Piková dáma (festivalový název)

Пиковая дама: Зазеркалье

Queen of Spades: The Looking Glass

Queen of Spades: Through the Looking Glass

Horor / Mysteriózní

Rusko, 2019, 83 min

Ruská ducharina ktorá je priemerná, veľmi nevystraší a tak isto ani nič nové neponúkne. Herci hrajú dobre avšak sympatický teda nie sú(hlavne ten najmladší Arťom). Maska pikovej dámy slabá, teda skôr priemerná. Po hororovej stránke nič moc a dlho trvá kým sa aspoň niečo udeje. Koniec priemer. Sčítané dokopy za 3*.(22.2.2020)

Čistokrevná vykrádačka všeho možného a vyjmenovávat, co všechno Rusové opsali je házení hrachu na zeď, ale přesto se na to dá dívat. Film se může pochlubit solidní technickou stránkou a relativně slušným gotickým nádechem, který překvapivě dobře funguje se snahou o teenagerskou duchařinu. Celkem fajn byli i herci, ačkoliv představitel toho mladšího dokáže lézt silně na nervy. Mínusem je absence napětí a zapracovat se mělo na samotné dámě, ať už jde o její nástupy či o masku. Podle mě má druhá Piková dáma stejnou úroveň jako ta první. Nenadchne, neurazí, relativně pobaví. 60%(4.3.2020)

Je to vykrádačka všetkého, čo i len trocha pričuchlo k ducharčine. Moc to nevadí, ale zas už sa dá predvídať, kam sa film bude uberať a čo príde vo finále. Môžem za seba povedat, že je to i nelogická kravina. Lebo obsah hovorí niečo ako, že za splnenie priania si čierna mula zoberie ich duše. Lenže ani jedno prianie nebolo splnené, hádam len to, že chcem prestať žrať, ale ostatne, neboli splnené a i tak duše zobraté boli. Nelogickosť i fádnosť scenára zamrzí. Je to zena v ciernom, len z iného kraja, ale okopirovana veľmi obstojne. Jednotka bola priemer a tato, taký tak.(19.1.2020)

Ve druhém dílu se z moskevského sídliště přesuneme do luxusní internátní školy pro rozmazlené spratky z bohatých rodin (ale i pro chudé stipendisty nebo sirotky), která ovšem tak trochu připomíná socialistický pasťák. Inu v Rusku se s mládeží moc nemažou. A dělají dobře, protože z ní pak vyroste tvrdé a statečné pokolení a ne takoví změkčilí a zbabělí "západní" lidičkové, kteří si při slovu "koronavirus" nadělávají do kalhot. Sakra, jsem nějak odbočil... No a právě dvě siroty jsou hlavními hrdiny pokračování duchařské pohádky o babě zpoza zrcadla, která si žádá nějakou tu lidskou oběť, atd atd, já vím, pořád na jedno brdo. Ale líbilo se mi to stejně jako o čtyři járy starší jednička, pěkná výprava, hutná atmosféra, dobrá filmařina, no a nejvíc se mi líbila představitelka Olji. Tehle drsné holce s boxerskými copánky by to zatraceně slušelo třeba s katanou nebo nožem v nějakém brutálním řežebném akčňáku.(15.4.2020)

Pokud jste někdy v životě hráli "hercky", jistě mi potvrdíte, že není nic horšího k vidění než piková dáma (tedy pokud vyjde na vás). Ve filmu se sice karty nehrají, ale to pravidlo o pikové dámě tu platí o to silněji. Ruští tvůrci se opět pustili cestou kopírování amerických imperialistů a překvapivě se jim to povedlo lépe než u předchozího pokusu. Atmosféra byla ještě o něco vydařenější než minule, hlavní hrdince nebylo dvanáct a docela slušně jsem se bavil. Za postavu toho chlapce by si scénárista zasloužil ocenění, když někdo napíše charakter, který mi vytáčí budíky do červených hodnot od první chvíle, kdy se objeví, až do samotného konce, asi dělá svou práci velmi dobře. Ten parchant mě sere ještě teď, když o něm píšu...(26.5.2020)