Randall a Hopkirk

Ani vražda už není, co bývala (E24)

(epizoda)
  • Velká Británie Murder Ain't What It Used to Be!

Do Londýna přijíždí americký obchodník - gangster Paul Kirstner. Má však s sebou nemilou společnost, ducha obchodního partnera, kterého podvedl a zavraždil před 35 lety. A duch se chce pomstít - Marty má přimět Jeffa, aby Kirstnera zabil. (KaB Music)

MM_Ramone

V priebehu rokov 1969 až 1970 bol vyprodukovaný anglický televízny seriál "Randall a Hopkirk". Bolo natočených dvadsať šesť častí. Seriál je zameraný na kriminálne príbehy, ktoré vyšetrujú súkromní detektívovia Jeff Randall a Marty Hopkirk. Originálny nápad je v tom, že Hopkirk je duch, s ktorým dokáže komunikovať len jeho kolega Randall. Siedma epizóda (v Česko-Slovensku uvedená ako diel číslo dvadsať štyri) nesie názov "Ani vražda už nie je, čo bývala" (Murder Ain´t What It Used to Be!). Režíroval ju Jeremy Summers. Premiéru mala druhého novembra roku 1969 na obrazovkách britskej televíznej siete ITV. Jeff Randall sa nechá najať americkým gangstrom Paulom Kirstnerom, aby počas jeho pobytu v Londýne ochraňoval jeho dcéru Susane. Kirstner je prenasledovaný duchom zločinca Bugsyho, ktorého pred rokmi zabil. Bugsy sa chce pomstiť. Do svojho plánu zapojí aj ducha Martyho Hopkirka. **** ()

muti

Posledná časť seriálu ktorá mohla skončiť aj smrťou Martyho. Na scénu prichádza duch ktorý chce zabiť svojho vraha z minulosti. Mnohé scény sú úsmevné a až infantilne, chápem prečo mi tento seriál dovolili naši pozerať keď som bol malý. ()