Randall a Hopkirk

Peníze ke spálení (E15)

(epizoda)
  • Velká Británie Money to Burn

Dávný přítel nabídne Jeffovi účast na krádeži £500,000 ve vyřazených bankovkách určených ke spálení a takovému pokušení se těžko odolává. Když peníze zmizí, Jeff Randall je zatčen a obviněn. Je tedy na Hopkirkovi, aby kolegu zachránil. (KaB Music)

MM_Ramone

V priebehu rokov 1969 až 1970 bol vyprodukovaný anglický televízny seriál "Randall a Hopkirk". Bolo natočených dvadsať šesť častí. Seriál je zameraný na kriminálne príbehy, ktoré vyšetrujú súkromní detektívovia Jeff Randall a Marty Hopkirk. Originálny nápad je v tom, že Hopkirk je duch, s ktorým dokáže komunikovať len jeho kolega Randall. Dvadsiata epizóda (v Česko-Slovensku uvedená ako diel číslo pätnásť) nesie názov "Peniaze na spálenie" (Money to Burn). Režíroval ju Ray Austin. Premiéru mala tridsiateho januára roku 1970 na obrazovkách britskej televíznej siete ITV. Jeff Randall sa stretne so svojim starým známym Kevinom O´Malleyom. Ten ho zatiahne do veľmi pochybnej akcie, v ktorej sa jedná o päťsto tisíc libier. Ide o to, že sa majú zmocniť vyradených peňazí, ktoré sú určené na likvidáciu. **** ()

DocBrown

Zajímavostí je krátký záběr na plně hulící Battersea elektrárnu. Dnes už je dávno mimo provoz, ale tento architektonický skvost se podařilo zachránit (zatím). Netradiční epizoda mi tolik nevadí, to spíš několik klasických blbostí, ale je to sranda, že. ()