Bauhuas nebol len obyčajnou školou, ale inštitúciou, ktorá priniesla revolučné zmeny vo výtvarnom umení, architektúre a dizajne. Film inšpirovaný skutočným príbehom nemeckej dizajnérky Almy Siedhoff-Buscherovej rozpráva príbeh mladej nadanej ženy, ktorá sníva o tom, že sa stane umelkyňou. Jej konzervatívni rodičia však majú o jej budúcnosti inú predstavu a chcú predovšetkým, aby bola dobrou manželkou a matkou. Keď zistia, že sa tajne prihlásila na Bauhaus, vyhodia ju z domu... (RTVS)

radektejkal

Povídání pro povídání, obrázek pro obrázky, životopis jako popis, příběh v zajetí funkčnosti, tedy strohost, suchost a cudnost, jak to prosazoval Walter Gropius. Umění se ale sotva dá podřídit funkci; pravdu měl Paul, když mluvil, že nemyslí na umění, ani na řemeslo, ale na průmysl. Architektura a design jsou, pokud umění, pak ta nejpokleslejší a tento film se k nim rád řadí. No a co zůstalo z Bauhausu? - Váš specialista pro dílnu, dům a zahradu! ()

PTuranyi

Veľmi dobrá zmes osobnej životopisnej drámy Lotte Brendel, historického filmu s romantickou linkou. Napriek televíznemu rozpočtu je produkcia výborná, so zmyslom pre detail a dramatický moment. Herci svoje postavy zvládajú veľmi dobre. 70% ()

Arsenal83

Podobne, ako v seriáli o Bauhause, aj tu mi chýba niečo viac. Je tu jasný feministický prvok, ukazovanie nejakej novej kultúry, ako niečoho výnimočného, historické paralely sú znázornené len tak skoro okrajovo. Ani sympatie tu z mojej strany vôbec neboli - avantgarda sa tu prejavuje uvoľnenou morálkou a divnými dielami, ktoré sa často za umenie ani nemôžu považovať, jedine pod vplyvom istých húb neskorého zberu. ()

Johnny.ARN

Šak ako zaujímavá história, kde sa z polobláznov a inej spodiny stala vychýrená škola. Ale ozaj, koho to zaujíma? Umelcov, architektov, mňa nie. Ani čo sa reálií týka mi to veľa nedalo, keďže politika je zobrazená tendenčne a bez kontextu. 1 z 5 ()

• Do produkcie bol zapojený aj český Mia Film. (Arsenal83)
  • Film dostal zmiešané až negatívne recenzie. Hannah Pilarczyk v Spiegel Online hovorí, že film „podkopáva svoj vlastný cieľ kvôli všetkému gýču a pseudofeminizmu: vytvoriť primeraný pamätník ženám v Bauhause a tento gýčový imperatív má tu obzvlášť perfídnu kvalitu." (Arsenal83)