• Francie

Komedie

Francie, 2019, 86 min

Francie je v těch letních komediích docela silná, Christian Clavier ty konzervativní fotříky v poslední době seká jak Baťa cvičky a taky fandím Bohemia MP, že bere filmy od Gaumontů do našich kin, to všechno mě vedlo k rozhodnutí jít na tenhle biják do mulťáku. Bohužel troufnu si říci, že úroveň je níže než bývalo zvykem a já si to vysvětlil tím, že jsou velmi odflákle napsaný postavy, prakticky ve filmu jde všechno tak rychle, až v něm není nic a je to sázka na dialogy aby zabraly na bránici, případně určitě situace, což je škoda. Věnovat větší péči postavám a dostat je do nějaký zápletky místo do ničeho nebo do nepříliš souvisle nastolené scény by určitě bylo lepší. Uznávám, že jsem se chvilkama docela smál, je to někde mezi dvě a tři, tentokrát budu na straně dobráctví a dám vyšší volbu už kvůli tomu že bych zase rád vrátil Francii do multikin.(25.7.2019)

Svěžě letní Francouzská komedie s oblíbeným Christiánem Claviérem. Je sice znát, že kvalita není tak vysoká jako kdysi a zrovna Ibiza je zaměřená spíše na 30 leté a výše, i přesto velmi vkusná oddychovka, která se odehrává v divokém prostředí drog, electro hudby a svůdných polonahých žen. Některé fórky pobavily a Clavier je tradičně solidní. Lepší průměr. 65%(8.8.2019)

A vždyť to bylo hezký. :) Nic složitého, nic nápaditého, v podstatě bez zápletky, ale smála jsem se v docela pravidelném intervalu, takže nevidím důvod, proč bych se rozčilovala nad nijakým scénářem. Styl humoru mi sedl, a to mi u tohohle žánru stačí. Navíc pod označením "komedie" jsem už viděla tolik vlažných kousků, že tohle v mém měřítku považuji za nadprůměr, 3,5*(26.7.2019)

Párkrát jsem se hezky zasmál a bylo to celé takové pohodové. Nic víc nic míň. S partou kámošů doporučuji, ale asi není nutné do kina. ... GA Cinema(31.7.2019)

Nenáročná letní komedie s Clavierem, kterého mám ráda. Podstatně slabší než Co jsme komu udělali, přesto mě to nijak zvlášť, v dnešním dobrém rozmaru, nepohoršilo.(7.8.2019)

Pokiaľ už máte dosť letných horúčav, prídite si vychutnať slnečné prázdniny do klimatizovanej kinosály. Ani som netušil, že frantíci sa dokážu vo svojich komédiách tak odviazať. Pohodová letná jednohubka, ktorá nadmieru pobaví.(26.7.2019)

Rodinná komedie o životě s puberťáky, která by se mohla jmenovat dle jakéhokoliv párty města či ostrovu. O Ibize to není, ale odpočinout a zasmát se u toho jde vcelku bez problémů.(30.7.2019)

• BOURQUE

Tuctová Francúzka komédia, kde takmer v každej scéne je cítiť a vidieť neoriginalitu. Príbeh, prostredie a „klasické komické scény“ – všetko sme už videli a to dokonca v lepšej kvalite. Samotná „neorginalita“ by ani nevadila až tak veľa, keby aspoň tie scény boli fakt komické a dobre zahrané. Ale nie sú. Ch. Clavier bol aj v lepšej forme. Osobné hodnotenie: 59% (*) (18.12.2019)

• Kushina

Typický film pro mladé "teenky" ve kterém se sice starší ženy, ale s duchem teen snaží udělat pořádný rozruch, užít si zábavu a posrat si pro trochu lásky a sexu život :D 50%(7.2.2020)

Enšpígl to vystihl mistrovsky. 3 za Claviera, jinak asi 2. Přecejen to byl takový lehký dezertík co příjemně chutná ale 5 sekund po snězení o něm už nevíte.(26.7.2019)

Cristian Clavier jede své fotříky jako na kolotoči a už je v mistrovském pásmu. Film nic převratného neřeší, ale dá oddechnout a jemně se pobavit. Opava - Cinestar 30.7.2019(2.8.2019)

• Astonko

Bezdejová zlátanina, ktorá vo mne vyvolala len jedno, a to chuť ísť na Ibizu. Máločo skutočne rozosmeje a o nič iné sa film nesnaží takže za mňa neúspech 4/10(12.8.2019)

Francouzské komedie vždy vedly a podle posledních kousků pořád budou.(27.7.2019)

Neurazí. Príjemné osvieženie v týchto horúcich dňoch. Prajem príjemný let s IBIZAIR! :-)(28.7.2019)

Francúzi to s komédiami rozbehli v poslednej dobre ako sa patrí. A keďže je v konkurencii aj Amerika a Nemci tak mi nedá porovnať produkciu. Americké komédie ma dlhodobo odpudzujú neustálymi narážkami na drogovú nezávislosť s tým, že ani jedna sa nezaobíde bez toho aby časťou pointy nebolo drogové opojenie. Nemci majú humor trocha menej svieži ale na druhej strane vždy vyvážený ľudskou tvárou. Francúzi sa neboja veselých nápadov a kombinácií a dokážu vytvoriť rodinnú zábavu a keď sa v ich komédii niekto opije alebo trocha prifetuje tak to nikdy nie je také prvoplánové ako u ameriky. IBIZA je zábavná komédia a celý dej filmu ťahá Clavier čo sa dalo čakať a nikomu to určite nevadí. A bonus v každom Francúzskom filme sú pekné herečky. Takže je na čo sa pozerať a je na čom sa zasmiať.(29.7.2019)

• suprimeboy

Ďalšia francúzska komédia, tektokrát ale bez väčšej odozvy. Scenár je deravý, akoby písaný narýchlo, film plynie chaoticky, humoru je tam málo, herecké výkony slabé, k postavám si vôbec nevytvoríte puto a nejako sa mi Christian Clavier do tejto komédie proste vôbec nehodil. Film ako jednohubka na pozretie s frajerkou môže byť, do kina ale naň nechoďte. Čakal som i krásne zábery z Ibizy, bolo ich tam len málinko.(5.8.2019)