Série(2) / Epizody(20)

Dílo vzniklé podle stejnojmenného bestselleru Joe Hilla z roku 2013 (NOS4A2) sleduje Vic McQueen, talentovanou mladou ženu, kterou hraje Ashleigh Cummings (The Goldfinch), a která v sobě objevuje nadpřirozenou schopnost nacházet ztracené věci. V důsledku této své zvláštní schopnosti zkříží cestu nesmrtelnému ďábelskému padouchovi Charliemu Manxovi, jehož ztělesňuje herec nominovaný na cenu Emmy®, Zachary Quinto (Star Trek, American Horror Story). Manx je nadpřirozený ničema, který se přiživuje na duších dětí a to, co z nich zbude, přenese do Vánoční země – do zvráceného výplodu Manxovy fantazie, kde jsou každý den Vánoce a nebýt šťastný je protizákonné. Vic se snaží zmařit Manxovy plány a zachránit jeho oběti – aniž by přišla o rozum nebo se sama stala jeho další kořistí. (AMC Czech)

M.i.k.e

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

koukatelná záležitost,ve které je vidět,že se Joe Hill docela potatil a celou sérií se táhne ona nezaměnitelná a zvláštní Kingovská poetika.Škoda,že dobré momenty sráží mnohdy až moc laciné vzezření a nudné pasáže.Osobně bych uvítal víc informací o Manxovi a Vánoční říši.Quinto je jako Charlie Manx solidní,ale bohužel je sám a třeba hlavní hrdinka mi k srdci zrovna nepřirostla...60% edit : druhá série je bohužel o dost slabší.Trpí stále stejnými neduhy jako ta první,což by možná až tolik nevadilo,pokud by se podařilo udržet atmosféru a to se nepovedlo.Victoria je pořád stejně otravná a teď má navíc i podobně otravné dítě,Manx už není až takový démon a celá série se svým způsobem motá v kruhu a i když se snaží o napětí,v určitých momentech mi bylo celkem jedno co se stane.Třetí řadu už si budu hodně rozmýšlet...pokud bude...50% ()

SNCIS

Pouze Série 1: Horrorová vánoční země, kde si Zachary Quinto zahrál dalšího charismatického zabijáka. Při sledování jsem si mnohokrát vzpomněl na jeho Sylara. ;) Jinak zpracování odpovídá lacinému televiznímu seriálu a Ashleigh Cummings coby hlavní hrdinka je dost otravná. Víc asi škoda se tady rozepisovat. - 50%. ()

Marceloo

Pre teenagerku Victoriu McQueen (Ashleigh Cummings) je najoblúbenejšou činnosťou brázdenie lesov v okolí jej bydliska na motorke. Počas jednej z týchto jázd zisťuje, že má nadprirodzené schopnosti, ktoré jej pomôžu nájsť veci, ktoré sa stratili. Keď zmizne miestne dievčatko, ktoré dobre pozná, a záchranné zložky sú bezradné, uvedomí si, že jej schopnosti jej môžu pomôcť dieťa zachrániť. To ale ešte netuší, že sa bude musieť postaviť zvrátenému chlapovi s menom Charlie Manx (Zachary Quinto). - Bravúrny námet, katastrofálne spracovanie. Takto by som popísal tento seriál. Zo začiatku ma dej velmi chytil, ale už po pár epizódach sa hororové prvky vytratili a riešili sa tu skôr tradičné teenage veci, ktoré normálne v hororoch oblubujem, ale tu sú tak nesympatické postavy, že ma to vôbec nezaujalo. To sa ale nedá povedať o Zacharym Quintovi, pretože ten hrá fenomenálne a oproti ostatnému hereckému obsadeniu je úplne inde. V závere to prekvapivo dosť ožilo a tvorcovia celkom slušne nabudili na druhú sériu, ale ešte si velmi dobre rozmyslím, či sa jej oplatí venovať čas. + herec z American Horror Story + herečka z Hounds of Love + herečka z Dead of Summer ()

Morholt

Seriál jsem začal sledovat prakticky hned poté, co jsem zaklapl knížku a i když obyčejně prskám, když se adaptace nedrží předlohy, tady mi to nevadilo. Naopak jsem to uvítal. Potěšila mě i skutečnost, že řada aspektů obsažených v knize přesně odpovídala mým představám. Za všechny bych zmínil Zkratku či vylíčení unesených dětí. Třešničkou na dortu byl Zachary Quinto dokonalý ve všech podobách. Problém jsem neměl s ani ostatními herci, ať už s výbornou Ashleigh Cummings, nebo s neméně dobrým Ólafssonem. Jako mínus vidím místy příliš vláčné tempo, na můj vkus se tu až moc často řešily rodinné problémy a asi nejvíc jsem postrádal určitou temnotu, kterou Hill dokázal vtisknout knize. Nicméně i tak se jedná o docela milé překvapení a na další řadu se rád podívám. 70% ()

topr harley

Mám za sebou 4 díly, a co k tomu zatím říct. Knihu jsem četl poměrně dávno, takže si nepamatuji všechny detaily, ale řekl bych že seriál se nedrží knižní předlohy úplně přesně. A co říci k samotnému seriálu? Rozhodně mě to baví. Quinto se role zhostil parádně a prostě mu to zlo v jeho podání věříte. Ostatní postavy jsou zatím taky sympatické a dobře napsané, takže uvidíme, jak se to bude vyvíjet dál. ()

• V knižní předloze je hlavní hrdince Vic (Ashleigh Cummings) teprve 8 let. V seriálu je již od začátku příběhu dospělá. (Hannibal92)
  • Knižní předloha se odehrává v 80. a 90. letech 20. století, ale seriál je zasazen do roku 2019. (Hannibal92)
  • Natáčelo se ve městě Providence (Rhode Island, USA). (BMW12)