V žáru královské lásky

In the Light of the King's Love

Flames of Royal Love, The

Komedie

Československo, 1990, 87 min

Velmi bizarní podívaná při které jsem na mnoha místech vybuchoval smíchy. V některých momentech sice občas nudné, ale většinou se hned stane nějaká šílenost, která rozproudí krev. Také mě celkem bavilo porovnávat s Mechanickým pomerančem, hlavně příbytek pana knížete byl barevným provedením velice podobný. 60%(10.12.2012)

Repríza po dvaceti letech mi potvrdila, že je to naprostej úlet, kterej nemá v české kinematografii obdoby. Výborně vybrané obsazení, hlavně role Abrháma, která je taky asi jeho celoživotní úlet. Čok je vysloveně vhodný typ pro hlavní roli. Pěkná výtvarná stránka a dobrá reklama na Žižkovský vysílač. Otázka je, jak to bude bavit nebo otravovat lidi, kterým nestačí bavit se nad tímhle druhem filmu. Ale lepší než artovní kousky Němce ze 60.let :)(9.4.2011)

• Radek99

Oproti provokativní knižní předloze Ladislava Klímy slaboučký odvar, pryč je obsese, filosofické přemítání, literární iluzivnost a horečnatost textu, zbyla trocha sexuální deviace, zajímavé herecké obsazení a trocha té odvahy experimentovat a ovládnout látku, která je sama o sobě vrcholem nekonvenčnosti... Tohle je ovšem čiré umění pro umění...(26.2.2007)

• Radyo

U některých scének jsem se zasmál, ale ani trochu si nejsem jist, zda byly myšleny jako vtipné, či zda prostě byly jen směšně trapné. Jako celek tenhle film patří do trezoru, ne snad pro "zakázané myšlenky", ale prostě proto, že jde o snůšku zhovadilostí a trapností a bude lepší, když už jej nespatří žádné lidské oko.(1.9.2003)

• honajz2

Proboha, co to bylo? Směsice bizarních scén, kterým kraluje naprosto geniálně příšerný, na všechny ceny hodný Čok a to je všechno... Nějakou myšlenku jsem v tom objevil, ale nejspíš film žádnou nemá, tak nevím. Občas to svojí příšerností pobaví a občas je to tak špatné, až je to geniální, ale je to jenom občas, ne pořád. Za to jsou ty 2*. Do příště více obřích psychedelických dortů a bude to na 3*.(19.5.2018)

• - Film navštívilo v kinech 320 511 diváků a vydělal 3 454 837 Kč. (Pumiiix)