Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Kriminalita v Sao Paulu je velmi vysoká, velký podíl na ní mají hlavně nezletilci, na které jsou zákony krátké. Jedním z řešení jsou nápravná zařízení. V jednom takovém se setkáme s mladičkým Pixotem a příběh začíná. On a další mladíci jsou vtaženi do nespravedlností zařízení. Jsou svědky vražd, korupce a lží. Za nedlouho je útěk nevyhnutený. Chuť svobody ale brzy zhořkne. Následuje sled krádeží, pouliční toulání a život bez cíle. Zdá se, že všichni uprchlíci přece jen najdou směr v prodeji drog. Svět Sao Paula je ale prohnilý a ani prodej drog není hračka. Ze čtyřčlenné skupinky zbyde už jen Pixote, Dito a transvestita Lilica. Jejich další "druh obživy" bude opět jen krok k horšímu. (venus)

(více)

Recenze (11)

ambron 

všechny recenze uživatele

Pixote - príbeh mladého chlapca, opustený svojimi rodičmi, ktorý najskôr okúsi väzenie v polepšovni pre mladistvých a potom drsný život v brazílskych uliciach. Hector Babenco prostredníctvom tohto príbehu zobrazuje jednu z najvážnejších tém Brazílie: chudobu a spolu s ňou prostitúciu, násilie a kriminalitu. Bezútešný film, pri ktorom si človek vydýchne, aké šťastie má, kde a ako žije. Realistickému obrazu dopomáha aj obsadenie nehercov, ktorých výkony sú vskutku pozoruhodné. Vyniká však Fernando Ramos da Silvu, výraz Pixoteho v jeho podaní sa s ubiehajúcimi minútami, ako sa menil jeho život, stával ťaží a starší . Pre mňa drsnejšie ako tematicky podobné Mesto bohov. ()

jondzavid 

všechny recenze uživatele

3 1/2 Ďalší z portrétov ghetto mládeže, tentokrát o čosi staršieho dáta. Film je to zaujímavý, ale zišlo by sa mu prestrihnúť o zopár hluchých miest. Núka sa porovnanie s Mestom Bohov - u mňa je Mesto pôsobivejšie nakrútené, ale Pixote na mňa pôsobí realistickejšie. A realistickosť filmu podčiarkuje ešte aj to, že predstaviteľ Pixota bol 5 rokov po nakrúcaní zabitý na ulici pri strete s políciou. ()

Reklama

venus 

všechny recenze uživatele

Syrová, naturalistická, reálná ukázka ze života mladých kriminálníků v Sao Paulu... Příběh Pixota vás dostane hlavně tím, že víte, že všichni mladí herci žijí ve slumech, že vlastně ani nehrají, ale jen ukazují svůj život. Závěrečný pochod po kolejích, doprovázený jemně optimistickou hudbou, naivně nahodí dojem, že jde Pixote vstříc lepším zítřkům. Pak si ale znovu v hlavě promítnete celý film a začnete silně pochybovat. Po tom, co se dovíte, že představitel Pixota byl zabit v 19 letech, zůstane ve vás smutné zjištění, že umírat nezletilý je v zemích jako Brazilíe docela běžný fakt. Pro mě to byl velmi zajímavý a taky trochu poučný filmový zážitek, Město bohů ale nepřekoná. Tam se o životě ve slumech dozvíte trochu víc. Pixote spíše ukazuje nápravné zařízení a kriminalitu mladistvých. ()

YURAyura 

všechny recenze uživatele

10/10 Jako volné pokračování Bunuelových Zapomenutých vypadá tato adaptace románu Dětství mrtvých Josého Louzeiroa. Film na pomezí dokumentu a fikce vytáhli hlavně mladí delikventi „hrající“ téměř sama sebe – bezprizorní adolescenti potýkající se s nepřízní osudu jsou nuceni adaptovat krutý svět dospělých, aby dosáhli alespoň vlastní zletilosti. V první části vidíme skupinu kolem desetiletého Pixota v pasťáku při přípravách do života na ulici, kde mládežnický gang v druhé polovině všechny nabyté zkušenosti bohatě zúročí v podobě práce dospělých jak ji znají nejlíp– krádeže, loupení, přepadání, prodej drog, kuplířství na ulicich Sao Paula a Ria . Na rozdíl od vykalkulovaně namistrovaného Města bohů je tento film nezaslouženě zapomenutý - vecne zive tema ()

Martin741 

všechny recenze uživatele

Funguje to na mna ako z toho pohladu ze kriminalita je v brazilskych velkomestach /Rio de Janeiro, Sao Pulo, Belo Horizonte/ nesutocne vysoka. No maju ju na svedomi chudobne deti, tam je potom problem s trestnou zodpovednostou maloletych a s tym, ze kradnu preto, ze nemaju pracu a slusnu obzivu : 70 % ()

Zajímavosti (1)

  • Fernando Ramos da Silva (představitel Pixota) žil ve slumu Sao Paula, kde byl zabit ve svých 19 letech při jednom z častých pouličních nepokojů. (venus)

Reklama

Reklama