Jsme diváky taneční kreace souboru Piny Bauschové. V hledišti sedí dva muži: jeden pláče, druhý se dívá. Touto symetrií, zprvu absurdní, posléze logickou, začíná film. Od prvního obrazu víme, že budeme sledovat dva příběhy, které se protnou v tomtéž stavu čekání. Mladý ošetřovatel Benigno už několik měsíců pečuje o mladou tanečnici Alicii, která po nehodě upadla do kómatu. Zamiloval se do nehybné a němé mladé ženy, vypráví jí o všem, co dělá. Na téže klinice potká svého souseda z divadla. Marco je spisovatel, přítel toreadorky Lydie, která je rovněž v komatu poté, co ji nabral na rohy býk. Oba muži čekají, zda se ženy probudí: jeden tajně miluje dívku, jež by za normálních okolností byla pro něj nedosažitelná, druhý nemusí svou lásku skrývat, ale tuší, že je ztracená. Jeden věří a doufá, druhý pochybuje. Almodóvar přechází od jednoho ke druhému zaznamenávaje banální rituály nemocniční péče, než dospěje k překvapivému rozuzlení. (oficiální text distributora)

sahe

Velmi pěkný je ten černobílý film s Paz Vega, je to dobrá kombinace a děj filmu posouvá do jiných částí... ()

Master19

Krásně rozjímavý film, který díky prolínání časových a dějových rovin dostává zajímavou vnitřní dynamiku. Přitom si ale ponechává logický vývoj a události (i přes jejich relativní překvapivost) do sebe pěkně zapadají. Pro někoho možná nudné zabíjení času, ale pro mě smutně-melancholické vyprávění o naději a beznaději, na které se velmi pěkně dívá. ()

Brandon

Ne! Žádná poetika, žádné barvité emoce. Jeden z mnoha příběhů o zamindrákovaných magorech, looserech, a bohužel, ničím výjimečný. Jedna fňukna a druhej, co blbne s holkou v komatu. Ohh, jak mé srdíčko tlukoce divoce, očíčka zarudlá... :-) Nesmysl. Soráč, Pedro, zase těsně vedle. FIN! ¡adiós! ()

Meijin

Na nemocničním oddělení leží 2 ženy v kómatu - tanečnice a toreádorka. S toreádorkou tráví čas a stará se o ni přítel, tanečnici opečovává ošetřovatel, který k ní chová více než profesonální city. Každý den jí dlouze vypráví a provádí masáže a kosmetiku, neboť věří, že žena vše vnímá. Příteli toreádorky radí "Mluv s ní", protože věří v sílu této terapie. Psychologie a mezilidské vztahy jsou stěžejními prvky stejně jako v jiných Almodóvarových filmech. V druhé polovině filmu nastávají překvapivé zvraty. ()

homerr

Nádherné, obzvlášt druhá půlka filmu - barevnost, citlivost, emoce, křehkost, psychologie jednotlivých postav i zajímavý závěr... Vynikající zážitek ()

mirec88

Sú filmy, ku ktorým je zbytočne písať komentáre, treba ich proste vidieť. Toto je jeden z nich. Jednoducho - nádhera. ()

Kalidor_

Kdyby se tohle stalo ve skutečnosti tak by všichni okamžitě dotyčného lynčovali a odplivnuli by si vždy před ním pohoršením a propral by se bulvárem jako "to prase co ji znásilnil v kómatu". Avšak Almodóvar to vzal po svém a ono najednou to jde s ním soucítit a mít ho rád, a i ta slza dojetí by se našla. ()

Kurikmoon

Pomalý filmík plný estetických a citlivých okamihov, ktorý ma hodne inšpiroval. Ako bonus ponúkol pár zaujímavých vsuviek z mini filmíkov. A prečo nie 5? Ako rozmaznané dieťa som ubral hviezdičku, kvôli tomu, že poslednú kapitola len začala a...koniec. Rozhodne film, ktorý nevydiera. A ak by som býval v Benignovom byte, myslím, že by som dopadol podobne ako dvaja mužský užívatelia... A súhlasím s Benignovou vetou adresovanou v ambulancii Marcovi. ()

strelenaL

Pedró je pro mě génius. Jeho filmy ve vás hodně zanechají (krásu, melancholii, radost, smutek...) hraje si s námi diváky velmi dobře a nastavuje do budoucna další pomyslnou laťku výš, kterou s příchodem nového filmu vždy bravurně překoná. ()

after.rain

Totálne nesympatický ksicht hlavného hrdinu sa spoľahlivo postaral o toto nízke hodnotenie. Scéna s mini-chlapom lezúcim do maxi-kundy ma máta ešte doteraz. Nie. ()

Autogram

Pedro sa, ako obyčajne, ponára do ženskej duše, tentoraz aj do ženskej duše v mužovi alebo v kóme. Ide mu to dobre, keď zaujal aj mužov, a s nápaditým príbehom je to u mňa jeho druhý najlepší film. ()

standsiller

Dosť zvrátený milostný príbeh. Spočiatku sanitár ktorý sa o chorú Alice staral sa nejavil ani náhodou ako "psychopat" o to zaujímavejšie to bolo. Páči sa mi na tom to, že divák si sám na základe toho môže utvoriť obraz, či naozaj bol, alebo nebol psychopat . Keby sa jej nestala nehoda, možno by sa skutočne stretávali a fungovali ako pár. Scenár bol veľmi fajn. Réžia obstojná. Záver sa mi už veľmi nepáčil. Bolo to čisté "zahľadenie sa" a to vo filmoch nemám rád. Navyše tie nápisy ... :) Vtedy sa to celkom nosilo a v Španielskych filmoch zisťujem že to bolo dosť veľkým trendom, no tie tam skutočne nemuseli byť. Čakám na originalitu v oddelení filmovej chronológie. Verím, že na to raz niekto príde. ()

Heraldika

To bylo před lety mé první setkání s Almodóvarem a hned jsem se zamilovala. Tenhle styl vyprávění mám prostě ráda. Ovšem předavat dál zážitek z jeho poetických filmů se mi nějak nedaří. Mohu pouze doporučit. ()

slovan1

Filmy tohohle typu moc nemám rád...doják z nemocničního prostředí, točíci se kolem ženy v kómatu... Zase plusem pro něj je, že ma jak-štaks příběh a nějakou pointu. ()

gutshoter

Tady jde hlavně o tu atmosféru, která mě totálně rozsekala, uvěznila. Neuvěřitelná směs pocitů zobrazená na plátně. Nevybavuju si film, který by se právě tomuto alespoň na loket přiblížil... ()

Jiří K.

Velmi zašmodrchaný příběh, scénárista si s dějovými liniemi pohrává, aby byl co nejzajímavější - evidentně měl hodně času nad tím přemýšlet...já jsem na to měl jen necelé dvě hodinky :-). Čtyři hvězdičky navzdory tomu, že filmy z oblasti Pyrenejského poloostrova, ač jsou sebevíc inteligentní ;-), nejsou mojí doménou. ()

honzii

Samotná myšlenka je parádní, ale velmi málo se z ní těží. Film ožívá právě rozhovory obou mužských představitelů, jindy mi připadá zoufale prázdný. Mé první setkání s Almodóvarem se moc nevydařilo. Jeho rozvleklou poetiku jsem v Mluv s ní nezvládnul, ale nezanevírám na něj. ()

Miniprofil Pedro Almodóvar

Miniprofil Pedro Almodóvar

04.01.2007

Oskar leze

Oskar leze

05.07.2006

Takhle se u nás doma říká, když z temné oblačné oblohy vykoukne na svět zlaté sluníčko. No, a tentokrát vykouklo na svět filmu a jeho nejprestižnějšího ocenění. Pravidla, na jejichž základě jsou do… (více)