Jsme diváky taneční kreace souboru Piny Bauschové. V hledišti sedí dva muži: jeden pláče, druhý se dívá. Touto symetrií, zprvu absurdní, posléze logickou, začíná film. Od prvního obrazu víme, že budeme sledovat dva příběhy, které se protnou v tomtéž stavu čekání. Mladý ošetřovatel Benigno už několik měsíců pečuje o mladou tanečnici Alicii, která po nehodě upadla do kómatu. Zamiloval se do nehybné a němé mladé ženy, vypráví jí o všem, co dělá. Na téže klinice potká svého souseda z divadla. Marco je spisovatel, přítel toreadorky Lydie, která je rovněž v komatu poté, co ji nabral na rohy býk. Oba muži čekají, zda se ženy probudí: jeden tajně miluje dívku, jež by za normálních okolností byla pro něj nedosažitelná, druhý nemusí svou lásku skrývat, ale tuší, že je ztracená. Jeden věří a doufá, druhý pochybuje. Almodóvar přechází od jednoho ke druhému zaznamenávaje banální rituály nemocniční péče, než dospěje k překvapivému rozuzlení. (oficiální text distributora)

kaylin

Almodóvar pro mě není tím tvůrcem, kterého bych nutně vyhledával, ale ona je u každého filmu v podstatě jistota, že to bude stát za to. Má skvělé nápady, které prezentuje v lidských příbězích, které jsou netradiční, ale to jen umocňuje jejich neskutečnou sílu, kterou na diváka mají. "Mluv s ní" je přesně ten příklad. ()

Vitex

S každým shlédnutím lepší a lepší. Po formální stránce neskutečně precizní, harmonické dílo. Neobyčejně vyvážený scénář s komplikovanou strukturou flashbacků, natočený tak, že divák film sleduje bez dojmu jakékoli komplikovanosti. Dlouhé setrvávání v situacích a pak elipsa přes několik měsíců - a zase návrat do scény, kde jsme už byli, ale jinak. Nadsázka, která ale filmu dává fungovat i když ho divák bere vážněji. Práce se zvukem, do které stále ještě nedokážu vidět. Nádherná kamera (!!!!). A mnoho jiného.. ()

TeeAge

|| Scenár: Pedro Almodóvar | Hudba: Alberto Iglesias | Produkcia: Agustin Almodóvar, Michel Ruben | Distribúcia: Warner Sogefilms (ES), Sony Pictures Classics (US) | Štúdio: El Deseo S.A. | Rozpočet: ? $ | Tržby: 51,001,550 $ || Nevšedný film, s celou kopou vynikajúcich nápadov, umeleckých scén, a záberových dokonalostí. Po prvej hodine to bola jasná plná pálka. Rozuzlenie ma natoľko zaskočilo, že som si ho nevedel ani poriadne užiť. Možno podvedomé vycítenie zámeru samoúčelného šokovania diváka, možno len moja duševná lenivosť to celé spracovať. Možno raz v budúcnosti tomu dám ďaľšiu projekciu, do vtedy jasný verdikt nadpriemeru Almodóvarovskej kvality s ratingom Must See! 85% | HD, HU DTS | ()

misterz

Obsahovo i formálne vynikajúci Almodóvar. Tradičná réžia tohto pána režiséra skĺbila v jedno poetiku lásky, zúfalstva i filozofiu života. Tak nádherne sa to počas sledovania snímku menilo a prechádzalo jedno v druhé, že i keď sa náhodou vyskytlo slabšie miesto tak som to bral ako vítanú prestávku na dumanie o príbehu a o nadhodených myšlienkach - taký sen o nešťastnej láske a o tom, ako sa niekedy život dokáže zvrtnúť. Almodóvar ma ešte nesklamal. 85/100 ()

nascendi

Zvláštny a zaujímavý film. Asi najlepší, ktorý som od Almodóvara videl. Nemám potrebu rozpisovať sa o kvalitách filmu. Stačí mi spomenúť si v akej pohode a s akým záujmom som sledoval tie spletité príbehy naplnené hlbokými citmi. Pedro Almodóvar dokáže diváka jemne uchopiť a uniesť ho tam, kde je iba divák a režisérovo dielo. ()

• Film se dostal do obnovené edice knihy "1000 a jedna filmů, které musíte videt, než zemřete". Kniha původně obsahovala filmy do roku 1999. Teď její seznam obsahuje tituly do roku 2011. (TeeAge)
  • Krev býků byla ve filmu skutečná – ekologická skupina v Madridu se pokusila žalovat Pedra Almodóvara za špatné zacházení se zvířaty. Almodóvar se ohradil tím, že má od majitelů býků povolení je zabít. (ČSFD)
  • Oscar 2002 za původní scénář; nominace za režii. (Geriel)

Miniprofil Pedro Almodóvar

Miniprofil Pedro Almodóvar

04.01.2007

Oskar leze

Oskar leze

05.07.2006

Takhle se u nás doma říká, když z temné oblačné oblohy vykoukne na svět zlaté sluníčko. No, a tentokrát vykouklo na svět filmu a jeho nejprestižnějšího ocenění. Pravidla, na jejichž základě jsou do… (více)