Méďa Béďa

• slovenský

Medvedík Yogi

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Romantický

USA, 1964, 89 min

"Tak dejte mi rouru, stejně má ďouru!" ... :-D // "My táhnem' daleko, my táhnem' spolu do St. Louis, a vláček dělá hů hů hů..." // Právě jsem si tuhle klasiku oživil a na těch pět to prostě má, i kdyby to mělo být jenom proto, jak dokonale jsem to znal nazpaměť jako malej kluk. Český dabing tady prostě nemá chybu - to, jak si překladatelé pohráli se spoustou rýmů a slov, a o písničkách ani nemluvě... Hehehehéééj.... ;-)(3.9.2009)

Méďu Béďu znám již od útlého dětství, a tak jsem se na celovečerák s radostí podíval. Dočkal jsem se ale profláknutého příběhu, který si myslím nemohl nějak zvláštně bavit ani děti. Občas se sice nějaký vtípek dvoum medvědům povedl, ale to je asi tak vše.. Krátkometrážní příběhy jsou o něco jinačí kalibr. 62%(6.6.2012)

Jeden z mých nejoblibenějších filmů, jenž jsem viděl už nespočetněkrát (stará VHS také byla už značně ojetá) a baví mě stále i po tolika letech. Dobrý příběh, výtečný český dabing, vtipné momenty a nezapomenutelné písně. A to mi často pohádky pojaté muzikálně spíše vadí. Jen škoda, že o takhle povedené "animáky" je v posledních letech nouze... Sice silná nostalgie, přesto 5 hvězd. TOP mezi animáky!(31.3.2012)

Vím že jako vážený ČSFD člen bych se neměla rozplývat nad filmy jako je tento. Ovšem pro mě je to nezapomenutelný snímek a já se chci v tuto chvíli zachovat jako sám Méďa Béďa -Jak se o něm zpívá v úvodní písničce- Béďa, je to přítel člověka, Béďa, ničeho se neleká.- Nezaleknout se, a dát tomuhle bezva filmu pět hvězdiček! :-D(14.8.2011)

Když se filmařina dělá poctivě. Parádní animák s ještě parádnějším dabingem. Za dialogy by měli dávat cenu (Zdena Psůtková), písničky jsou pro radost a dlužno dodat, že ústřední trojka Bruder, Janoušková, Šecová si ostudu neudělala, italskou sonátu pak zapěje sám Milan Chladil. Vtípků a gagů je tu stejně jako u prvních Tom a Jerry nepočítaně.(4.10.2015)

• - Film byl znovu vydán v roce 1986. (Terva)

• - Méďa Béďa byl prvním celovečerním snímkem dvojice Hanna a Barbera a současně i prvním celovečerním animovaným snímkem, který vznikl na základě televizního programu. (Cherish)

• - Méďa Béďa byl jednou z postav od Hanny a Barbery, které nosily kolem krku "límeček". To dovolovalo udržovat tělo postavičky statickým a překreslovat jen hlavu, pokud mluvila. Redukoval se tak nutný počet kreseb i rozpočet. (Cherish)