V žáru královské lásky

The Flames of Royal Love

Komedie

Československo, 1990, 87 min

• BDMarty007

Dávám body za odvahu pustit se do Ladislava Klímy a za pokus jít na to nekonvenčně. Ale výsledek je tristní, z ústředního tématu románu Utrpení knížete Sternenhocha - a sice filozofie voluntarizmu - nezůstalo vůbec nic, jen bizarní blouznění, které ve filmu postrádá smysl ... No LK si bude muset na svoji popularizaci filmovým žánrem ještě počkat a je otázka, je-li to vůbec možné zfilmovat...(12.7.2008)

Natočiť film podľa Šternenhocha, a ešte k tomu takýto. To je proste Němec. Predloha sama bola dosť uletená a nechutná, a Honza ju uchopil presne tak, ako to malo byť – bizarne a odporne. Istým spôsobom sa mi to páčilo, ale len do miery, do akej som stotožnený s predlohou (spracovanie samotné na 5*).(4.10.2019)

• Parlay

Klímova filozofie je zvrhlá a zvrácená a jeho novela "Utrpení knížete Sternenhocha" ji dokonale reprezentuje. Dlouhovlasý, odpudivý, zvrácený, 150 cm vysoký, šišlající a kulhající hrdina - to jest Klímův übermensch. Snímek jsem byl povinen zhlédnout v rámci literárního semináře a musel jsem jej přetrpět až do závěrečných titulků. Občas zalituji, že některé snímky není možné důkladně zamknout do cenzurního trezoru :-)(25.6.2008)

• Radyo

U některých scének jsem se zasmál, ale ani trochu si nejsem jist, zda byly myšleny jako vtipné, či zda prostě byly jen směšně trapné. Jako celek tenhle film patří do trezoru, ne snad pro "zakázané myšlenky", ale prostě proto, že jde o snůšku zhovadilostí a trapností a bude lepší, když už jej nespatří žádné lidské oko.(1.9.2003)

• ivishka

Netuším nakolik museli být herci jako jsou Ivana Chýlková a Bolek Polívka zoufalí aby se upsali takové p******* a aby někdo takovou věc napsal musel být luxusně sjetý... Beze sporu nejhorší film století s úlistným "herectvím" Viléma Čoka, který je snad horší než Dan Nekonečný se svými skřeky a cingrlátky. Přehrávání všeho co se událo mi přišlo ještě příšernější než v Ordinaci v růžové zahradě a tudíž shledávám slovo PŘEHRÁVÁNÍ mottem tohoto filmu. Takovýto paskvil bych pouštěla místo vražedné injekce v USA jako trest smrti. Přežila jsem celý film a třěští mě z něj hlava neskutečným způsobem...Bohužel ani herectví Ivany a Bolka nezachránilo takovou hrůzu. Nepochopila jsem snad vůbec nic co se na mě hrnulo za hnusy - vysílač televize nova jako rezidence t*pce "knížete", provolávání hesla - sláva knížectví, vlající trapno-vlajky, kalhotky s obličejem Čoka, svatební hostina kdy se všichni vrhnou na dort, věčně zpitá postava Pavla Landovského, hnusné dvouhlavé děcko na konci, všudypřítomné sexuální narážky a "sexuální" scény....Nebylo to vtipné ani trochu.(14.10.2012)

• - Film navštívilo v kinech 320 511 diváků a vydělal 3 454 837 Kč. (Pumiiix)