Star Trek: Hluboký vesmír devět

• Česko Star Trek: Stanice Deep Space Nine (více)
USA, (1993–1999)

Avery Brooks, René Auberjonois, Alexander Siddig, Colm Meaney, Armin Shimerman, Nana Visitor, Terry Farrell, Cirroc Lofton, Michael Dorn, Nicole de Boer (více)

Série(7) / Epizody(173)

Star Trek: Hluboký vesmír devět, čtvrtý seriál z legendárního startrekovského univerza Gena Roddenberryho, je zasazen do poloviny 24. století, odkud přináší dobrodružství týmu důstojníků Spojené federace planet, jimž byla svěřena hvězdná stanice, vytvářející obranný val v blízkosti první stabilní červí díry vedoucí do tajemného kvadrantu Gama. Úkolem posádky Hlubokého vesmíru devět není nic menšího než chránit a zkoumat vesmír a vydávat se na místa, která ještě nikdo z Federace nikdy nenavštívil... (oficiální text distributora)

Recenze uživatele sirien k tomuto seriálu (181)

Přerušený článek (1996) (S04E25)

hm. Zklamání. Námět ušel, ale logika nikde - Sisko&spol příjimají absurdní rizika kvůli Odovi, Founders mají malou krabičku co jen tak zruší jakékoliv navigační záznamy Federační lodě, Odovi se všemi jeho vědomostmi Sisko dovolí spojit se s Linkem, aniž by měli jediný způsob jak ověřit, že ten, koho dostali zpátky, je skutečně Odo, tak ho přijmou zpátky, i když neví kde jsou, tak se prostě vrátí, i přes to co se na konci stane je Founders pořád nechají odletět... bylo toho nějak moc než abych si ten díl užil. ()

Série 5 (1996) (S05)

Slušnej první díl a jeden retro-filler, ~10 fakt blbejch dílů, pak 5 dílů "silného" středu série (efektivně silnej dvoudíl obklopenej 3 slušnejma dílama), pak dva shit díly a dojezd kde se slušný díly střídaj s dost slabejma než to dojde do slabšího finále. Děj se spíš táhne, románky sou nudný až otravný, mezi postavami se nic moc zajímavého neodehrává. Totálně shit dílů jako v s03 je míň, ale ta měla aspoň pár fakt dobrých dílů, které tady chybí. Moje goodwill k seriálu byla propálená až do dna už dřív a bez ní to sou slabší 2*. ()

Přichází apokalypsa (1996) (S05E01)

Dobrej nápad, dobré zpracování, nějaké drobné zvraty proti předvídatelnosti (!), hezký nenásilný humor (zklingonovatělá DS9 posádka měla něco do sebe), samozřejmě rozjezd zlepšený Dukatem... ta večírková pasáž byla trošičku prázdnější, ale zase dala nějaký klidnější vhled do Klingoních zvyků. Solidní 4* - na 5 to bohužel postrádá nějaký edge navíc, co by tomu dal fakt zazářit nad rámec samotného příběhu epizody. ()

Loď (1996) (S05E02)

Námět nebyl zlej a ta Vorta byla dobrá postava. Provedení bylo nudný, snaha o vyvolání emocí umírajícím noname týpkem co se nikdy dřív neobjevil bylo o ničem a laciný out-of-character drama bylo krajně otravný. (Jakože srsly, všechny ty postavy už prošly řádově horší věci, takže vidět je tam se "hroutit" tím či oním způsobem v téhle situaci bylo fakt stupidní.) ()

Kdyby lásku nikdo nehledal (1996) (S05E03)

eh - okey, VALENTÝNSKÁ epizoda - takřka žádnej seriál tyhle sváteční věci neudělá dobře (Vánoční sou tradiční přehlídka patetické trapnosti a obecné shitovosti), budu hodně mírnej - nechtělo se mi zvracet, pár vtipů bylo dobrejch, vrátila se na návštěvu Quarkova exmanželka, což je obecně fun postava - dejme tomu. SERIÓZNĚ by to hodnocení bylo samozřejmě o hodně horší. ()

...ani boj na udatných (1996) (S05E04) odpad!

Shit epizoda o pocitech Jakea co se dostane do bojový zóny a stane se mu traumíčko, vyprávěná otravnym vnitřnim monologem, bez čehokoliv, co by připomínalo děj nebo zápletku. Naprosto nepovedenej pokus o napodobení válečnejch filmů. ()

Úkol (1996) (S05E05)

Jako... námět hezkej, zahraný hezky... jen ten scénář byl nějakej... roztahanej. Plus sice chápu, že Star trek občas chrlí random věci aby měl zajímavé zápletky, ale neni to poprvé co si řikám, že pro tyhle nehmotné bytosti by nebylo špatné mít nějakej víc určující lore, který by jim pro diváka dával trochu lepší ukotvení. I něco lehkýho by vcelku stačilo, aby tyhle různý zloději těl a telepatický enetity a kdeco dalšího nepůsobily tak hrozně náhodně. ()

Další trable s Tribbly (1996) (S05E06)

Temporal agenti byli super. Jako někdo kdo TOS moc neviděl bych tomu dal 4*... ale chápu ten sentiment a nostalgii, o které jsem se připravil tím, že to sleduju ve "špatném" pořadí, takže tam tu +1* bez rozpaků přihodim - ostatně, to prolnutí s TOS záběry a scénami bylo udělaný FAKT dobře a Jadzie to v TOS uniformě docela seklo :) ()

Kdo z vás je bez hříchu... (1996) (S05E07)

Pohodlí ráje vs. ztráta síly vzešlé z těžkostí, která jej vybudovala. Tak... nadčasové a esenciálně Star trekové téma, tak promarněný na lacinym pokusu o vtipnej díl :( Srsly - kontext planety kam se jezdí na DOVOLENOU a ničení prázdnin tisícům lidem deštěm bylo fakt plivnutí na námět (o laciném gagrealu na Worfa a proplýtvání témat která tam měl, nebo spíš mohl, mít on ani nemluvě). Popravdě - díl Paradise Lost tenhle námět jen lehce otřel, a přesto ho zpracoval o tolik líp :( ()

Ozvěny minulosti (1996) (S05E08)

Dobrej námět, dobrá pointa... ale provedení... asi nejsem fér, já tyhle epizody s "přenosem" postav do alter světů, imaginárních realit a podobnejch bullshitů fakt nemusim. ()

Kompromisy (1996) (S05E09)

Schopnost DS9 mít epizody fakt o ničem je fascinující a tahle je fakt "top". Dvě příběhové linky, ztroskotaný Odo a Quark a spolubydlení Jakea s Nogem - obě nic nepřinesou, obě omýlají jediný nápad až do smrti nudou. ()

Blouznění (1996) (S05E10)

Mystical shit na hraně odpadu s out-of-character haluškama pošahanym Siskem a otravně náboženskou Kirou. TLDR: Bajor ještě chvíli nebude ve Federaci a otravná Kai začla mít dojem že Sisco je fakt vyslanec proroků, skip and move on. ()

Světlo a temnota (1997) (S05E11)

Roztahaný. Děsně roztahaný. Epizoda o tom, jak asasin likviduje bývalé teroristy - a je to bez akce i bez napětí. Možná by to došáhlo na slabý 2*, ale za ten lacinej a trapnej "moudrej" monolog Kiry na konci to je sotva na 1* (o tom jak mizerně zpracované tam je téma ospravedlnění terorismu ani nemluvě). ()

Nový život (1997) (S05E12)

Když člověk prokliká nevtipně rodící Kiru, tak dostane koukatelnou, ale dost slabou epizodu o vztahu Oda s jeho adoptivním otcem. ()

Kvůli uniformě (1997) (S05E13)

Hezký námět, hezké provedení, solidní 3*... ale NĚCO tomu chybělo. Nevim přesně co, ale prostě napříč tou epizodou... tomu chyběl nějakej "zápal", co by člověka fakt "vtáhnul". Když pak Sisco udělá, co udělá, tak i když na té scéně neni nic "špatně", tak tomu prostě nějak chybí ta "pádnost". Anonymnost Makhi tomu taky moc nepomáhá - nikdy jsem pořádně neviděl žádnou jejich planetu, jejich společnost... Tentokrát Sisco vnese trochu vhledu do toho, jak se na věc dívá Federace, ale o téma se jen letmo otře a tak zůstává nadále nerozvinuté. ()

Před branami očistce (1997) (S05E14)

...když už se DS9 přestane věnovat hovadinám a rozhodne se pokračovat ve vyprávění příběhu, tak to dokonce stojí za to (kdybych to sledoval tejden po tejdnu, tak se na to ale přes ten všechen balast vykašlu). Celkově tomu není moc co vytknout - hezká zápletka, hezký zvrat, hezká gradace do pokračujícího dvoudílu, "rozmělněné" nějakými osobními mezihrami postav, které je dokonce někam posouvají. Velmi silné 4*. ()

Pekelným žárem (1997) (S05E15)

SLABÝCH 5*, ale dám je... mělo to napětí, mělo to děj na dvou frontách, mělo to dobrou plynulou návaznost na první část dvoudílu a zajímavé rozuzlení i s nějakými dílčími zvraty pocestě, zvládlo to říct něco dalšího zajímavého o některých dalších postavách... Ten závěrečný Jem'Hadar moment mi trochu nesed vůči předchozí stylizaci té rasy, ale je to jediná drobnost a budiž odpuštěna. Vlastně teda... ehm, ta "berlička" s tím, že jim nechají runabout zakotvený hned u vězení... kdyby místo toho nechali hacknout nějakou menší Jem'Hadarskou loď, bylo by to značně... příběhově stejné, ale řemeslně o dost elegantnější. Asi to sou hlavně tyhle mini-detaily, co těch 5* tak oslabujou, protože mě u sledování jinak super dílu místy protivně vyrušily. ()

Doktor Bashir, předpokládám (1997) (S05E16)

Jaj, jedno z nejzásadnějších etických dilemat nadcházejících generací - a dokonce slušně zpracované... ale čas který mohl být věnovaný jeho dalšímu rozvinutí obětovanej naprosto retardně trapný a debilní love story. ()

Prosté vyšetřování (1997) (S05E17)

:( Taková hezká zápletka, tak hezky natočená, se zajímavým plynulým vývojem bez náhlých velkých zvratů... tak podražená lacinou a zbytečnou love story. Začínám chápat narážky na DS90210 :/ (V první... cca půlce? Se mi fakt líbila ta civilizovanost interakce Larisy s Odem, lhaní jen do bodu kdy to už dál nemá smysl, podání věcí etc. Záporáci byli přímočaří, ale zábavní. Dlouho to vypadalo na silný 4*, s tou love story takové normální 3 (za to, že i když zbytečná a laciná, tak pro DS9 výjimečně nebyla úplně blbá) ()

Obchod jako obvykle (1997) (S05E18)

Hej, ideály Federace, prodejci zbraní a pohled Bajoranů, jejichž rezistenci prodejci zásobovali! - Vůbec to téma nebudeme moc řešit, zato podtrhneme, že Quark je vlastně zkrachovalec (škoda, v prvních sériích když se zdálo, že se mu daří, byl jeho story-arc o dost hezčí - a o dost míň tuctovej) a zbytek epizody vyplníme - MIMINEM! hahaha... ()

Zemřela herečka Louise Fletcher

Zemřela herečka Louise Fletcher

24.09.2022

Fanoušci Star Treku už popáté na CzechTREKu

Fanoušci Star Treku už popáté na CzechTREKu

31.07.2010

CzechTREK convention - největší samostatná Star Trek akce v České republice – přichází už popáté. Tentokrát v nových prostorách Kulturního centra Novodvorská se koná v sobotu 4. 9. 2010. Akce už… (více)