Vzpoura ve věznici Carandiru

Carandirú

Vzbura vo väznici Carandiru

Drama / Krimi

Brazílie / Argentina / Itálie, 2003, 148 min

Navzdory některých zdejších ohlasů, byl můj bezprostřední zážitek ze Vzpoury ve věznici Carandiru extrémně kladný. Je to jeden z těch filmů, u kterých jsem měl nejen radost z dějě - sympatických epizodek týkajících se jednotlivých vězňů, ale i ze samotného vyprávění, které ve mě svým prostředím, jakousi lehkostí, ale i syrovostí a celkovou přitažlivostí navozovalo blažené pocity bez ohledu na to, v jaké fázi dramatického oblouku (pokud se dá o něm vůbec mluvit) se zrovna nacházelo. Po určitém odstupu si však nemohu odpustit pár výtek - rozkouskovanost narativní linie postrádala skutečnou celistvost + tah na branku a pokud tím tahem mělo být "jen" krvavé potlačení vzpoury, tak to je zase poněkud samoúčelné vzledem k tomu, že vězni byli vesměs celou dobu vykreslování jako sympaťáci (což už samo o sobě není úplně košer). 8/10(18.4.2009)

Celkem zajimavy a opravdu skvele zahrany film. Jen z toho vane pocit, ze veznice je plna sympatickych dobraku, kteri byli ve spatny okamzik na spatnem miste. A to mi tu vadilo nejvic.(9.7.2017)

Nuda. Povídky, pak maličko vydělávání kruponu a celý se to táhne jak smrad.(14.9.2019)

1 3 5 6 7 8 následující >>