Neuvěřitelné příběhy

• USA Amazing Stories (více)
USA, (1985–1987), 19 h 41 min (Minutáž: 25–60 min)

Steve Antin, Christina Applegate, Eve Arden, Drew Barrymore, Paul Bartel, Dirk Benedict, Luca Bercovici, Milton Berle, Barbara Billingsley, Brad Bird (více)

Série(2) / Epizody(45)

Věci "mezi nebem a zemí" je těžké pochopit. A zcela nemožné je racionálně vysvětlit.
V seriálu je trochu duchařiny, spousta napětí i humoru, ale hlavně notná dávka hravé fantazie Stevena Spielberga, který uvádí příběhy odehrávající se někde "mezi nebem a zemí". Spielberg, který se na tomto seriálu podílel jako producent i jako režisér, získal pro tento projekt plejádu předních hollwoodských celebrit. Přesvědčí nás o tom, že se i v našem docela všedním světě mohou odehrávat příběhy, nad kterými zůstává obyčejný lidský rozum v bezradných rozpacích. (oficiální text distributora)

Terva

Režisér - název dílu - - a herec, který za to možná stojí. 1, Steven Spielberg - VLAK DUCHŮ - Lukas Haas 2, Matthew Robbins - OSOBNÍ PŘITAŽLIVOST - John Scott Clough 3, Michael Moore - JOBE Z PEVNOSTI ALAMO - Kelly Reno 4, William Dear - MUMIE TATÍNKEM - Tom Harrison 5, Steven Spielberg - PROKLETÝ LET (2.části ) - Kevin Costner 6, Peter Hyams - JASNOVIDEC - Gregory Hines 7, Bob Balaban - SILNÁ ANTÉNA - Matthew Laborteaul 8, Donald Petrie - KOUZELNÍK - Leo Rossi 9, Burt Reynolds - SVĚDOMÍ MÁ DOVOLENOU - Loni Anderson 10, Bob Clark - DÁLKOVÝ OVLADAČ - Sydney Lassick 11, Phil Joanou - VESELÉ VÁNOCE - Pat Hingle 12, Clint Eastwood - VANESSA V ZAHRADĚ - Harvey Keitel 13, Joan Darling - PANÍ NA HLÍDÁNÍ - Mabel King 14, Leslie Linka Glatter - ANI DEN NA PLÁŽI - Charlie Sheen 15, Thomas Carter - JEDNA PRO ZAHŘÁTÍ - James Cromwell 16, Norman Reynolds - HROMADA VETEŠE - Mark Hamil 17, Joe Dante - BU, BU, BU - Evelyn Reyes 18, Thomas Carter - DOROTHY A BEN - Joe Seneca 19, Martin Scorsese - V ZRCADLE - Sam Waterston 20, Paul Bartel TAJNÉ OBRÁZKY Eve Arden 21, Irvin Kershner - ĎÁBELSKÉ TUPÉ - Tony Kientz 22, Phil Joanou - PANENKA - John Lithgow 23, Lesli Linka Glatter - GÉNIUS - Leo Penn 24, Timothy Hutton - DĚDEČKŮV DUCH - Andrew McCarthy. ----ČÁST 2 ----, 1, Danny DeVito - SNUBNÍ PRSTÝNEK - Rhea Perlman 2, Tom Holland - SPRÁVNÉ DÁVKOVÁNÍ - Joann Willette 3, Robert Markowitz - ČAROVNÁ SOBOTA - Taliesin Jaffe 4, Todd Holland - VSTUPTE KE MĚ DO SNU - David Hollander 5, Kevin Reynolds - MUSÍTE MI VĚŘIT - Mary Betten 6, Joe Dante - GREIBBLE - Hayley Mills 7, Mick Garris - ŽIVOT V CELE SMRTI - Patrick Swayze 8, Robert Zemeckis - JAK PŘIPRAVIT PROFESORA O HLAVU ( 2.části ) - Christopher Lloyd 9, Todd Holland - DÍKŮVZDÁNÍ - David Carradine 10, Norman Reynolds - O NEJLEPŠÍ DÝNI - Polly Holliday 11, Joan Darling - CO KDYŽ...? - Jake Hart 12, Michael Riva - VĚČNÁ PAMĚŤ - Katherine Borowitz 13, Ken Kwapis - STOPAŘKA - Kathy Baker 14, Paul Michael Glaser - PARŤÁK - Kate McNeil 15, Nick Castle - V TELEVIZNÍM SVĚTLE - Michael Lerner 16, Brad Bird - HODNÝ PEJSEK - Kreslené 17, Paul Bartel - GERSHWINOVO ZJEVENÍ - Bob Balaban 18, Graham Baker - MOC DIVNÍ SOUSEDÉ - Marcia Strassman 19, Lesli Linka Glatter - BEZ DIANY - Dianne Hull 20, Robert Stevens - STĚHOVÁNÍ - Dennis Lipscomb 21, Tobe Hooper - MISS GALAXIE - Dick Shawn ()

corpsy

Nieje to groteskné a komiksové, ako napr. vynikajúce PRÍBEHY ZO ZÁHROBIA. Je to skôr v štýle svojho tvorcu Stevena Spielberga - rodinná zábava. ()

Tryskomyš

V tomto seriálu se objevila velká plejáda herců. Jednotlivé díly mají dobré nápady, někdy skvělé, někdy horší. Myslím si, že na svou dobu je to dost dobré. A mám ráda tajemné věci. ()

mysiak

Po vzhliadnutí prvých 6 dielov...musím povedať...je to nevyrovnané...ale pritom je to stále dobré a dá sa obstojne nato pozerať...škoda tej nevyrovnanosti ()

higuain

Neviděl jsem všechny díly, ale kvalita kolísala od průměru lehce nahoru nebo lehce dolů, nikdy ale tak, že by byla epizoda vyloženě nekoukatelná nebo naopak geniální. Pointy dost často předvídatelné - prostě nastane beznadějná situace, aby mohlo dojít k wtf momentu, co jiným slovem než zázrak nevysvětlíš. Nakonec nejchytlavější na celém seriálu je Williamsova ústřední melodie. ()

Petroff

Proč asi Kryton Listerovi na otázku, proč mu neřekl o tom, že je den, kdy ho zachránil z Novy 5, odvětil: "Bylo by v tom asi tolik překvapení jako v seriálu Nečekané příběhy!" ()

Šimpy

Některé díly jsou sice slabší, ale takové příběhy jako Hromada veteše nebo Jdi za hlavou třídy jsou naprosto špičkové pětihvězdičkové záležitosti..... ()

Sabrewulf

Já mám moc rád povídkové, nadpřirozené příběhy - Creepshow, Příběhy ze záhrobí... (i Twiligh zone je docela fajn), ale tohle je opruz. Příběhy jsou buď úplně infantilní, nebo pitomoučké, některé jsou brutálně nudné a jiné zas mají potenciál, ale skončí bez pointy. To všechno v lepším případě. V tom horším narazíte na mix všeho, tedy nudnou, infantilní volovinu bez pointy. Jediné díly, co za něco stály, byly dva - ten s Patrikem Švejzím a druhý s Christopherem Lloydem. Seriál jsem ale nebyl schopen dokoukat. Vzdal jsem to po povídce o scénáristovi, kterému pomáhala s psaním skečů rostlina, co uměla psát na stroji. Ne, nedělám si srandu, vážně to tam bylo. P.S. A ta znělka mě neuvěřitelně srala (hudba i vizuál). ()

Decker

Jako u jinych serialu ktere vznikaji pod rukama mnoha reziseru se vyskytuje nektere epizody, ktere jsou vynikajici a ktere jsou spatne. Celkove vsak tento serial neni nikterak vyjimecny a kvalit serialu typu Krajni meze, Verte neverte ba dokonce Akta X zdaleka nedosahuje. ()

Stegman

Ze všech epizod jsem viděl jen čtvrtinu, ale zato jsem si vybíral pečlivě. Pohlídal jsem si epizody od slavných tvůrců (resp. těch, co se v následujících letech osvědčili), a také zvlášť vychvalované epizody. Někteří slavní režiséři mě ale bohužel zklamali (Mirror, mirror, Go to the Head of the Class a docela i Mission). Jako vítěze vidím epizody Mummy daddy a Family Dog. Ale za vidění stojí i Ghost train, Vanessa in the Garden, One for the Road, The Doll a You Gotta Believe Me. Co jsem viděl, bych celkově zhodnotil ****. ()

filmmovier

Některé povídky slabší, většina hodně dobrá, celkově nanejvýš zajímavé. Příběhy s pointou, občas vtipné, občas hororové a pro mě velmi zajímavé i když je to občas jaksi dost ulítlé. Zajímavý seriál, který rozhodně stojí za pozornost. Tak dobré seriály se bohužel už netočí. Rozhodně je to v podobném žánru vysoký nadprůměr a účast známých hvězd mnohokrát potěšila. A já to řeknu. Ne každý díl od Spielberga je dobrý. 80%, Cool to vysílá jako filmovou sérii a to se skutečně vyplatí. Nejlepší příběhy (zatím): Vlak duchů a hlavně Jak připravit profesora o hlavu, to je malá genialitka. kterou musíte vidět!!! ()

Han22

Tenhle seriál jsem žral, většina dílů měla to osmdesátkové kouzlo, některý byly napínavý, jiný dojemný, u některých jsem se mohl potrhat smíchym, jen pár slabších. Spielberg si to ošéfoval. Bylo to něco jako Krajní Meze pro menší z 80. let se spoustou známých herců a hlavně režisérů. Takže za pět, ať tomu trošku zvednu hodnocení. ()

iXtr3m3

Silnejšie tri hviezdy z nostalgie. Rád som to pozerával v TV. Jednotlivé časti mali síce kolísajúci kvalitu, ale ako celok to bolo veľmi zaujímavé už pre dieťa, pre ktoré to asi aj najviac bolo mierené, takže ja si na to zaspomínam rád. ()

Arach.No

Jako malý jsem se oprvdu bavil. Zajímavé nápady, příjemné zpracování, jedno z mých prvních seznámení se Spielbergovou tvorbou dopadlo nočekaně dobře. ()