Ranč U Zelené sedmy (TV seriál)

Komedie / Rodinný

Česko, 1998–2005, 18 h 49 min (Minutáž: 26–29 min)

Miroslav Noga, Milena Steinmasslová, Jana Štěpánková, Lubomír Kostelka, Marián Beník, Pavel Zedníček, Ivana Škarková, Patricie Pagáčová, Robert Jašków, Kateřina Pospíšilová, Jiří Maria Sieber, Simona Stašová, Eduard Hrubeš, Olga Lounová, Karel Urbánek, Claudia Vašeková, Dana Špilauer Verzichová, Helena Čermáková, Jiří Wohanka, Hynek Kubasta, Jaroslav Kyncl, Jiří Tomek, Luboš Vraspír, Jiří Král, Hana Houbová, Milena Marcilisová, Eva Matalová, Karel Hoffman, Arnošt Goldflam, Jana Štěpánová, Václav Svoboda, Oto Filip, Miroslav Šnajdr, Jaromír Dulava, Simona Vrbická, Jan Nemejovský, Hana Pastejříková, Otmar Brancuzský, Lucie Březovská, Jan Milič, Miloslav Maršálek, Antonín Kaška, Petr Meissel, Pavel Vondruška, Marie Ludvíková, Přemek Podlaha, Hana Vávrová-Heřmánková, Eva Snášelová, Josef Beck, Otakar Harlas, Irena Vacková, Jan Šantroch, Jan Pavel Filipenský, Rozita Erbanová, Klára Šumanová, Ota Filip, Vladimír Valenta, Irena Krylová, Ondřej Büchler, Arpád Póloš, Irena Trpíková, Dita Vojnarová, Marie Retková, Michael Minard, Klárka Tláskalová, Jiří Plamínek, Marie Kadlecová, Jiří Štrébl, Rostislav Novák ml., Jiří Klem, Rudolf Měřinský, Ludvík Baloun, Ivana Pytlíková, Barbora Dipoldová, Lenka Foglová, Karel Bělohradský, Otto Lackovič, Marcel Vašinka, Oldřich Hrůza, Martin Učík, Bohdan Tůma, Ivo Pelant, Jana Matějcová, Hana Doulová, Zdena Keclíková, Lenka Horáková, Luděk Žilka, Oldřich Navrátil, Petr Křiváček, Lenka Novotná

Skvělý seriál, který ani po letech a třech sériích neztratil nic na lesku. Je skvělé vidět, jak děti Kudrnovi rostou společně se seriálem. Natáčet se začlo v roce 1997 a konec byl v roce 2005. Pro mě jasné čtyři hvězdy. Zde propírané předabování Mira Nogi Petrem Rychlým mně vůbec nevadí, spíše naopak Jenom nechápu, který pitomec psal tu filmografiii. Na začátku mezi hlavními postavami je např uveden Jiří Maria Sieber, který zde hrál ani ne minutu!!!!!!! To samé u Kateřiny Pospíšilové, která zde ani nemluvila, pouze velmi krátkou dobu tancovala!!!!!!! Marian Beník, který hrál Śtěpána Kudrnu a tím pádem jednu z hlavních postav není ve filmografii ČSFD ani uveden!!!!!!!!!!!! To samé platí i o Pavlu Zedníčkovi (ne ročník 1949), který hrál dalšího z dětí a to Matěje Kudrnu a o Ivaně Škarkové, která hrála Elis Kudrnovou. Žádám o vysvětlení(7.2.2014)

• flanker.27

Zvláště ten díl, kdy se dohadují, jak budou bohatým Němcům "prodávat" český venkov, je pikantní... P.S. Nechápu, proč v každém podobném seriálu začne hezká holka chodit s takovým tím very hepy very frý kůl cizincem, co přitom vypadá, mluví a chová se jako buzna a postavit ho před zatlučení hřebíku by znamenalo destrukci v okolí jedné galaxie (viz taky Duch český).(18.2.2006)

• C0r0ner

Nevím, proč museli do ústřední role obsadit Slováka (nic proti Nogovi) a předabovat ho Petrem Rychlým. Mně by třeba nevadilo, kdyby mluvil normálně slovensky (předělat scénář by trvalo asi tak hodinu). To je jako když šel Vladimír Vůjtek trénovat slovenský hokejový nároďák. To snad nemají vlastní trenéry? Celkově byl seriál dost bídný, i když v dnešní době Vinařů a dalších mrdek je to pořád extratřída. 30%(11.7.2016)

Jeden z mála seriálů,který mne zaujal.Především to prostředí,ve kterém se odehrává není nudné jako v jiných seriálech(rodinná pouta nevyjímaje).Roli otce ztvárnil Miro Noga velice humorně(propůjčení hlasu Petra Rychlého byl velice šťastnou volbou),ale babča už mě tam moc se svými radami a vševěděním moc neladí.(7.8.2005)

Velice zdařilý komediální seriál s mimořádně vtipným scénářem (Ivo Pelant) a sympatickým obsazením. Milena Steinmasslová a Miro Noga sice přece jen občas trochu ujedou a (zejména v první sérii) s dobrými úmysly mírně přehrávají,. zato Lubomír Kostelka je jako děda Jeřábek, vyjukaný z bláznivé městské rodiny, velmi dobrý a Jana Štěpánková jako trhlá babička naprosto geniální!!! Letos by se měla točit třetí řada.(15.4.2003)

• - Postavu tatínka Kudrny, kterého hraje Miro Noga nadaboval Petr Rychlý. (Elisebah)

• - Ač děj seriálu se odehrává nedaleko Českých Budějovic, v půběhu první série se objevuje většina aut se zlínskou poznávací značku. Je to důsledek toho, že zpočátku na seriálu spolupracovaly Zlínské Ateliéry. Rovněž úvodní scény seriálu, které se odehrávaly na pražském sídlišti ve Vysočanech, byly filmovány ve Zlíně, konkrétně na sídlišti Jižní Svahy. (Lkprak)

• - Třetí řada se natáčela z velké části během léta 2003, od 7. 7. 2003 do 15. 8. 2003., zimní scény mezi 18. 1. až 29. 1. 2004, jarní následně 25. 3. až 18. 4. 2004. (Likan7)