Jsme diváky taneční kreace souboru Piny Bauschové. V hledišti sedí dva muži: jeden pláče, druhý se dívá. Touto symetrií, zprvu absurdní, posléze logickou, začíná film. Od prvního obrazu víme, že budeme sledovat dva příběhy, které se protnou v tomtéž stavu čekání. Mladý ošetřovatel Benigno už několik měsíců pečuje o mladou tanečnici Alicii, která po nehodě upadla do kómatu. Zamiloval se do nehybné a němé mladé ženy, vypráví jí o všem, co dělá. Na téže klinice potká svého souseda z divadla. Marco je spisovatel, přítel toreadorky Lydie, která je rovněž v komatu poté, co ji nabral na rohy býk. Oba muži čekají, zda se ženy probudí: jeden tajně miluje dívku, jež by za normálních okolností byla pro něj nedosažitelná, druhý nemusí svou lásku skrývat, ale tuší, že je ztracená. Jeden věří a doufá, druhý pochybuje. Almodóvar přechází od jednoho ke druhému zaznamenávaje banální rituály nemocniční péče, než dospěje k překvapivému rozuzlení. (oficiální text distributora)

pierre9

Hmm, asi som príliš namaškrtený inými neamerickými filmami na to, aby som z tohto filmu v dobrom slova zmysle nechápal. Ani herci ma nejak neočarili, pribeh plynie príliš pozvoľna (ale to bol asi zámer) a zdá sa mi, že z toho originálneho nápadu sa celkovo dalo vyťažiť predsa len o čosi viac. ()

T.S.Garp

Nevím, tento film mě tak oslovil, přesto jsem byl silně v rozpacích. Od půlky filmu mi totiž Benino přišel naprosto odpudivý podivín, kdy jsem se nad jeho "fanatickou" láskou rozčiloval až do konce snímku. Ale právě proto mi tenhle film dal hodně... Paráda! ()

jopal

S velkou vacsinou sa zhodnem v hodnoteni, ale s cim sa nezhodnem je, ze Benigno bol uchylny. Ale pokial tu lasku a obetavost, s akou sa staral o obe zeny, povazujeme za uchylku, tak ano! Alebo by bol niekto tohto v realnom zivote shopny? A co ten "zlocin" za ktory bol odsudeny? Bol trest adekvatny? A bol to vobec zlocin? Po tolkom case, co jej, len a len jej venoval???? A ak to bol zlocin, nemal byt sudeny aj niekto iny? Genialny vykon hlavne Cámara. Ja som tomu vsetkemu uveril! ()

LucMosss

Krásný a silný film... Oči mi přecházely celý snímek po obrazovce, aniž by se od něj odtrhly a já se jen nechávala unášet... Almodóvar mi ve vší síle ukázala svůj talent nejen svým režijním uměním, ovšem i výběrem herců. Postava Benigna v podání Javiera Cámary mne v závěru dokonale rozplakala... A to hovoří za vše! ()

jaňule

Tak tenhle film mě absolutně ničím nezaujal. Má možná trochu zajímavější konec, ale jinak mi to přijde jako hrozný brak. Celou dobu jsem se nudila. Pro mě naprostá ztráta času. Měla jsem hrozné nutkání film vypnout, ale nakonec jsem ho dokoukala s očekáváním, že přijde něco dobrého, co děj filmu nějak povznese. Bohužel nepřišlo. Tenhle film už rozhodně nechci nikdy vidět znovu. To by bylo utrpení. ()

vancho

Pre mňa zatiaľ najpôsobivejší Almodóvarov film. Tento raz sa zaobišiel bez bizarných postavičiek transvestitov a vykreslil zvláštne príbehy lások mužov k ženám a priateľstva medzi mužmi. Úžasná nálada filmu, farby, hudba a ešte niečo navyše ťažko definovateľné, čo odlišuje režisérskeho génia od ostatných. Film som videl niekoľkokrát a emocionálny dojem neslabne. Veľmi sa mi páčili výkony Cámara a Grandinettiho a scéna v záhrade mala neskutočnú poetiku. ()

Desmi

Já na tyhle poetický filmy nejsem. Je to zkrátka hrozná nuda. Příběh plyne bez jakékoliv dramatické chvilky a vy jen čekáte kdy už to poetické okénko konečně něco vysklí. No a nedočkáte se. ()

Dvojirakri

"...mám v plánu nový balet, bude se jmenovat Zákopy a bude z první světové války..." - "...ordinace doktora Reufera.. ahoj Lolo, holka, teď jsem se parádně vysrala..." Tak a STOP. Ani druhý film režiséra Almodóvara nedokoukám. Je mi záhadou proč je tento tvůrce tolik oblíbený?! To vám není z těch místy až dětinských dialogů trapně? Postavit vztah na tom že žena-toreador se boji vrátit do domu ve kterém byl zabit had je přetažené za vlasy toho skoro plešatého týpka který zmíněného hada(úplně zbytečně) utloukl. Aby nebyla zápletka jen tak obyčejná, začne se znovu řešit sexualita. Já nevím, nemám zkušenosti, ale oni jsou Španělé opravdu tak tupí?? Tak, teď jsem se právě parádně vysral a tudíž můžu tuhle slátaninu vypnout. Svému účelu posloužila. ()

f1

Bingo, opět rána do černého, tohle umí jedině PA. Všechno do sebe vražedně zamotat, a pak hodit klubko ze schodů. A kopat do něj. Ježiši jak jsem rád, že ti Evropané točí filmy. ()

Aranel

Jak píše kleopatra, člověku zabere několik hodin či dní, než je schopen o tomto filmu vůbec cokoli říci. Film, který obsahuje všechny atributy pravého španělského díla - lásku, sex, smrt, vášeň, pot, krev, křik, pláč. Almodóvar pracuje s neobvyklým prostředím, zobrazením lásky, jak ji málokdo poznal, citovými hnutími hlavních postav, jež by možná někdy rádi skryli. Nezapomíná ovšem ani nasytit oko toužící po příznačné španělské barevnosti, k tomu se ovšem toreadorské zápasy nebo výhled z nemocničního okna do zahrady přímo nabízejí. Ústřední postava, Benigno, diváka celou dobu nehraně dojímá, ať už pro donkichotskou vytrvalost v něžné péči o svou lásku nebo pro zoufalství nad obviněním z toho, že jí ublížil. Mluv s ní jako celek pak oslovuje - ne, lépe říci naléhavě šeptá divákovi, že se něco děje, že jde o život, až by měl člověk chuť do nemocnice běžet, něco udělat, zastavit auto, které porazilo Alicii, dostihnout Benigna před sebevraždou Silný emotivní zážitek i poněkolikáté. ()

Wroclav

Nádherný film za 5* a to jsem kvůli Priscille na MGM zmeškal prvních 20 minut a na nějaké umění jsem rozhodně neměl náladu. Ale prostě jeden z filmů který mě úplně vcucnul a nepustil až do závěrečných titulků. ()

susanna.

Film, ktorý mi opäť raz posunul hranicu presvedčenia, ku komu každému som schopná pociťovať sympatie. Film vizuálne úchvatný, ako to už u Almódovara býva, poskytujúci katarzný zážitok. ()

Miniprofil Pedro Almodóvar

Miniprofil Pedro Almodóvar

04.01.2007

Oskar leze

Oskar leze

05.07.2006

Takhle se u nás doma říká, když z temné oblačné oblohy vykoukne na svět zlaté sluníčko. No, a tentokrát vykouklo na svět filmu a jeho nejprestižnějšího ocenění. Pravidla, na jejichž základě jsou do… (více)