musely být vytvořeny znovu a byly zkoumány pod lupou, aby všechny detaily co nejpřesněji souhlasily s předlohou, jelikož fanoušci si všimnou každé malinkaté nedokonalosti. Jednalo se o nejdražší jednodílovou epizodu seriálu v čase jejího natáčení. Režisér Jonathan West ji díky svým zkušnostem natáčel stejně jako by byl rok 1967. Stejnými dobovými postupy a technikami a dokonce na dobový film s jinou barevností a zrnitostí, než který se používal v devadesátých letech. Původní záběry z epizody Trable s tribbly (1967) byly však zakomponovány digitálně, aby mohlo být odstraněno co nejvíce rozdílů mezi nimi a nově pořízenými záběry. [Zdroj: trekkies.cz] (padina)

• - V této epizodě byla zveřejněna první narážka na Enterprise-E, když agent Lucsly poznamená, že nebylo pět, ale šest lodí jménem Enterprise. Film Star Trek: První kontakt (1996) byl doposud v produkci. (Enterprise NX-01 nebyla součástí Federace, proto se nepočítá. Nemluvě o tom, že seriál Enterprise v té době ještě nebyl natočen.) [Zdroj: trekkies.cz] (padina)