Epizody(10)

silentname

Ok. Poďme si teda povedať ako nakoniec "NOS4A2" v prvej sérii dopadlo. Osobne som asi od všetkého čakal viac hororu a ten mi tu často dosť chýbal. Trvá to dlho, kým sa dočkáme nejakých hororových vizuálov a rozhodne to mohli skúsiť poňať trošku inak. Vďaka tomu sa z toho stala viac dráma. Pretože pravda je taká, že prvé 4 epizódy a príbeh Vic je viac drámou než hororom. Ten potom do toho vstupuje trošku neskôr, keď sa veci stanú trošku osobnejšie. A buď vám to sadne alebo nie. Ja osobne nemám problém ak seriál viac buduje postavy a dáva si na čas, aby sme sa postupne dostali k nejakému finále. A v tomto smere musím sériu oceniť. No ak ste sa pri tom nudili, tak vás chápem úplne rovnako. Tento seriál sa akosi nechce pustiť rýchlo do akcie a celé si to odbiť a mať pokoj. Oproti knihe je tu pár zmien. A musím povedať, že mi pasovali. Vic už nemá 10. Ale 18. A nejazdí na bicykli ale na terénnej motorke. A potom je tu Maggie, ktorá má oproti knižnému spracovaniu oveľa väčšiu rolu a dozvieme sa o nej aj oveľa viac. A tomu som rád, lebo v knihe patrila medzi moje obľúbené postavy, ktoré si podľa mňa zaslúžili viac priestoru. Zachary Quinto hrá zloducha Charlieho Manxa a je to podľa mňa ideálny casting. Jeho monológy sú skvelé, je veľmi dobrý manipulátor a žerem mu to všetkými desiatimi. Pre mňa asi najlepším elementom seriálu. Ale pochválim aj Ashleigh Cummings za jej rolu. Táto Vic mi bola sympatická. A fandil som jej. Čo by som ale ešte vytkol okrem absencie hororu je skutočnosť, že tempo seriálu je počas prvých epizód skutočne ubíjajúce Čaká sa veľmi dlho na to, kým sa začnú veci reálne dávať do pohybu a 6 epizód na to, aby sa z toho aj stal nejaký ten horor. Plus si hovorím, že je celkom risk od tvorcov, že spracovali zatiaľ iba časť knihy a zvyšok si nechávajú otvorené na ďalšiu sériu. Ale na druhú stranu som vďaka tomu tie postavy mal možnosť spoznať a fungovali lepšie. Mám pocit, že viacerých síce seriál nenadchol a asi čakali viac. Ja som očakávania vysoko nemal, tak som sa asi ani moc nesklamal. Pre mňa je to fungujúce. Čeknite si a uvidíte sami. Hodnotenie: B+ ()

Trevor

Priemerný seriál o ktorom som presvedčený že by s vyšším rozpočtom a pod taktovkou niekoho iného mohol byť spracovaný podstatne lepšie. Časom si však Vic získala moje sympatie a samozrejme Charlie Manx ich mal od začiatku. Druhú sériu si pravdepodobne pozriem tiež, ale nemôžem povedať že by som sa jej nevedel dočkať tak ako tomu je v prípade seriálu Dark. Potenciál mesačnej krajiny je pomerne slabo využitý a aj rozhodujúce stretnutie Vic a Manxa je taé viac-menej náhodné. ()

CrazymanM

Knihu jsem nečetl,seriál je dosti průměrný.Nechci ho odepisovat,ale přijde mi to takové nějaké plytké,úplně mě to nevtáhlo do děje.Uvidíme,dám šanci druhé řadě. ()

• Tato epizoda měla svojí celosvětovou premiéru, a to 11. března 2019 na South by Southwest Film Festivalu v Austinu. (Varan)