Kožená punčocha (neoficiální název)

The Deerslayer

Dobrodružný

USA, 1957, 78 min

Kurt Neumann

Předloha:

James Fenimore Cooper (kniha)

Karl Struss

Kurt Neumann

Jodie Copelan

Jak už bylo řečeno, hlavní devízou této verze Lovce jelenů je mladší verze Old Shatterhanda. Lex Barker tu má kožený oblek s třásněmi, rudého bratra a počínající nutkání (které se v dalších letech zvrhlo v obsesi :) osvobozovat zajatce od mučednických kůlů. Ale ještě že tu je. Jinak by totiž výsledkem byla ukecaná indiánka s hezkou přírodou, absencí kečupu a plnou taškou skalpů.(22.8.2011)

Už viem, kde zobral inšpiráciu Harald Reinl pri obsadení Old Shaterlanda do Pokladu na alumíniovom jazere. Barker alias Lovec jeleňov je čistá "Stará zráskavená ruka", až by som povedal, že je problém nájsť 10 rozdielov. Film je postavený na predlohe slávneho románu, ale spracovanie je o kúštik lepšie ako to o 12 rokov mladšie francúzsko-rumunskej koprodukcie, o obsadení ani nehovorím. Škoda iba, že tento film obsahuje chudobnejšie a menej početné exteriérové lokácie (stýle sa opakujú tie isté) a aj akčné súboje sú iba priemerné.(15.7.2016)

Celkem průměrný film s westernovým začátkem, ukazujícím přepadávání osídlenců Indiány. Hudební doprovod je slabší, bez sepětí s dějem. Poté se odvíjí známý příběh J. F. Coopera, vícekrát upravovaný do filmové podoby. Zde je nepochybně nejzajímavějším prvkem postava Lexe Barkera, který ustrojením a vzhledem poprvé vypadá jako Old Shatterhand z o něco pozdějších Reinlových mayovek.(14.3.2008)

Režisér Kurt Neumann sa dostal v 40-tych rokoch do povedomia filmami o Tarzanovi s Wiessmullerom a nebyť jeho najslávnejšieho filmu Mucha ( 1958 ), zapadol by do zabudnutia. Lovec jeleňov ( traper Nat Bumppo v podaní charizmatického Lexa Barkera ) taktiež nie je film, ktorým by sa režisér mohol pochváliť. Je to chyba i scenáristov a strihača, ktorí v určitých fázach evidentne nezvládli svoju prácu. Možno to teraz vyzerá, že ide o zlý film. Nie je tomu tak i dobrým výberom hercov, pekných exteriérov a síce zvláštnou ale zaujímavou hudbou.(13.6.2011)

Tento film byl pro mě dlouhou dobu nesehnatelný, ale nakonec se mi zaštěstilo. Viděl jsem TV-rip z brazilské televize s portugalskými titulky přímo v obraze, ale naštěstí s originálním zněním (předchozí verze, co jsem měl byla s německým dabingem). Lex Barker si zde zahrál postavu Nattyho Bumppa a.k.a. Lovce jelenů (v románu Poslední mohykán vystupuje pod přezdívkou Sokolí oko). Lovec jelenů je de facto předobrazem jeho pozdější nejslavnější role Old Shatterhanda (a to včetně oblečení). Celkově se jedná o velmi povedený béčkový western, který se po trochu více ukecaném začátku hezky rozjede a baví až do konce.(2.5.2012)