Zemeckisův vizuálně inovativní film, který přetváří milovaný příběh Dahla pro moderní publikum, vypráví temně humorný a potěšující příběh mladého osiřelého chlapce (Jahzir Bruno), který na konci roku 1967 žije se svou milující babičkou (Octavia Spencer) ve venkovském městě Alabama v Demopolis. Když chlapec a jeho babička narazí na klamně okouzlující, ale velmi ďábelské čarodějnice, babička moudře odvede našeho mladého hrdinu do bohatého přímořského letoviska. Bohužel dorazí přesně ve stejnou dobu, kdy Nejvyšší čarodějnice (Anne Hathaway) shromáždila své přátele z celého světa – v utajení – aby uskutečnila své hanebné plány. (mikki089)

Trailer 1

verbal

Co by asi teď za to Roald dahl, kdyby mohl nakopat Zemekise do prdele, že splácal z jeho poměrně temné knížky cirkusovou přiblblost pro školou povinné, povrchní potraty 21. století a navíc ji dokurvil ryze rasistickou BLM negrózou hlavních hrdninů? Pravou ruku? Levé varle? Ledvinu? To už se patrně nedozvíme, protože někde tiše trouchniví a kdokoliv mu může beztrestně chodit srát na hrob. Ale zase je sqvělé, že nám Robert připomněl, že negři nemusí nutně jen česat bavlnu, nýbrž mohou dělat úplně vše, co ti zasraní privilegovaní bílí rasisti, třeba klidně i potírat čarodějnice a měnit se v krysy. Tudíž si v našich zeměpisných šířkách nechám pořádnou sarkastickou hysterii až na dobu, kdy bude Babičku hrát Koranteng. Každopádně bradavicí na prdeli celého toho přitroublého pohrdání Dahlem a kulturně degenerativního nanebebraní čokoameričanů je rozhodně Hetevejovic Anča, přirozeně odporná natolik, že ji ani nemuseli zbytečně prožezávat tu držku, která by na Mistrovsví světa v násilném neumětelském přehrávání dozajista skončila na bedně. ()

ricci.s

Originál patrí k filmom môjho detstva, takže k nemu prechovávam istú nostalgiu. Táto verzia je v pohode sledovateľná (teda až na preafektovaný výkon hlavnej čarodejnice), plná trikov, avšak len so suchým humorom a minimálnym obohatením voči pôvodnej verzii. Čakal som to, takže sklamaný nie som. Nebudem to ako blbeček hádzať do odpadu s typickým komentárom "remake kravina, pozrite si radšej originál", pretože tento film určite nie je určený pre fanúšikov originálu mojej generácie a ani sa o to nesnaží. Náhodou, práve naopak si myslím, že detským divákom sa to páčiť bude, a možno sa aj zasmejú. Na mňa to dojem neurobilo, ale ani nevidím dôvod na to kydať - priemerná rodinná komédia bez hororu a atmosféry. ()

EvilPhoEniX

Robert Zemeckis a jeho remake Čarodějek je fantasy hororem pro ty nejmenší a myslím, že 10 leté děti by se i bát mohly podobně jako jsme se báli my v roce 1990. Herecké duo Octavia Spencer a Anne Hathaway odvádí slušné herecké výkony, celé je to hezky barevné i vizuálně hezké, čarodějnice mají dobrý make up i creepy masky. My už nejsme cílová skupina, ale dětem jakožto budoucím hororovým fandům bych to klidně i pustil a bavit by se z nostalgie mohli i rodiče. Příběh***, Akce>Ne, Humor***, Násilí>Ne, Zábavnost****, Hudba****, Vizuál****, Atmosféra**, Napětí**. 5.5/10. ()

Psychor odpad!

Dahlovu knižní předlohu považuji za výbornou iniciační knihu, která nejmladším čtenářům zprostředkuje první, a přitom bezpečný kontakt s "hororovým žánrem". Obdobným způsobem lze pohlížet i na její filmovou adaptaci z roku 1990. De facto se v obou případech jedná o temnou fantasy, navíc občasně rozmělněnou jízlivým a ironickým humorem, avšak z hlediska dětské perspektivy příběh rozhodně nahání hrůzu. U Zemeckisovy verze jsem měl spíše pocit, že sleduji pokračování Myšáka Stuart Littla. Tento hororový kastrát nemůže vystrašit vůbec nikoho a opravdu nechápu, proč režisér tak neuctivě šlape po duchu předlohy a žánrově se od ní zcela odklání. Celé fiasko je dokonáno použitím nerealistického CGI (místy až navýsost primitivního), za které by se musel stydět i absolvent začátečnického kurzu digitální animace. Jakožto zdejší hororový expert tak snímku The Witches uděluji odpad. ()

Eliott

Nové čarodějky jsou takové mdlé a bez života, což mě mrzi vzhledem ke skvělé Anne Hathaway v hlavní záporné roli. Dílo zklamalo jednak nečekanou mírou pohadkovosti a pak také kvůli kompletnímu promrhání potenciálu čarodějek, kdy příběh v podstatě skončil během chvilky. A to krátce poté, co nám byly řádně představeny záporné postavy. Něco se mi zde moc líbilo, ale části s myšmi dětí byly příšerné. Ve srovnání se starší verzí z roku 1990 se jedná pouze o odfláknutou kopii. Následně díky srovnání obou děl odebírám hvězdu. PS: Když jsem si film stahoval, měl ještě na čsfd nálepku ,,horor". ()