USA, (1995–1996), 19 h 46 min (Minutáž: 44–93 min)

Avery Brooks, René Auberjonois, Michael Dorn, Terry Farrell, Cirroc Lofton, Colm Meaney, Armin Shimerman, Alexander Siddig, Nana Visitor, Andrew Robinson (více)

Epizody(25)

DocBrown

Čtvrtou sérii mám s tou první nejraději, spousta vtipných dílů, příchod Worfa to zpočátku oživí. Vyvíjející se dějová linka na pozadí s Dominiem a Klingony je taky dobrá. 1996 je ale takový poslední vrchol Star Treku a pak už to jde jenom dolů. ()

zipacna

Sílící napětí mezi Federací a Dominionem občas zastiňuje konflikt Federace s Klingony. Několik pro mě opravdu zajímavých dílů, ale opět několik strašných (Bajorani, Mirror universe). Pro mě nejlepší díly: 401.The Way of the Warrior, 425.Body Part. A pro mě nejhorší díly: 410.Our Man Bashir a 420.Shattered Mirror. ()

sirien

Brutální skok kvalitou nahoru. Škoda, že po s03 už byla kvalita tak dole, že to i tak má pořád rezervy. Větší počet dílů se věnuje hlavní linii, v níž se konečně začně něco dít - krok za krokem a na různých frontách, ale už je cítit, že jsou věci v pohybu. Pár dílů je skutečně hodně dobrých. Pár fillerů je skutečně vtipných. Bohužel, pár dílů je fakt strašně špatnejch až příšernejch a pár jiných stále trpí tradičními DS9 problémy (předvídatelnost, nedotaženost, laciné úniky z dilemat jako řešení zápletky atp.) Určitě pozitivní je příchod Worfa - popravdě to je jediná postava, u které mám dojem nějaké konzistentně se vyvíjející osobní příběhové linky co jde aspoň trochu promyšleně odněkud někam. ()