Reklama

Reklama

Mladý Charlie Hansen žije v roce 1968 se svou babičkou Agathou v Demopolisu v Alabamě poté, co jeho rodiče v Chicagu zahynuli při autonehodě. Babička Charlieho postupně rozveselí a koupí mu myšku, kterou pojmenuje Daisy. Jednoho dne chce Charlie koupit krabici hřebíků, aby Daisy vycvičil a postavil pro ni také domeček. Osloví ho ale čarodějnice, která se ho snaží nalákat na karamelku. Ale Agáta ho přivolá a čarodějnice zmizí. Poté, co Charlie o setkání vypráví babičce, dozví se, že čarodějnice jsou skutečné. Babička říká, že čarodějnice proklela její kamarádku z dětství, Alici, a ta pak strávila zbytek života jako slepice. Aby Charlie čarodějnici unikl, rozhodnou se s babičkou, že se ubytují v nedalekém hotelu, kde je šéfkuchařem její bratranec Eston. Druhý den vezme Charlie Daisy a lano na trénink do velkého sálu. Tam potká obézního, ale přátelského chlapce jménem Bruno. Když se Charlie připravuje na trénink Daisy, do velkého sálu vstoupí skupina čarodějnic vedená jejich všemocnou vůdkyní, Hlavní vrchní čarodějnicí. Charlie se schová pod pódiem a zaslechne, jak Hlavní vrchní čarodějnice plánuje dát všem dětem na světě lektvar namíchaný do cukrářských výrobků, který je promění v myši. Čarodějnice čeká na příchod Bruna, kterému předtím dala tabulku švýcarské čokolády s příměsí lektvaru. Poté, co Bruno dorazí, promění se v myš a uteče do ventilační šachty, kde se ukrývají Charlie a Daisy. Hlavní vrchní čarodějnice Charlieho objeví a násilím ho pomocí lektvaru také promění v myš. Bruno i Charlie poté utečou do hotelového pokoje. Později zjistí, že Hlavní vrchní čarodějnice bydlí v pokoji pod nimi. Také vyjde najevo, že Daisy mluví a byla kdysi osiřelá lidská dívka Mary, kterou čarodějnice proměnila v myš. Podaří se Charliemu přemoci čarodějnice? (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (132)

bourec 

všechny recenze uživatele

Nic sem zi nezjišťoval o filmu, protože jméno R.Zemeckis mluví za vše.Bohužel jednoduchej příběh,kterej v první půlce ještě atakuje dvojhvězdici, aby obratem ruky sklouznul k dopolední produkci televize Nickelodeon pro dětičky od tří do pěti let.Změknul mozek Robertovi, a hlavně všem , co dávaj přednost VOD službám, protože těm je prakticky u prdele, jaký hovno vysere autor slavnýho jména.U tohodle i tříletý děcko bude zvracet.20%. ()

Jaro.Krafcik 

všechny recenze uživatele

Neviem prečo ale vždy si začiatkom Novembra pozriem nejaký film od Zemeckisa. Tentokrát je to novinka. Pôvodné čarodejníce som videl, toto by mal byť remake. Oproti filmu z roku 1990, sa tu postráda horor. Čo treba pochváliť je asi len výber hercov a pár dobrých efektov. A samozrejme, dobrú atmosféru, ale predošlí film o poviedkach čo som dnes pozeral ju mal lepšiu. Po halloweenskej noci dobre sadlo. Taká rozprávačka. 3* ()

Reklama

Eliott 

všechny recenze uživatele

Nové čarodějky jsou takové mdlé a bez života, což mě mrzi vzhledem ke skvělé Anne Hathaway v hlavní záporné roli. Dílo zklamalo jednak nečekanou mírou pohadkovosti a pak také kvůli kompletnímu promrhání potenciálu čarodějek, kdy příběh v podstatě skončil během chvilky. A to krátce poté, co nám byly řádně představeny záporné postavy. Něco se mi zde moc líbilo, ale části s myšmi dětí byly příšerné. Ve srovnání se starší verzí z roku 1990 se jedná pouze o odfláknutou kopii. Následně díky srovnání obou děl odebírám hvězdu. PS: Když jsem si film stahoval, měl ještě na čsfd nálepku ,,horor". ()

JustMeeKatie 

všechny recenze uživatele

Mě to bavilo, díky známým tvářím asi i víc než původní film z roku 1990. Anne Hathaway byla fakt skvělá, děsivá a v některých scénách až nepoznatelná, hodně se mi líbil její přízvuk a že v některých momentech zněla jako Glum (zajímalo by mě, jestli jí ten hlas upravili nebo to byla jen a pouze její práce). Kromě Anne mě tu hodně těšila i přítomnost Octavie Spencer, kterou já mám opravdu hodně ráda a líbilo se mi, že si vybrali právě ji pro roli hodné babičky. Ačkoliv Čarodějnice zde nemají příliš vysoké hodnocení, já se k nim do budoucna budu ráda vracet. ()

classic 

všechny recenze uživatele

„Čarodejnice” sú bohužiaľ, nie extra dobrým filmom, zvyčajne venujúcim sa nielen samým ježibabám, ale aj trom malým, transformovaným myšiam, a to ani nehovoriac o tých veľkých, zmutovaných potkanoch, ktorými sa to potom v tom alabamskom hoteli v šesťdesiatom ôsmom roku, len tak hemžilo, až to bolo (ne)normálne chaotické ! Ak sa vám náhodou ešte neurobilo nevoľno, tak ste všetci tým pádom vrelo vítaní, a vy ostatní, trebárs so všelijakými potenciálnymi skúsenosťami s chytaním rôznorodých hlodavcov od výmyslu sveta, tak pre vás iba platí bočiť čo najďalej, keďže vám najnovší, filmový prírastok od niekdajšieho, režisérskeho vizionára Boba Zemeckisa, jednak extrémne zaťaží žalúdok, ale najmä budete neuveriteľne ľutovať každé jedno decko, ktoré sa rozhodne dať tomuto strašnému nepodarku, akú-takú šancu. Zišlo sa na ňom nespočet oscarových tvorcov, od herečiek Spencer s Hathaway, cez spomínaného režiséra Zemeckisa, až po producentov Cuaróna s del Torom, čo vonkoncom negarantuje automatickú a divácku atraktivitu, pretože tu sa čosi naprosto nepodarilo, kedy zhruba už po 30. minútach, si divák začne čoraz viac uvedomovať, že predovšetkým scenáristi, museli snáď spadnúť z jahody a udrieť sa k tomu i o hlavu... ? Možno vizuálne efekty a masky, majú nakoniec šmrnc, lebo tie bosorky často pôsobili strašidelne, ale v podstate išlo všetko akosi veľmi »hladko« , vskutku si predsa mohli dať trochu väčšiu námahu s dramatizovaním celkového deja, ktorý je tak plytký a jednoduchý, že postavy nemajú nikdy nič sťažené, ak vôbec (ne)počítam premenu detí na myši, ktoré sa s tým akosi ľahko stotožnili, čo je povedzme, dosť bizarné, až odstrašujúce ! Kde sú tie zlaté časy hravých Návratov do budúcnosti alebo napínavého Stroskotanca... ? Robo by mal podľa mňa začať vážne pomýšľať nad odchodom na režisérsky dôchodok... ?! ()

Galerie (35)

Zajímavosti (5)

  • Ke konci filmu zazní krátký úryvek písně „We Are Family“, kterou napsali Bernard Edwards a Nile Rodgers. Původní verzi nazpívala americká vokální skupina Sister Sledge na stejnojmenné album z roku 1979. Zde zazní v podání Samanthy Jade. (noelcoward73)
  • Název filmu se objeví až během závěrečných titulků. (noelcoward73)

Související novinky

Discovery pokračuje v čistce

Discovery pokračuje v čistce

23.08.2022

Nové vedení společnosti Warner Bros. Discovery pod dohledem ředitele Davida Zaslava začalo šetřit, kde se dá, a jako první to odnesla tvorba streamovací služby HBO Max. Po zrušené Batgirl tak… (více)

Nominace na Zlaté maliny 2021

Nominace na Zlaté maliny 2021

13.03.2021

41. ročník Zlatých malin, každoroční ocenění pro ty nejhorší a nejbizarnější filmy roku, se blíží a pořadatelé nyní oznámili své letošní nominace. Mezi těmi najdeme jak celoročně vysmívané filmy typu… (více)

PF 2020

PF 2020

31.12.2019

Tak Le Mans ’66 nakonec v celkovém hodnocení uživatelů ČSFD.cz porazil i oceňovaného Jokera. Není to zas až tak překvapivé, jedná se přeci jen o pozitivnější film, a to máme rádi. Což dokazuje i… (více)

Reklama

Reklama