Sci-Fi / Drama / Akční / Dobrodružný

USA, 1998–1999, 20 h 22 min (Minutáž: 45–120 min)

Jonathan West

Avery Brooks, Rene Auberjonois, Nicole de Boer, Michael Dorn, Cirroc Lofton, Colm Meaney, Armin Shimerman, Alexander Siddig, Nana Visitor, J.G. Hertzler, Aron Eisenberg, Jeffrey Combs, Casey Biggs, Barry Jenner, Andrew Robinson, Max Grodénchik, Penny Johnson Jerald, Salome Jens, Marc Alaimo, James Darren, Louise Fletcher, Chase Masterson, Robert O'Reilly, James Otis, John Vickery, Brock Peters, Wallace Shawn, William Sadler, Tiny Ron, Julianna McCarthy, Mark Allen Shepherd, Majel Barrett, Lori Lively, Hilary Shepard, John Colicos, Patrick Kilpatrick, Raymond Cruz, Bill Mumy, Miriam Flynn, Leigh Taylor-Young, Kevin Rahm, John Paragon, Cathy DeBuono, Leigh McCloskey, Marc Lawrence, Mike Starr, Robert Miano, James Wellington, Michelle Johnston, John Fleck, Adrienne Barbeau, Hal Landon Jr., Michelle Horn, Rosalind Chao, Colby French, Terry Farrell, René Echevarria, Kane Hodder, Bradley Thompson, David Weddle, Dennis Madalone, Kevin Scott Allen, Ronald D. Moore, Brandon Molale, Elle Alexander, Hans Beimler, Ira Steven Behr, Robert O'Reilly (a.z.), Lawrence Monoson (a.z.), Terry Farrell (a.z.), Majel Barrett (vyp.), Stephen Blackehart, Deborah Lacey, Hana Hatae, Cyndi Pass, Tim Ransom, Clayton Landey, John Eric Bentley, Vaughn Armstrong, Christopher Mayer
  • DocBrown

Nejhorší série ze všech čtyr ST seriálů a to včetně VOY. Ze sci-fi se stává spíše romantické fantasy. Nejodpornější moment je Kai Winn šukající s Dukatem. Obrovská chyba nahrazení Jadzii Ezri, která je tu prakticky jen jako milostný objekt Worfa a Bashira, její funkce "poradce" je prakticky k ničemu. Terry Farrell už nechtěla hrát ve všech epizodách, bylo by ale daleko lepší jí poslat na dovolenou než tohle. Výmysl o původu Siska je v rozporu s pilotem, halucinace, přeludy, návrat mystiky z pilotu i s úroky. Budování socialismu Ferengů. Hrůza. To jediné dobré na sedmé sérii je příchod Breenů a jejich rivalita s Cardassiany. Kdyby sloučili šestou a sedmou sérii, vyškrtali polovinu dílů, tak by to bývalo bylo slušné finále. Jak jsem měl DS9 rád, tak o to větší hořkost jsem cítíl po závěrečném díle, co se seriálem udělali.(7.10.2018)

• - Doktor Bashir (Alexander Siddig) si v holoprogramu, který je zasazený do dvacátého století, objednává vodku 'stirred not shaken', což znamená 'promíchat, netřepat'. Touto frází paroduje a zároveň odkazuje na sérii Jamese Bonda a jeho vodku 'shaken not stirred' alias 'protřepat, nemíchat'. (Honzíno)