V žáru královské lásky

Flames of Royal Love, The

Komedie

Československo, 1990, 87 min

• Ony

Opět se ukázalo, jak jsem zoufale bláhová. Myslela jsem si, že když to natočilo takové jméno na motivy mé milované knihy, když představitelé hlavních postav naprosto přesně typově sedí a ve vedlejších rolích se objeví takoví frajeři jako Jirka a Bolek, tak to prostě nemůže být tak špatné. No, ale je to opravdu hrozné; co do obsahu nemastné neslané, po technické stránce docela srandovní.(28.12.2007)

Velmi bizarní podívaná při které jsem na mnoha místech vybuchoval smíchy. V některých momentech sice občas nudné, ale většinou se hned stane nějaká šílenost, která rozproudí krev. Také mě celkem bavilo porovnávat s Mechanickým pomerančem, hlavně příbytek pana knížete byl barevným provedením velice podobný. 60%(10.12.2012)

• triatlet

Kniha - jedno z největších utrpení. Snaha o provokaci autora neomlouvá. Film - zbytečný.(21.3.2016)

• Radyo

U některých scének jsem se zasmál, ale ani trochu si nejsem jist, zda byly myšleny jako vtipné, či zda prostě byly jen směšně trapné. Jako celek tenhle film patří do trezoru, ne snad pro "zakázané myšlenky", ale prostě proto, že jde o snůšku zhovadilostí a trapností a bude lepší, když už jej nespatří žádné lidské oko.(1.9.2003)

• igi B.

Nepovedený zmarněný experiment, po němž se muselo i Klímovi klíma v hrobku vydýchat... Viděno hned tenkrát, rychle zapomenuto...:-( P.S. Mám rád knížky Ladislava Klímy, takže v tom to opravdu není...(23.2.2006)

• - Film navštívilo v kinech 320 511 diváků a vydělal 3 454 837 Kč. (Pumiiix)