Reklama

Reklama

Nosferatu

(seriál)
  • Česko NOS4A2 (neoficiální název) (více)
Trailer
Drama / Fantasy / Horor / Mysteriózní
USA, (2019–2020), 15 h 27 min (Minutáž: 45–56 min)

Tvůrci:

Jami O'Brien

Předloha:

Joe Hill (kniha)

Hrají:

Ashleigh Cummings, Zachary Quinto, Ólafur Darri Ólafsson, Jahkara Smith, Ebon Moss-Bachrach, Virginia Kull, Darby Camp, Rarmian Newton, Dalton Harrod (více)
(další profese)

Série(2) / Epizody(20)

Dílo vzniklé podle stejnojmenného bestselleru Joe Hilla z roku 2013 (NOS4A2) sleduje Vic McQueen, talentovanou mladou ženu, kterou hraje Ashleigh Cummings (The Goldfinch), a která v sobě objevuje nadpřirozenou schopnost nacházet ztracené věci. V důsledku této své zvláštní schopnosti zkříží cestu nesmrtelnému ďábelskému padouchovi Charliemu Manxovi, jehož ztělesňuje herec nominovaný na cenu Emmy®, Zachary Quinto (Star Trek, American Horror Story). Manx je nadpřirozený ničema, který se přiživuje na duších dětí a to, co z nich zbude, přenese do Vánoční země – do zvráceného výplodu Manxovy fantazie, kde jsou každý den Vánoce a nebýt šťastný je protizákonné. Vic se snaží zmařit Manxovy plány a zachránit jeho oběti – aniž by přišla o rozum nebo se sama stala jeho další kořistí. (AMC Czech)

(více)

Videa (3)

Trailer

Recenze (30)

topr harley 

všechny recenze uživatele

Mám za sebou 4 díly, a co k tomu zatím říct. Knihu jsem četl poměrně dávno, takže si nepamatuji všechny detaily, ale řekl bych že seriál se nedrží knižní předlohy úplně přesně. A co říci k samotnému seriálu? Rozhodně mě to baví. Quinto se role zhostil parádně a prostě mu to zlo v jeho podání věříte. Ostatní postavy jsou zatím taky sympatické a dobře napsané, takže uvidíme, jak se to bude vyvíjet dál. ()

Marceloo 

všechny recenze uživatele

Pre teenagerku Victoriu McQueen (Ashleigh Cummings) je najoblúbenejšou činnosťou brázdenie lesov v okolí jej bydliska na motorke. Počas jednej z týchto jázd zisťuje, že má nadprirodzené schopnosti, ktoré jej pomôžu nájsť veci, ktoré sa stratili. Keď zmizne miestne dievčatko, ktoré dobre pozná, a záchranné zložky sú bezradné, uvedomí si, že jej schopnosti jej môžu pomôcť dieťa zachrániť. To ale ešte netuší, že sa bude musieť postaviť zvrátenému chlapovi s menom Charlie Manx (Zachary Quinto). - Bravúrny námet, katastrofálne spracovanie. Takto by som popísal tento seriál. Zo začiatku ma dej velmi chytil, ale už po pár epizódach sa hororové prvky vytratili a riešili sa tu skôr tradičné teenage veci, ktoré normálne v hororoch oblubujem, ale tu sú tak nesympatické postavy, že ma to vôbec nezaujalo. To sa ale nedá povedať o Zacharym Quintovi, pretože ten hrá fenomenálne a oproti ostatnému hereckému obsadeniu je úplne inde. V závere to prekvapivo dosť ožilo a tvorcovia celkom slušne nabudili na druhú sériu, ale ešte si velmi dobre rozmyslím, či sa jej oplatí venovať čas. + herec z American Horror Story + herečka z Hounds of Love + herečka z Dead of Summer ()

Reklama

Morholt 

všechny recenze uživatele

Seriál jsem začal sledovat prakticky hned poté, co jsem zaklapl knížku a i když obyčejně prskám, když se adaptace nedrží předlohy, tady mi to nevadilo. Naopak jsem to uvítal. Potěšila mě i skutečnost, že řada aspektů obsažených v knize přesně odpovídala mým představám. Za všechny bych zmínil Zkratku či vylíčení unesených dětí. Třešničkou na dortu byl Zachary Quinto dokonalý ve všech podobách. Problém jsem neměl s ani ostatními herci, ať už s výbornou Ashleigh Cummings, nebo s neméně dobrým Ólafssonem. Jako mínus vidím místy příliš vláčné tempo, na můj vkus se tu až moc často řešily rodinné problémy a asi nejvíc jsem postrádal určitou temnotu, kterou Hill dokázal vtisknout knize. Nicméně i tak se jedná o docela milé překvapení a na další řadu se rád podívám. 70% ()

Immortal17 

všechny recenze uživatele

Slyšeli jste už někdy jméno Joe Hill? Že ne? Autor děl jako jsou "Horns" a "Black Phone"? Vážení vášniví čtenáři literárních hrůz, prosím, je čas zasvětit neznalé do světa umění slavného mistra hororu. Ano, hádate správně, nemluvím o nikom jiném než o Stephenu Kingovi. Ptáte se co má společného Joe Hill s králem hororové literární tvorby? Přeci to, že jsou jedné krve. Skutečné jméno zní Joseph Hillström King a je Stephenům prvorozeným synem. Nezapomínejme na to, že spoustu autorů své pravé jméno rádi skrývají za pseudonymy. Stejně jako Stephen King začínal se jménem Richard Bachman. Věděli jste to? To jen pro zajímavost. Vrátíme se tedy k jádru věci.  Stejně jako Stephen, tak i Joe Hill umí krásně proplétat svět fikce s realitou. A tady tomu není jinak. Tady se opět prokázalo, že Kingova krev se zkrátka nezapře. Při sledování seriálu, ruku na srdce, kdo nepocítil ten malý dotek hrůzy, který dokáže vyčarovat jedině King?! Příběh má neuvěřitelně hutnou atmosféru, je tu hned několik dějových linií, kdy budete mít pocit, že i vy sami přicházíte o rozum, budete nevěřícně kroutit hlavou a budete hledat skuliny v každé větě. Co? Proč? Jak? Nebojte se, říkám vám, hodnocení 63% je nehorázně směšných. Je to urážka. Ano, spoustu událostí v první sérii schází, ale neodepisujte hned v úvodu všechno, čemu nerozumíte. Proč si jednoduše nepočkat na vysvětlení a na vyvrcholení celého příběhu? Koho to však bude zajímat, když spoustu diváků, návštěvníků a uživatelů čsfd uvidí to nesmyslně nízké hodnocení? Ani nevíte o co přicházíte. Někdy nerozumím proč spoustu lidí dělá jednu a tu samou chybu, shlédnou první, možná ještě druhý díl a hodnotí na úkor zmateného příběhu a toho, že je nebaví. Je mi líto, ale tak to není. Je to jako kdybyste četli první řádky v knize TO. Kdo četl těchto 1096 stran, ví jak dlouhý a celkem nudný to mělo úvod, příběh se však začal postupně rozuzlovat. A takové přesně jsou knihy Kingovců. Každý příběh přeci má nějaké úvodní dějství a zápletka musí vždy z něčeho vzniknout. Kdo četl knihu ví jaká překvapení v seriálu ještě čekají. Joe Hill kráčí sebevědomě ve šlépějích svého otce, nepochybuji ani vteřinu o tom, že právě on bude ten, kdo nám podá s velkou pravděpodobností největší mistrovské dílo po tom, co už Stephen nebude mezi námi. A to teprve bude nadělení, protože mi pak začne docházet čtivo. Takže v něj věřím. „Sooner or later a black car came for everyone.“ ()

Přemek 

všechny recenze uživatele

Já jsem spokojen. Dobrá variace na starý Stokerův román (plus spousta odkazů na Kukuřičné děti, Stephena Kinga etc.), náctiletá hrdinka, která má sice nějaké ty nadprůměrné schopnosti, ale je to přesto jen dívka sotva odrostlá pubertě, tak se podle toho i chová, charismatický padouch, renfieldovská hrouda masa v podobě pana Binga a hlavně lesbická zfetovaná knihovnice! Jo, druhá řada by mohla být fajn. ()

Galerie (486)

Zajímavosti (4)

  • Natáčelo se ve městě Providence (Rhode Island, USA). (BMW12)
  • V knižní předloze je hlavní hrdince Vic (Ashleigh Cummings) teprve 8 let. V seriálu je již od začátku příběhu dospělá. (Hannibal92)
  • Knižní předloha se odehrává v 80. a 90. letech 20. století, ale seriál je zasazen do roku 2019. (Hannibal92)

Reklama

Reklama