Reklama

Reklama

Série(2) / Epizody(20)

Dílo vzniklé podle stejnojmenného bestselleru Joe Hilla z roku 2013 (NOS4A2) sleduje Vic McQueen, talentovanou mladou ženu, kterou hraje Ashleigh Cummings (The Goldfinch), a která v sobě objevuje nadpřirozenou schopnost nacházet ztracené věci. V důsledku této své zvláštní schopnosti zkříží cestu nesmrtelnému ďábelskému padouchovi Charliemu Manxovi, jehož ztělesňuje herec nominovaný na cenu Emmy®, Zachary Quinto (Star Trek, American Horror Story). Manx je nadpřirozený ničema, který se přiživuje na duších dětí a to, co z nich zbude, přenese do Vánoční země – do zvráceného výplodu Manxovy fantazie, kde jsou každý den Vánoce a nebýt šťastný je protizákonné. Vic se snaží zmařit Manxovy plány a zachránit jeho oběti – aniž by přišla o rozum nebo se sama stala jeho další kořistí. (AMC Czech)

(více)

Videa (3)

Recenze (27)

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

koukatelná záležitost,ve které je vidět,že se Joe Hill docela potatil a celou sérií se táhne ona nezaměnitelná a zvláštní Kingovská poetika.Škoda,že dobré momenty sráží mnohdy až moc laciné vzezření a nudné pasáže.Osobně bych uvítal víc informací o Manxovi a Vánoční říši.Quinto je jako Charlie Manx solidní,ale bohužel je sám a třeba hlavní hrdinka mi k srdci zrovna nepřirostla...60% edit : druhá série je bohužel o dost slabší.Trpí stále stejnými neduhy jako ta první,což by možná až tolik nevadilo,pokud by se podařilo udržet atmosféru a to se nepovedlo.Victoria je pořád stejně otravná a teď má navíc i podobně otravné dítě,Manx už není až takový démon a celá série se svým způsobem motá v kruhu a i když se snaží o napětí,v určitých momentech mi bylo celkem jedno co se stane.Třetí řadu už si budu hodně rozmýšlet...pokud bude...50% ()

SNCIS 

všechny recenze uživatele

Pouze Série 1: Horrorová vánoční země, kde si Zachary Quinto zahrál dalšího charismatického zabijáka. Při sledování jsem si mnohokrát vzpomněl na jeho Sylara. ;) Jinak zpracování odpovídá lacinému televiznímu seriálu a Ashleigh Cummings coby hlavní hrdinka je dost otravná. Víc asi škoda se tady rozepisovat. - 50%. ()

Reklama

Marceloo 

všechny recenze uživatele

Pre teenagerku Victoriu McQueen (Ashleigh Cummings) je najoblúbenejšou činnosťou brázdenie lesov v okolí jej bydliska na motorke. Počas jednej z týchto jázd zisťuje, že má nadprirodzené schopnosti, ktoré jej pomôžu nájsť veci, ktoré sa stratili. Keď zmizne miestne dievčatko, ktoré dobre pozná, a záchranné zložky sú bezradné, uvedomí si, že jej schopnosti jej môžu pomôcť dieťa zachrániť. To ale ešte netuší, že sa bude musieť postaviť zvrátenému chlapovi s menom Charlie Manx (Zachary Quinto). - Bravúrny námet, katastrofálne spracovanie. Takto by som popísal tento seriál. Zo začiatku ma dej velmi chytil, ale už po pár epizódach sa hororové prvky vytratili a riešili sa tu skôr tradičné teenage veci, ktoré normálne v hororoch oblubujem, ale tu sú tak nesympatické postavy, že ma to vôbec nezaujalo. To sa ale nedá povedať o Zacharym Quintovi, pretože ten hrá fenomenálne a oproti ostatnému hereckému obsadeniu je úplne inde. V závere to prekvapivo dosť ožilo a tvorcovia celkom slušne nabudili na druhú sériu, ale ešte si velmi dobre rozmyslím, či sa jej oplatí venovať čas. + herec z American Horror Story + herečka z Hounds of Love + herečka z Dead of Summer ()

Morholt 

všechny recenze uživatele

Seriál jsem začal sledovat prakticky hned poté, co jsem zaklapl knížku a i když obyčejně prskám, když se adaptace nedrží předlohy, tady mi to nevadilo. Naopak jsem to uvítal. Potěšila mě i skutečnost, že řada aspektů obsažených v knize přesně odpovídala mým představám. Za všechny bych zmínil Zkratku či vylíčení unesených dětí. Třešničkou na dortu byl Zachary Quinto dokonalý ve všech podobách. Problém jsem neměl s ani ostatními herci, ať už s výbornou Ashleigh Cummings, nebo s neméně dobrým Ólafssonem. Jako mínus vidím místy příliš vláčné tempo, na můj vkus se tu až moc často řešily rodinné problémy a asi nejvíc jsem postrádal určitou temnotu, kterou Hill dokázal vtisknout knize. Nicméně i tak se jedná o docela milé překvapení a na další řadu se rád podívám. 70% ()

topr harley 

všechny recenze uživatele

Mám za sebou 4 díly, a co k tomu zatím říct. Knihu jsem četl poměrně dávno, takže si nepamatuji všechny detaily, ale řekl bych že seriál se nedrží knižní předlohy úplně přesně. A co říci k samotnému seriálu? Rozhodně mě to baví. Quinto se role zhostil parádně a prostě mu to zlo v jeho podání věříte. Ostatní postavy jsou zatím taky sympatické a dobře napsané, takže uvidíme, jak se to bude vyvíjet dál. ()

Galerie (486)

Zajímavosti (4)

  • V knižní předloze je hlavní hrdince Vic (Ashleigh Cummings) teprve 8 let. V seriálu je již od začátku příběhu dospělá. (Hannibal92)
  • Knižní předloha se odehrává v 80. a 90. letech 20. století, ale seriál je zasazen do roku 2019. (Hannibal92)
  • Natáčelo se ve městě Providence (Rhode Island, USA). (BMW12)

Reklama

Reklama