Nad ránem (TV seriál)

Daybreak

Drama / Fantasy / Mysteriózní / Horor

USA, 2019, 7 h 47 min (Minutáž: 39–50 min)

Tvůrci:

Předloha:

Brian Ralph (komiks)

Scénografie:

Libbe Green (set dekoratér)

Kostýmy:

Michael Ground

Komentáře uživatelů k TV seriálu (33)

• playboxguest

Spoustu skvělých nápadů v nepříliš zábavném guláši.(21.2.2020)

Oddychová jednohubka, která neurazí a má velmi zajímavé charaktery, které baví. Snesl bych i druhou sérii, ale i s tímto koncem jsem spokojený. 7/10 = 72%(24.11.2019)

Dokonalé tínejdž post-apo bláznovstvo, plné možno až nečakane komplexných charakterov, takže mu vo finále nechýba to najdôležitejšie - srdce. Bez druhej série sa zaobídem, pokojne si to tak, ako to zvládli hneď na prvýkrát, časom dám ešte raz.(7.1.2020)

Zábavná postapo teenage dramedy. Především první polovina je naprosto excelentní, spousta povedenejch vtípků a nejrůznějších pěkných vtípků na úkor televizních formátů. Pak se to trošku jako příběhově dosere, a především osmá episoda mi přišla jako že někdo prohrál sázku se svojí holkou, a nechal ji natočit celou epku samotnou. Ale každopádně celkově další slušný Netflix zápich.(26.10.2019)

První seriál, kde mi nevadily flashbacky. Perfektně napsaná jednohubka (8-mi hodinová) s řádkou charakterů, které jsou už teď kultovní (Wesley, Eli a Angelica !!!).(24.10.2019)

• zdepapepa

Pro mě jako fanouška Edgara Wrighta to byla skvělá oddechovka - dobrá kombinace parodie a zároveň zcela upřímné apokalypsy po vzoru Pána Much. Mám ovšem lepší možnost porovnání - je to vyladěná Skvrna. Ale i tahle variace na Pána Much má své mouchy. Převažuje teen humor, z toho už jsem malinko odrostl. Dále jsem nejspíš "přejedený" podobného typu postav v čele s Lyannou Mormont, v tomto případě jsem Angelice toho psychopatického masterminda nevěřil, je otázka jestli to bylo hereckým výkonem nebo scénářem. To je dáno tím, že většina postav se celkově projevuje jak se zrovna scénáristům hodí (to je nejvíce znát při přechodu z/do focus epizod). Klasický everyman jako hlavní hrdina je přebit prakticky každou novou postavou co do zajímavosti i přes silnou stereotypičnost členů ostatních klanů. Občas to bylo dobře "přitažené za vlasy" většinou špatně, což vyvrcholilo klecemi v továrně na cereálie.(19.11.2019)

Seriál „Daybreak“ není rozhodně tak vtipný, jak bych doufal, není to taková třeskutá jízda, jak bych si myslel. Místy je hodně vidět, že je to young adult a třeba osmý díl díky tomu vůbec nefunguje, protože je to prostě moc otřepaná dramatická romance. Jsou zde hluchá místa, ale jinak je to relativně originální postapo pohled na jedno městečko a jeho obyvatele. A nenudí to, alespoň po většinu doby ne.(31.12.2019)

Na to, jak se mi tento seroš na začátku hodně nelíbil, jelikož mi připadal až moc pubertální. Nakonec se mi dokoukal docela snadno. Vše se děje v humorném stylu, a tuto stránku si seriál drží po celou dobu. A to zombíky moc nemusím.(1.8.2020)

• grizly007

Nekoukatelný.(25.10.2019)

Sjeto za jeden den. Upřímně není to pro každého. Je trochu škoda, že to vlastně pro Joshe neskončí dobře. Ony totiž ty holky, které vypadají, že jsou úžasné jsou většinou pěkně svině. Každopádně nic jsem od toho nečekal a byl jsem docela překvapen, že mě to chytlo. Pár věcí mě sralo jako například zaporak Turbo apod.,ale dá se to prekousnout. Hlavní hrdina je sympaťák - 80%(12.11.2019)

• Trevor

Daybreak predstavuje úplne dno, kam až sú liberáli ochotný zájsť so svojou propagandou. Ústrednými postavami sú šikanovaný chlapec, afroamerický homosexuál a samozrejme malé dievčatko ktoré miesto vlepovania srdiečok do denníka svojej kamarátky ovláda kvantovú fyziku tak ako nik iný na svete. Postavy čiernej farby pleti neustále oslovujú tie bielej farby pleti slovami ako biely odpad či biela špina. Ak by som mal viac voľného času chodiť po súdoch, dramaturga českej verzie Netflixu by som oficiálnou žalobou na oddelení policajného zboru obvinil zo šírenia rasovej neznášanlivosti, takto iba budem vystríhať známych, aby svojim deťom sledovanie tohto rasistického programu podľa možnosti nedoporučili. Príliš teplé, príliš rasistické. Dúfajme že sa Disney + a Apple TV v Európe uchytia čím skôr, aby liberálny fašisti z Netflixu boli donútený konečne začať produkovať programy, ktoré bude možné pozerať a ktoré divákom aj niečo dajú. Seriál vôbec nedokázal využiť potenciál postapokalyptického sveta a stratil sa niekde medzi romantickým seriálom, scifi o horor doslova iba na niekoľkých miestach zavadil. Je neskutočné, aké hlúposti dokážu baviť mladú generáciu a nechápem ani vysoké hodnotenie na rôznych filmových databázach, nielen na čsfd.Za veľké plus považujem že samotná facebookova fanpage Netflix cz/sk sa takejto sračke rozhodla nerobiť nijakú výnimočnú propagáciu, nakoľko aj medzi nimi sa zrejme nájde niekto so štipkou inteligencie a ľudskosti.(20.11.2019)

• fr0sty

Prvni dil se mi libil, bavil jsem se u nej, bylo to vtipne. 2.-4. dil uz byly slabsi, ale porad koukatelne. Ovsem potom kvalita raketove klesa. Prestal jsem sledovat u osmeho dilu.(6.11.2019)

Zase trochu jiná vize postapo světa a možností apokalypsy. Zároveň však pořád tak trochu zmatená teenage lovestory. Škoda požádně nevyužitého potenciálu.(25.11.2019)

• husokachna

Tak nic, v půlce třetího dílu to vzdávám. Ten seriál to je přesnej odraz týhle v mnoha ohledech zkurvený doby...a já jsem asi starej vůl, ale tomuhle prostě nerozumím. Ultra cool hlášky, všechno meta na třetí, komentář ke všemu a k ničemu, shazování věcí, který shazovat snad ani nejde, protože je může brát vážně jenom vyprázdněnej jednoduchej člověk. A stejně jak podhoubí a doba, ze které ten seriál vylezl, je taky totálně výprazdněnej a na efekt. Ale všechno by šlo překousnout, kdyby dialogy a hlášky tak neuvěřitelně nešustily papírem. Jestli takhle fungují a mluví dnešní mladí, tak jsem rád, že už to řešit nemusím. Seriál, kterej klame tělem, tváří se všelijak, ale je bohapustá sračka. PS: Dabing tomu taky moc nepřidal. Je fajn, že Netflix lokalizuje svoje věci, ale tohle je prostě špatný.(18.2.2020)

Ze začátku výborná kombinace Zombielandu a Deadpoola. Ke konci začal seriál trochu ztrácet dech a chování některejch postav začalo bejt asi stejně logický jako teenagerů ve slasher horrorech. Ale koneckonců je to seriál o teenagerech.(31.10.2019)

Tak tohle můžu!! Epesní věcička která má víc propracovanějších charakterů než kdejaký velkofilm. Svižný, originální, nápaditý, vtipný, zábavný. Pecka!!!(8.11.2019)

Príbeh tak chaotický ako som ešte nevidel. Nezaujímavé postavy, dokonca lgbt. Ale sme v storočí v akom sme. No pochybujem že to zaujme niekoho od 16+, je to skôr pre menšie vekové publikum. Tu sa dá pochváliť asi len dabing a skvelá hudba v skoro každej epizóde. Ak by bol seriál aspoň tak dobrý ako záverečné epizódy bolo by to fajn. Tak ale stále to nieje dno netflixu a bolo to lepšie ako seriál big mouth. 3*(19.11.2019)

• Hatred

První dva díly jsou opravdu výborné, teenageři ovlivnění popkulturou a jejich gangy které z ní vycházejí, ghúlí čarodějka, která si povídá s hlavama panenek a jiné zajímavé postavy a dobré vtípky, které jsem dokonce vyprávěl dál. Každý další díl je potom skok o úroveň dolů, takže do pátého dílu to ještě celkem jde a potom začíná čiré utrpení, které nekončí až do konce a závěr, který by měl být asi jakože překvapující je tak nelogický, že už mě nic nepřiměje, abych si pustil další sérii. I tak ztracený čas, nedoporučuju a to ani teenagerům, pro které je to zřejmě celé směřováno. Dost velká agitka dnešního korektního způsobu uvažování, takže se to tam hemží teplým sexem, narážkama na to jak dospělí zničili planetu a brekem nad tím, jak je těžké být odlišný.(29.10.2019)

Super oddychovka, svižná, vtipná teen postapo komedie. Netroufnu si říct, jestli sedne každému, spíše bych tipoval, že ne. Ale já jsem prozatím spokojený. Snad si tempo udrží i v dalších dílech.(24.10.2019)

• argo.smile

Celkom slušne prvé dve časti ale potom sa to začne uberať iným smerom, začne sa "chlapsky otepľovať"a všetko ide do p..e vlastne do riti. Čakal som fajnú postapo ale dostal som teenage shit.(24.10.2019)

<< předchozí 1 2