The Avengers

Akční / Komedie / Mysteriózní / Thriller
Velká Británie, (1961–1969), 137 h 37 min (Minutáž: 49–53 min)

Tvůrci:

Sydney Newman

Patrick Macnee, Diana Rigg, Honor Blackman, Linda Thorson, Ian Hendry, Joe Robinson, Julie Stevens, Sylva Langová, Carol Cleveland, Geoffrey Bayldon (více)

Série(6) / Epizody(161)

Hlavný predstaviteľ tejto krimisérie Patrick Macnee o nej s istou dávkou irónie povedal, že „rozpráva históriu pána s buřinkou a dámy, ktorá každého muža položí...“. John Steed a Emma Peel skutočne riešia zapeklité prípady pomocou chladnokrvnej nedbalosti, ohromujúcim dôvtipom a šarmom plným humoru.

John Steed (Patrick Macnee) a Emma Peel (Diana Rigg) sú perfektný pár. John Steed – gentleman s buřinkou a dáždnikom, obutý vždy v prekliato drahých topánkach pôsobí svojím šarmom a inteligenciou. Emma Peel so svojou duchaprítomnosťou, ráznosťou a zovňajškom, z ktorého vyžaruje erotika za ním vôbec nezaostáva.

Slovný zvrat Johna Steeda „Mrs. Peel, we are needed!“ ("Mrs. Peel, wir werden gebraucht!") na začiatku každého dielu dostával do napätého očakávania nielen agentku, ale aj televíznych divákov. Na konci každého prežitého prípadu nemohol chýbať neodmysliteľný pohár sektu, ktorým si jeho aktéri pripili na úspech. (bwd)

liquido26

Na seriál jsem koukal zhruba od podzima 2011 až do ledna 2014 (s velkými nebo malými přestávkami ve sledování). __ Hlavním hrdinou celého seriálu je agent John Steed (Patrick Macnee), který spolu se svými pomocníky, respektive zatraceně sexy pomocnicemi, řeší různé případy pro tajnou vládní organizaci. K první sérii toho moc napsat nemohu. Dochovaly se nám z ní pouze dva celé díly a třetina prvního dílu. Viděl jsem jen jednu epizodu. Steedovým partnerem v této sérii je doktor David Keel, kterého hraje Ian Hendry. Nicméně by se to dalo otočit. V první sérii byl hlavním hrdinou Keel, zatímco Steed byl pouze jeho pomocníkem. ___ Ve druhé sérii Hendry odchází a ze Steeda se stává hlavní postava celého seriálu a přicházejí noví partneři. Prvním z nich je doktor Martin King (Jon Rollason). Objevil se pouze ve třech epizodách,. dalším sidekickem se stala Venus Smithová (Julie Stevens), která strašila naštěstí jen v šesti dílech. Jednalo se o nesympatickou blondýnu, která v každým díle měla nějaké otravné pěvecké číslo a očividně byla do Steeda zabouchnutá. Nejčastější Steedovou partnerkou ve druhé sérii byla Cathy Gale (Honor Blackman), inteligentní dáma v sexy kožených kalhotech, která ovládá judo a poradí si v každé situaci. Cathy se objevila ve většině dílů druhé série a vydržela i celou třetí sérii. Se Steedem tvoří skvělou navzájem se špičkující dvojku. Co se kvality druhé série týče, tak jsem čekal maličko víc. 99% scén se odehrává ve studiu, jednotlivé epizody mají velmi podobné zápletky a hodně kolísavou kvalitu, některé jsou zábavné a napínavé a jiné zase nudné. Zvuk není úplně čistý, takže občas není rozumět a vzhledem k tomu, že většina herců ve vedlejších rolích nebyla nijak výrazná, tak jsem se v některých postavách dost ztrácel. ___ Ve třetí sérii se již Cathy Gale ustálila jako jediná Steedova partnerka, což seriálu výrazně prospělo, neboť její zadek v kožených kalhotách je ozdobou každého dílu. Celkově se třetí série posunula o něco dopředu - epizody jsou zábavnější, nápaditější a dějově pestřejší a také jsou více využity exteriéry. ___ Ve čtvrté sérii Steed dostane novou partnerku, Emmu Peel, kterou zvtárnila nepřekonatelná výtečná herečka Diana Rigg. Jejich vzájemná chemie funguje znamenitě. Na jednotlivých epizodách je vidět větší rozpočet, takže si užijeme mnohem více exteriérů a interiéry zase nevypadají tolik studiově. Zápletky jsou neskutečně zábavné, vtipné, často absurdní a komické a přesto nechybí napětí a vynikající atmosféra a rozhodně se nejedná o žádnou parodii na špionážní žánr. ___ Pátá série má narozdíl od čtvrté dosti kolísavou kvalitu jednotlivých epizod. Nicméně ty dobré a zábavné přeci jenom převažují. Objevují se remaky starších černobílých dílů s Honor Blackman. No a Emma přestala nosit své legendární kožené outfity a vyměnila je za barevné "teplákové" kombinézy, které až na několik výjimek nevypadají nic moc. ____ Závěrečná série představuje novou kolegyni jménem Tara King, kterou hraje Linda Thorson. Je sice fajn, ale své předchůdkyni se nevyrovná (a navíc některý modely, co nosí jsou poměrně dost otřesný). Seriálu trošku dochází dech, některé epizody jsou fajn, ale hodně jich je průměrných, podprůměrných nebo hrozných. (Výcuc ze záznamu, který jsem si v průběhu sledování vedl ve zdejším deníčku na profilu.) () (méně) (více)

kaylin

Seriál celou dobu těžil z toho, že je zde inteligentní, rozšafný a světácký hlavní hrdina, který do akce ale posílá svou krásnou kolegyni a sám většinou zůstává v pozadí. Nutno říct, že ona kráska se většinou ukázala jako velmi schopná. Zpočátku je hodně vidět, že se využívá televizní kamera - místy to vypadá jak inscenace České televize - ale postupně, jak se seriál vyvíjí, nabírá na obrátkách a na zajímavosti. Díky většímu zaměření i na exteriéry tak dostanou krásné hrdinky větší prostor, méně statická kamera pak děj oživí. Je to ale Diana Rigg, která mi navždy zůstane v paměti jako skutečná hvězda a ta, díky které seriál slavil takový úspěch. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2013/11/the-avengers-serial-1961-1969-90.html ()

Mr.Apache

S mírnou nadsázkou řečeno, jde o šedesátkový předobraz Akt X bez mimozemšťanů. Začátkem 80. let běžela jedna série na polské TV pod názvem "Buřinka a revolver". Dvojice detektivů (starší gentleman a mladá žena), vyšetřují neobvyklé případy, často související s nějakými nadpřirozenými jevy. Seriál byl epizodický, dobrodružný, se SF a horrorovými prvky, a nebral se příliš vážně. Nevím o nikom, kdo by viděl jako malý nějaký díl a nelíbilo by se mu to. Společně s Kosmos 1999 a Charlieho andílky kultovní seriál mého dětství. Jak vidno z komentů mladších kolegů, kteří dnes příběhy sympatické akční dvojice sledují na rakouské TV, mají The Avengers co říct i po těch letech od jejich vzniku. ()

fragre

Nemohu jinak než za 5*. Díky rakouské televizi (ORF) mohl našinec sledovat leckteré západní seriály, a tento byl můj nejoblíbenější. Na pozadí produkce normalizované čs. televize vypadal tento zábavný seriálek s hravou atmosférou uplynulých šedesátých let (kdy jindy by Británii a svět zachraňovali gentleman s bílým karafiátem v klopě a půvabná agentka?) asi ještě mnohem barevněji. Často praštěné zápletky, neuvěřitelné vynálezy, logika příběhů někdy kulhá na všechny nohy, ale nakonec je to prostě prvotřídní odpadková podívaná. A Dianě Rigg oděné v přiléhavém černém kostýmu to opravdu slušelo. ()

Zemřela herečka Diana Rigg

Zemřela herečka Diana Rigg