Jsme diváky taneční kreace souboru Piny Bauschové. V hledišti sedí dva muži: jeden pláče, druhý se dívá. Touto symetrií, zprvu absurdní, posléze logickou, začíná film. Od prvního obrazu víme, že budeme sledovat dva příběhy, které se protnou v tomtéž stavu čekání. Mladý ošetřovatel Benigno už několik měsíců pečuje o mladou tanečnici Alicii, která po nehodě upadla do kómatu. Zamiloval se do nehybné a němé mladé ženy, vypráví jí o všem, co dělá. Na téže klinice potká svého souseda z divadla. Marco je spisovatel, přítel toreadorky Lydie, která je rovněž v komatu poté, co ji nabral na rohy býk. Oba muži čekají, zda se ženy probudí: jeden tajně miluje dívku, jež by za normálních okolností byla pro něj nedosažitelná, druhý nemusí svou lásku skrývat, ale tuší, že je ztracená. Jeden věří a doufá, druhý pochybuje. Almodóvar přechází od jednoho ke druhému zaznamenávaje banální rituály nemocniční péče, než dospěje k překvapivému rozuzlení. (oficiální text distributora)

Flakotaso

Rozervaná objetí, režisérův nejnovější počin, byl zároven mým prvním z jeho tvorby a hodně mě zklamal. Téměř po všech stránkách. Jako druhý jsem si tedy vybral jeden z jeho nejznámějších filmů. A učinil jsem velice dobře. Nenapodobitelným stylem komponovaná mozaika navzájem propojených osudů, která funguje, at už ji seskládáte jakkoliv. Scénář je skutečně výtečný a i sám Almodóvar musel mít pořádný bolehlav, než jej vymyslel. Po spletitých linkách neobyčejného příběhu hraje nádherná hudba a i přesto, že na čistých pět hvězdiček to není, scéna se španělským hudebníkem, disponujícím neuvěřitelně tesklivým hlasem, se zasluhuje o plný počet. ()

MontyBrogan

Na lásku má nárok každý, nie však na jej naplnenie. To už by musela byť opätovaná. Toľko k myšlienke (alebo vlastne téme, pretože ide skôr o fakt, ako o myšlienku). Ako ju ale spracoval Almodóvar, to vám nepoviem. Radšej sa presvedčte každý sám. 90% ()

Roman.Ticka

Nepobrala jsem to, nedokázala jsem naplno prožít ani jednu z tragédií. Podání, pojetí, vnucování španělské kultury (divadlo, aréna), prožitku skrze ubrečené chlapy; zakroucený scénář, divné figury i herci, jsou mi vzdálené jako býčí zápasy. Navíc Benigno byl vážně kardinální retard, co se jen tak nevidí a psychopat k tomu. Je to jeden z filmů, kde se intimita servíruje na talíři a bohužel v nestravitelné konzistenci a přemrštěné porci. A to dokonce tak, že ač byla Alicie krásná dívka, byla mi odporná ve své strnulé topornosti a bezmocné nehybnosti. Nicméně práci ošetřovatelů obecně obdivuji a hluboce se jim klaním. ()

Nazghul

Opravdu velmi silný snímek a pro mne možná ještě lepší než "Vše o mé matce", který dojme a zanechá ve vás zvláštní pocit. Oscar pro Pedra Almodóvarova za nejlepší původní scénář je vzkutku zasloužen! Za zmínku také stojí, že zde hraje malou zajímavou roli Paz Vega /hlavní předstvitelka filmu Sex a Lucía/ :) ()

MáŠa

Jako hustý, když bych začal takto neurvale. Tenhle dojemný příběh o dívce v komatu, jí posedlým muži a jeho kamarádovi patří mezi ty, o kterých klidně řeknete, že sklidil mnoho cen na různých festivalech, aniž byste si to ověřili. Co na tom, že podobné snímky jsou tak trochu nudné a neustálé dívání na ně zvyšuje pravděpodobnost, že spácháte sebevraždu (ten pesimismus a tak). Jednou za čas takovéto dojáky určitě neuškodí, vy si po jejich shlédnutí nakonec řeknete, že to doopravdy šlo, a v tomto případě to platí dvojnásob. Inu život není lehký, ženy v komatu jsou pěkný, tak proč to nevidět i filmu? ()

bouncer

Pedro Almodóvar, k tomu se snad nedá ani nic dodat... Brilantní psychologie postav, chytlavý příběh, který nám nemusí být vzdálený a vynikající režie. Dvě ženy v komatu a dva muži do nich zamilovaní - z takové záplatky dokáže Almodóvar udělat nadherný film, který v sobě obsahuje silné citové motivy, komediální prvky (nezapomenutelná groteska), lásku, nepochopení a krutost osudu. Bravo! ()

ScarPoul

Po dlhom čase ďalší skvelý španielský film. V mojom prípade aj prvý z Almodóvarových filmov. Pri pozeraní mi čas ako keby pretekal pomedzi prsty a pri tom nechával vo mne kvapôčky pocitov, ktoré mi ako keby pohladili dušu a po skončení som zostal v takej malej zmyselnosti pocitov. Fantasticky skomponovaný príbeh dvoch mužov, ktorý uviazli a stretli sa v nemocnici uväznený medzi láskou a zmyselnosťou. Herecké výkony k tým sa ani vyjadrovať nemôžem pretože prejavy hrdinov alebo ak chcete vedlajších postáv sa uvolnené a dlho som hľadal to slovo ale prirodzené ani náznak rušivého elementu. Tiež som bol veľmi potešený zmenou keď sa z hlavných postáv stali počas rozprávania vedľajšie a koniec zostal príjemne otvorený. Takisto koniec okrem otvorenosti a určitej dávky fantastickosti aj keď tam nevystupujú žiadny elfovia ale priznajme si taký koniec je iba v rozprávkach pohľadí dušu. Tiež scény s dažďom ktoré mu sa pripisuje v tomto príbehu určitá dôležitosť sú zvládnuté na výbornú pretože dážď ma veľkú výpovednú hodnotu pokiaľ ide o pocity a nie každý režisér to zvládne ale tu to funguje skvelo. ()

murakamigirl

Hovor s ňou nepotrebuje veľa slov. Hovorí samo za seba. Páči sa mi zápletka, páči sa mi scenár, hudobná stránka filmu, o vizuálnej ani nehovoriac... a čoraz viac sa mi páči Almodóvar a jeho videnie (neobyčajných) ľudských vnútier. "Znalec duší nepochopených..." Výstižné. S Almodóvarom je silný zážitok ich odhaľovať... Na prvý raz to boli 4*, ale po druhom vzhliadnutí MUSÍM mienku poopraviť- je to zaslúžených 5*- nielen za ten úžasný, elektrizujúci náboj, ale aj za to, ako výborne som sa zabávala. Hovor s ňou je osobité podobenstvo o (občas zvláštnom) plynutí života. P.S.: Nikdy nekončí. ()

Idée_fixe

Jen jedna jediná nelogika jako prase: SPOILER!!! Proč neudělali testy otcovství / DNA??! Buď už během těhotenství, z odběru plodové vody, nebo minimálně nejpozději po porodu??!?!??! A bylo by nad Měsíc jasné, zdali je, či není, Benigno otec dítěte. To mi hlava fakt nebere. :-/ KONEC SPOILERU. Ale mimo tohle není ani to nejmenší, co bych filmu vytkla; mé první setkání s tvorbou tohoto režiséra dopadlo skvěle, a moc se těším na nějaké další jeho filmy. Doufám, že budu podobně okouzlena. Nechť žije déšť... ()

Padme_Anakin

Pedro Almodóvar to se mnou prostě umí a nemusí ani mluvit. Já bych mluvila a komentovala, kdybych uměla do slov a vět vtěsnat, jak úžasně natočený příběh to je, podmanivý, strhující, naprosto skvěle zahraný a zcela pochopitelně více či méně ujetý. Nebudu to protahovat, sedlo mi to jako prdelka na nočník. Tak jest. ()

Falcor

Se vztahy to nikdy není jednoduché, že? Tak jestli Tě baví se jimi zaobírat, zde je povinný filmeček pro Tebe. A stojí za to se podívat, jak city dokáží člověku vstupovat do života, co vše je člověk ochoten pro ně podstoupit. A nikdy nevíš, jak to nakonec dopadne. I když....kdy to je, to "nakonec"? - ve filmu je to vždy těsně před závěrečnými titulky. Almodóvar s grácií jemu vlastní nám dokáže porce pocitů servírovat postupně tak, že někdy jsou závěrečné titulky pro naše srdce osvobozením, jindy se na ně raději ani netěšíme... Rozhodnutí je na svém srdci....máš jej na správném místě, nenechal-li Tě tento film chladným. ()

depony

Almodóvar, problémy mezilidských vztahů a vkusné herecké obsazení. To dává dohromady film, který patří mezi to nejlepší. Nezklamalo mne to, ani v jednom. Hable con ella je nádherný film. ()

Krt.Ek

Těžko se mi hledají slova, asi se nezmůžu na nic jiného, že tento film o mezilidských vztazích pošlu do skupiny: par excellence. Už delší dobu mě konečné rozuzlení dramatu takhle emočně nezasáhlo. Plný počet nedám jen díky tomu, že trvalo poněkud déle než mě film vtáhl. Přesněji řečeno, první půlhodinku sledování jsem si říkal, že z tohoto nemůže vyjít nic nadprůměrného. Mýlil jsem se. 80% ()

Turiec

Režisérsky skvele podaný príbeh, v ktorom Almodóvar pomocou jednoduchých obrazov dosahuje silný účinok. Nebadane nás zaťahuje do psychológie postáv. Ak divák po skončení filmu potrebuje byť v tichu a len tak sedieť a "rozjímať" nad filmom, nemôžem inak, len dať mu plný počet. ()

Pan Filuta

8/10 Almodóvar je skvělý vypravěč, což předvedl i zde. Na konci jsem litoval, že příběh nepokračuje. Ale právě v tom je to krásné....... ()

Rosana

Velmi silný film pomalého rázu a hluboké myšlenky. Skevence s němým černobílým filmem mě opravdu pobavila :) ale jinak je to hodně k zamyšlení! ()

Miniprofil Pedro Almodóvar

Miniprofil Pedro Almodóvar

04.01.2007

Oskar leze

Oskar leze

05.07.2006

Takhle se u nás doma říká, když z temné oblačné oblohy vykoukne na svět zlaté sluníčko. No, a tentokrát vykouklo na svět filmu a jeho nejprestižnějšího ocenění. Pravidla, na jejichž základě jsou do… (více)