Nad ránem

• USA Daybreak
Drama / Fantasy / Mysteriózní / Horor
USA, 2019, 7 h 47 min (Minutáž: 39–50 min)

Předloha:

Brian Ralph (komiks)

Epizody(10)

Flákač si užívá v postapokalyptickém Los Angeles. Snaží se najít dívku svých snů, přelstít tupé ghúly a nepřátelské gangy. (Netflix)

Recenze uživatele Trevor k tomuto seriálu (11)

Nad ránem (2019)

Daybreak predstavuje úplne dno, kam až sú liberáli ochotný zájsť so svojou propagandou. Ústrednými postavami sú šikanovaný chlapec, afroamerický homosexuál a samozrejme malé dievčatko ktoré miesto vlepovania srdiečok do denníka svojej kamarátky ovláda kvantovú fyziku tak ako nik iný na svete. Postavy čiernej farby pleti neustále oslovujú tie bielej farby pleti slovami ako biely odpad či biela špina. Ak by som mal viac voľného času chodiť po súdoch, dramaturga českej verzie Netflixu by som oficiálnou žalobou na oddelení policajného zboru obvinil zo šírenia rasovej neznášanlivosti, takto iba budem vystríhať známych, aby svojim deťom sledovanie tohto rasistického programu podľa možnosti nedoporučili. Príliš teplé, príliš rasistické. Dúfajme že sa Disney + a Apple TV v Európe uchytia čím skôr, aby liberálny fašisti z Netflixu boli donútený konečne začať produkovať programy, ktoré bude možné pozerať a ktoré divákom aj niečo dajú. Seriál vôbec nedokázal využiť potenciál postapokalyptického sveta a stratil sa niekde medzi romantickým seriálom, scifi o horor doslova iba na niekoľkých miestach zavadil. Je neskutočné, aké hlúposti dokážu baviť mladú generáciu a nechápem ani vysoké hodnotenie na rôznych filmových databázach, nielen na čsfd.Za veľké plus považujem že samotná facebookova fanpage Netflix cz/sk sa takejto sračke rozhodla nerobiť nijakú výnimočnú propagáciu, nakoľko aj medzi nimi sa zrejme nájde niekto so štipkou inteligencie a ľudskosti. ()

Josh proti apokalypse: 1. část (2019) (E01)

Freddie si ako svoje pohlavie vybral morského koníka, ja ako pacifista, naša gender párty...Takto funguje brainwashing priblblej next generácie pod taktovkou Netfllixu. Toto má byť postapokalyptický svet?Akože fakt? V prestrihu je výbuch atómovej bomby, autíčka stoja takmer neporušené, na domoch nie sú porozbíjané okná, animácia zvierat je priam žalostná. Snaha podať príbeh z pohľadu rozprávača, ktorá mala deju dodať autentickosť a večné prestrihy naňho sú však najrušivejším elementom. Oceniť možno prestrihy na pohľad z vtáčej perspektívy, kde sú akoby na minimape vyznačené pozície hrdinov a ich cieľ. Prekvapujúci zhoda v hodnotení na Rotten Tomatoes a čsfd, kde má priebežne seriál 67%. Cieľová skupina divákov však pozerá kvôli Colinovi Fordovi a nie kvôli deju, a im sú nejaké efekty či dej ukradnuté. ()

Pitomče! (2019) (E02)

Primitívna epizóda pre nezrelé publikum. Pár náznakov o šikane, svet bez dospelých vykradnutý Mad Max nový idiot so zrejme peknou tvárou pre násťročné publikum a aj takáto hlúposť sa dostane do červených čísel. Atmosféra v nákupnom centre úplne o ničom a iba Joshov odťatý palec na konci epizódy mi zabránil v tom, aby som zvažoval udelenie odpadu. ()

Slizová královna v Glendale (2019) (E03)

Opäť bieda, liberálne narážky na patriarchát, predaj drog a pokrokových homosexuálnych černochov, dej na bode mrazu s niekoľkými flashbackmi a zameraný predovšetkým na Angelicu. Pre cieľovú skupinu zrejme zaujímavé, ale širšie publikum neosloví, aspoň že hudba stojí zato. ()

Mmmm–hmmm (2019) (E04)

Z pomerne nepochopiteľných dôvodov po apokalypse počas ktorej umreli všetci dospelý, respektíve sa zmenili na ghúlov sa v príbehu objaví ďalší, ktorému nie je nič. Nakoľko sa jedná o sračku z produkcie liberneho Netflixu dočkáme sa brainwashingu v podobe homosexuálneho páru mladistvého černoška a bieleho topšportovca, dievčatka ktorému je ukradnuté to ako vyzerá a zženstilého teenagera, ktorý je expertom v kozmetickom priemysle. Netflix produkuje jeden liberálny odpad za druhým, to by nebolo nič nové a ani nič, čo by človek počas úpadku západnej civilizácie nečakal, ale seriál by musel mať nejaký dej, ktorý mu chýba úplne. Kto očakával zaujímavú postapokalyptickú drámu sa dočká romantickej sračky určenej pre pár percent populácie s jasným podtextom - dospelý sú všetci do nohy hlúpy, my teenageri sme cool, ale iba keď sme homosexuáli akejkoľvek inej rasy ako bielej. Odpadu sa to vyhlo za prostredie, v ktorom sa dej odohráva, pár svetlých zábleskov seriál má. Už je to trápnejšie ako pionierske či iskričkovské šatky a odznaky, ktoré sme museli nosiť kedysi my. ()

Ples, nebo můj život takzvaného dvojníka (2019) (E05) odpad!

Primitívna epizóda o školskom plese v ktorej sa neudeje nič, plná rasistických poznámok zo strany postáv čiernej farby pleti na adresu bielych postáv a plná homosexuálnych scén. Treba si uvedomiť že táto sračka je určená pre násťročné publikum a keďže mi rasistické prasce vždy liezli na nervy, tejto liberálnej sračke z produkcie spoločnosti Netflix nemôžem udeliť nič iné ako odpad! ()

5318008 (2019) (E06)

Toto je veľmi ťažké okomentovať, pretože po predchádzajúcej rasistickej epizóde tentokrát nepredviedli tvorcovia vôbec nič. Iba opäť dokázali, že cieľom Netflixu je urážať teenagerov s bielou farbou pokožky, pretože Joshova kamarátka - aziatka od tvorcov dostane možnosť ohradiť sa voči jeho nevinnej poznámke, ale v predchádzajúcej epizóde postavy čiernej farby pleti hovorili tým bielej farby pleti poznámky v štýle "Ty biely odpad či som snáď beloch???"bez toho aby sa hocikto z nich zmohol na odpoveď...Je zarážajúce, že takúto propagáciu rasovej neznášanlivosti Netflix cz vôbec vypustil v našich končinách do obehu, pretože minimálne na Slovensku máme niečo ako trestný zákon ktorý verejné prejavy rasovej neznášanlivosti trestá a nič verejnejšie ako propagácia rasizmu formou streamovacej služby asi neexistuje. ()

Canta tu vida (2019) (E07)

Už iba vďaka tomu že nerád nechávam seriály nedopozerané som dokončil aj túto epizódu, ale uputávky opäť raz potvrdili že im veriť netreba. O postapokalyptickom svete nemôže byť ani reči, ide iba o romantickú blbosť odohrávajucu sa v takomto prostredí ktorá beztak ťaží viac z flashbackov do minulosti a úplne premrhala akúkoľvek šancu osloviť náročnejšieho diváka. Úplne smiešne vyzneje vykrik postavy ktorá povie zabite tie rasistické svine, pretože v tom momente by sa museli herci otočit na režiséra, dramaturga a vôbec na celý štáb. Aspoň hudobný vkus sa v niektorych momentoch zdá akoby ho vyberal niekto kto so štábom nemal nič spoločné. ()

Uspokojení (2019) (E08)

Epizóda úplne mimo akýkoľvek kontext a zmysluplný dej, teda niežeby seriál sám o sebe nejaký ucelený dej mal ale táto iba potvrdila že tvorcovia ani sami nevedeli čo vlastne chceli vytvoriť. Ostáva dúfať že príchod Apple tv a Disney + prinúti službu Netflix vytvárať podstatne kvalitnejší obsah. Produkcia Netflixu nevyhnutne zadrbala epizódu proti neexistujucému patriarchátu v 21.storočí aj do tohto seriálu a pokračujú, podobne ako statočný Don Quijote, v boji proti veterným mlynom... ()

Josh proti apokalypse: 2. část (2019) (E09)

Okomentovať to už asi ani nemá zmysel, k žiadnej z postáv si zrelý divák nedokáže vytvoriť akýkoľvek vzťah, príbeh nemá žiaden zmysluplnejší dej a dopozerať to je obrovským trápením. ()

PRÁSK! (2019) (E10)

Risko je s Čínou aby s američanov spravili Ghoulíkov???....propaganda za čias Sovietskeho zväzu, keď sme ako deti mali možnosť sledovať až dva programy sa tejto liberálnej agende fašistov z Netflixu nevyrovnala ani zďaleka. ()