Reklama

Reklama

Kožená punčocha

(neoficiální název)
  • USA The Deerslayer
všechny plakáty

Obsahy(1)

Film natočil německo-americký režisér Kurt Neumann, autor známého sci-fi hororu „Moucha“, podle románu J. F. Coopera „Lovec jelenů“ (1841). Příběh se odehrává ve 40. letech 18. století v oblasti jezera Otsego v dnešním státě New York. Lovec jelenů Nat Bumppo (Lex Barker) a jeho rudý přítel, náčelník Mohykánů Čingačkůk (Carlos Rivas) jsou znechuceni, když zjistí, že bílý lovec Tom Hutter a jeho společník Harry March obchodují s indiánskými skalpy, na něž angličtí kolonizátoři vypisují vysoké odměny. Mingové se za to mstí a útočí na Hutterův dřevěný srub, postavený na jezeře. Jsou ohroženy i Hutterovy dcery, snědá Hetty (Rita Moreno) a bílá Judit, která miluje Harryho Marche. Za zmínku stojí, že Lex Barker zde vyhlíží jako pozdější Old Shatterhand a je velmi pravděpodobné, že tvůrci německých mayovek se tímto filmem inspirovali... (Mariin)

(více)

Recenze (9)

Mariin 

všechny recenze uživatele

Celkem průměrný film s westernovým začátkem, ukazujícím přepadávání osídlenců Indiány. Hudební doprovod je slabší, bez sepětí s dějem. Poté se odvíjí známý příběh J. F. Coopera, vícekrát upravovaný do filmové podoby. Zde je nepochybně nejzajímavějším prvkem postava Lexe Barkera, který ustrojením a vzhledem poprvé vypadá jako Old Shatterhand z o něco pozdějších Reinlových mayovek. ()

majo25 

všechny recenze uživatele

Už viem, kde zobral inšpiráciu Harald Reinl pri obsadení Old Shaterlanda do Pokladu na alumíniovom jazere. Barker alias Lovec jeleňov je čistá "Stará zráskavená ruka", až by som povedal, že je problém nájsť 10 rozdielov. Film je postavený na predlohe slávneho románu, ale spracovanie je o kúštik lepšie ako to o 12 rokov mladšie francúzsko-rumunskej koprodukcie, o obsadení ani nehovorím. Škoda iba, že tento film obsahuje chudobnejšie a menej početné exteriérové lokácie (stýle sa opakujú tie isté) a aj akčné súboje sú iba priemerné. ()

Reklama

vesper001 

všechny recenze uživatele

Jak už bylo řečeno, hlavní devízou této verze Lovce jelenů je mladší verze Old Shatterhanda. Lex Barker tu má kožený oblek s třásněmi, rudého bratra a počínající nutkání (které se v dalších letech zvrhlo v obsesi :) osvobozovat zajatce od mučednických kůlů. Ale ještě že tu je. Jinak by totiž výsledkem byla ukecaná indiánka s hezkou přírodou, absencí kečupu a plnou taškou skalpů. ()

Flego 

všechny recenze uživatele

Režisér Kurt Neumann sa dostal v 40-tych rokoch do povedomia filmami o Tarzanovi s Wiessmullerom a nebyť jeho najslávnejšieho filmu Mucha ( 1958 ), zapadol by do zabudnutia. Lovec jeleňov ( traper Nat Bumppo v podaní charizmatického Lexa Barkera ) taktiež nie je film, ktorým by sa režisér mohol pochváliť. Je to chyba i scenáristov a strihača, ktorí v určitých fázach evidentne nezvládli svoju prácu. Možno to teraz vyzerá, že ide o zlý film. Nie je tomu tak i dobrým výberom hercov, pekných exteriérov a síce zvláštnou ale zaujímavou hudbou. ()

liquido26 

všechny recenze uživatele

Tento film byl pro mě dlouhou dobu nesehnatelný, ale nakonec se mi zaštěstilo. Viděl jsem TV-rip z brazilské televize s portugalskými titulky přímo v obraze, ale naštěstí s originálním zněním (předchozí verze, co jsem měl byla s německým dabingem). Lex Barker si zde zahrál postavu Nattyho Bumppa a.k.a. Lovce jelenů (v románu Poslední mohykán vystupuje pod přezdívkou Sokolí oko). Lovec jelenů je de facto předobrazem jeho pozdější nejslavnější role Old Shatterhanda (a to včetně oblečení). Celkově se jedná o velmi povedený béčkový western, který se po trochu více ukecaném začátku hezky rozjede a baví až do konce. ()

Galerie (8)

Reklama

Reklama