Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Zemeckisův vizuálně inovativní film, který přetváří milovaný příběh Dahla pro moderní publikum, vypráví temně humorný a potěšující příběh mladého osiřelého chlapce (Jahzir Bruno), který na konci roku 1967 žije se svou milující babičkou (Octavia Spencer) ve venkovském městě Alabama v Demopolis. Když chlapec a jeho babička narazí na klamně okouzlující, ale velmi ďábelské čarodějnice, babička moudře odvede našeho mladého hrdinu do bohatého přímořského letoviska. Bohužel dorazí přesně ve stejnou dobu, kdy Nejvyšší čarodějnice (Anne Hathaway) shromáždila své přátele z celého světa – v utajení – aby uskutečnila své hanebné plány. (mikki089)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (127)

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Robert Zemeckis a jeho remake Čarodějek je fantasy hororem pro ty nejmenší a myslím, že 10 leté děti by se i bát mohly podobně jako jsme se báli my v roce 1990. Herecké duo Octavia Spencer a Anne Hathaway odvádí slušné herecké výkony, celé je to hezky barevné i vizuálně hezké, čarodějnice mají dobrý make up i creepy masky. My už nejsme cílová skupina, ale dětem jakožto budoucím hororovým fandům bych to klidně i pustil a bavit by se z nostalgie mohli i rodiče. Příběh***, Akce>Ne, Humor***, Násilí>Ne, Zábavnost****, Hudba****, Vizuál****, Atmosféra**, Napětí**. 5.5/10. ()

verbal 

všechny recenze uživatele

Co by asi teď za to Roald dahl, kdyby mohl nakopat Zemekise do prdele, že splácal z jeho poměrně temné knížky cirkusovou přiblblost pro školou povinné, povrchní potraty 21. století a navíc ji dokurvil ryze rasistickou BLM negrózou hlavních hrdninů? Pravou ruku? Levé varle? Ledvinu? To už se patrně nedozvíme, protože někde tiše trouchniví a kdokoliv mu může beztrestně chodit srát na hrob. Ale zase je sqvělé, že nám Robert připomněl, že negři nemusí nutně jen česat bavlnu, nýbrž mohou dělat úplně vše, co ti zasraní privilegovaní bílí rasisti, třeba klidně i potírat čarodějnice a měnit se v krysy. Tudíž si v našich zeměpisných šířkách nechám pořádnou sarkastickou hysterii až na dobu, kdy bude Babičku hrát Koranteng. Každopádně bradavicí na prdeli celého toho přitroublého pohrdání Dahlem a kulturně degenerativního nanebebraní čokoameričanů je rozhodně Hetevejovic Anča, přirozeně odporná natolik, že ji ani nemuseli zbytečně prožezávat tu držku, která by na Mistrovsví světa v násilném neumětelském přehrávání dozajista skončila na bedně. ()

Reklama

Psychor odpad!

všechny recenze uživatele

Dahlovu knižní předlohu považuji za výbornou iniciační knihu, která nejmladším čtenářům zprostředkuje první, a přitom bezpečný kontakt s "hororovým žánrem". Obdobným způsobem lze pohlížet i na její filmovou adaptaci z roku 1990. De facto se v obou případech jedná o temnou fantasy, navíc občasně rozmělněnou jízlivým a ironickým humorem, avšak z hlediska dětské perspektivy příběh rozhodně nahání hrůzu. U Zemeckisovy verze jsem měl spíše pocit, že sleduji pokračování Myšáka Stuart Littla. Tento hororový kastrát nemůže vystrašit vůbec nikoho a opravdu nechápu, proč režisér tak neuctivě šlape po duchu předlohy a žánrově se od ní zcela odklání. Celé fiasko je dokonáno použitím nerealistického CGI (místy až navýsost primitivního), za které by se musel stydět i absolvent začátečnického kurzu digitální animace. Jakožto zdejší hororový expert tak snímku The Witches uděluji odpad. ()

ricci.s 

všechny recenze uživatele

Originál patrí k filmom môjho detstva, takže k nemu prechovávam istú nostalgiu. Táto verzia je v pohode sledovateľná (teda až na preafektovaný výkon hlavnej čarodejnice), plná trikov, avšak len so suchým humorom a minimálnym obohatením voči pôvodnej verzii. Čakal som to, takže sklamaný nie som. Nebudem to ako blbeček hádzať do odpadu s typickým komentárom "remake kravina, pozrite si radšej originál", pretože tento film určite nie je určený pre fanúšikov originálu mojej generácie a ani sa o to nesnaží. Náhodou, práve naopak si myslím, že detským divákom sa to páčiť bude, a možno sa aj zasmejú. Na mňa to dojem neurobilo, ale ani nevidím dôvod na to kydať - priemerná rodinná komédia bez hororu a atmosféry. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Kdyby ve filmu nebyla skvělá čarodějnice Anne Hathaway, tak jsem vzteklej, co za ztrátu času tu Robert Zemeckis natočil. Přitom zrovna ten Zemeckis, který má na kontě top filmy, ke kterým se neustále vracím. Nápad cílí na dětskou populaci a dospělého diváka vlastně totálně ignoruje. Byť motivy jsou spíš pro dospělé. Také jsem nepochopil to, že film je rozdělen na dvě části, kde ta první je seznámení s prostředím a především s výbornou Anne a druhá je z myší perspektivy, která nabízí úplně rozdílnou atmosféru, kde já osobně už jsem se modlil, ať je konec. Děs běs a nikdy více. Tohle že produkoval Guillermo del Toro a Alfonso Cuarón? ()

Galerie (35)

Zajímavosti (6)

Související novinky

Discovery pokračuje v čistce

Discovery pokračuje v čistce

23.08.2022

Nové vedení společnosti Warner Bros. Discovery pod dohledem ředitele Davida Zaslava začalo šetřit, kde se dá, a jako první to odnesla tvorba streamovací služby HBO Max. Po zrušené Batgirl tak… (více)

Nominace na Zlaté maliny 2021

Nominace na Zlaté maliny 2021

13.03.2021

41. ročník Zlatých malin, každoroční ocenění pro ty nejhorší a nejbizarnější filmy roku, se blíží a pořadatelé nyní oznámili své letošní nominace. Mezi těmi najdeme jak celoročně vysmívané filmy typu… (více)

PF 2020

PF 2020

31.12.2019

Tak Le Mans ’66 nakonec v celkovém hodnocení uživatelů ČSFD.cz porazil i oceňovaného Jokera. Není to zas až tak překvapivé, jedná se přeci jen o pozitivnější film, a to máme rádi. Což dokazuje i… (více)

Reklama

Reklama