Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Zemeckisův vizuálně inovativní film, který přetváří milovaný příběh Dahla pro moderní publikum, vypráví temně humorný a potěšující příběh mladého osiřelého chlapce (Jahzir Bruno), který na konci roku 1967 žije se svou milující babičkou (Octavia Spencer) ve venkovském městě Alabama v Demopolis. Když chlapec a jeho babička narazí na klamně okouzlující, ale velmi ďábelské čarodějnice, babička moudře odvede našeho mladého hrdinu do bohatého přímořského letoviska. Bohužel dorazí přesně ve stejnou dobu, kdy Nejvyšší čarodějnice (Anne Hathaway) shromáždila své přátele z celého světa – v utajení – aby uskutečnila své hanebné plány. (mikki089)

(více)

Recenze (127)

verbal 

všechny recenze uživatele

Co by asi teď za to Roald dahl, kdyby mohl nakopat Zemekise do prdele, že splácal z jeho poměrně temné knížky cirkusovou přiblblost pro školou povinné, povrchní potraty 21. století a navíc ji dokurvil ryze rasistickou BLM negrózou hlavních hrdninů? Pravou ruku? Levé varle? Ledvinu? To už se patrně nedozvíme, protože někde tiše trouchniví a kdokoliv mu může beztrestně chodit srát na hrob. Ale zase je sqvělé, že nám Robert připomněl, že negři nemusí nutně jen česat bavlnu, nýbrž mohou dělat úplně vše, co ti zasraní privilegovaní bílí rasisti, třeba klidně i potírat čarodějnice a měnit se v krysy. Tudíž si v našich zeměpisných šířkách nechám pořádnou sarkastickou hysterii až na dobu, kdy bude Babičku hrát Koranteng. Každopádně bradavicí na prdeli celého toho přitroublého pohrdání Dahlem a kulturně degenerativního nanebebraní čokoameričanů je rozhodně Hetevejovic Anča, přirozeně odporná natolik, že ji ani nemuseli zbytečně prožezávat tu držku, která by na Mistrovsví světa v násilném neumětelském přehrávání dozajista skončila na bedně. ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Anne se teda ve svý roli vůdčí čarodejnice vyřádila a bavila mě. První půle byla taková víc dospělejší a strašidelnější, takže se mě líbila víc než ta druhá "myší" část. Solidní rodináček, to zase jo. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Kdyby ve filmu nebyla skvělá čarodějnice Anne Hathaway, tak jsem vzteklej, co za ztrátu času tu Robert Zemeckis natočil. Přitom zrovna ten Zemeckis, který má na kontě top filmy, ke kterým se neustále vracím. Nápad cílí na dětskou populaci a dospělého diváka vlastně totálně ignoruje. Byť motivy jsou spíš pro dospělé. Také jsem nepochopil to, že film je rozdělen na dvě části, kde ta první je seznámení s prostředím a především s výbornou Anne a druhá je z myší perspektivy, která nabízí úplně rozdílnou atmosféru, kde já osobně už jsem se modlil, ať je konec. Děs běs a nikdy více. Tohle že produkoval Guillermo del Toro a Alfonso Cuarón? ()

ricci.s 

všechny recenze uživatele

Originál patrí k filmom môjho detstva, takže k nemu prechovávam istú nostalgiu. Táto verzia je v pohode sledovateľná (teda až na preafektovaný výkon hlavnej čarodejnice), plná trikov, avšak len so suchým humorom a minimálnym obohatením voči pôvodnej verzii. Čakal som to, takže sklamaný nie som. Nebudem to ako blbeček hádzať do odpadu s typickým komentárom "remake kravina, pozrite si radšej originál", pretože tento film určite nie je určený pre fanúšikov originálu mojej generácie a ani sa o to nesnaží. Náhodou, práve naopak si myslím, že detským divákom sa to páčiť bude, a možno sa aj zasmejú. Na mňa to dojem neurobilo, ale ani nevidím dôvod na to kydať - priemerná rodinná komédia bez hororu a atmosféry. ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Robert Zemeckis a jeho remake Čarodějek je fantasy hororem pro ty nejmenší a myslím, že 10 leté děti by se i bát mohly podobně jako jsme se báli my v roce 1990. Herecké duo Octavia Spencer a Anne Hathaway odvádí slušné herecké výkony, celé je to hezky barevné i vizuálně hezké, čarodějnice mají dobrý make up i creepy masky. My už nejsme cílová skupina, ale dětem jakožto budoucím hororovým fandům bych to klidně i pustil a bavit by se z nostalgie mohli i rodiče. Příběh***, Akce>Ne, Humor***, Násilí>Ne, Zábavnost****, Hudba****, Vizuál****, Atmosféra**, Napětí**. 5.5/10. ()

Psychor odpad!

všechny recenze uživatele

Dahlovu knižní předlohu považuji za výbornou iniciační knihu, která nejmladším čtenářům zprostředkuje první, a přitom bezpečný kontakt s "hororovým žánrem". Obdobným způsobem lze pohlížet i na její filmovou adaptaci z roku 1990. De facto se v obou případech jedná o temnou fantasy, navíc občasně rozmělněnou jízlivým a ironickým humorem, avšak z hlediska dětské perspektivy příběh rozhodně nahání hrůzu. U Zemeckisovy verze jsem měl spíše pocit, že sleduji pokračování Myšáka Stuart Littla. Tento hororový kastrát nemůže vystrašit vůbec nikoho a opravdu nechápu, proč režisér tak neuctivě šlape po duchu předlohy a žánrově se od ní zcela odklání. Celé fiasko je dokonáno použitím nerealistického CGI (místy až navýsost primitivního), za které by se musel stydět i absolvent začátečnického kurzu digitální animace. Jakožto zdejší hororový expert tak snímku The Witches uděluji odpad. ()

Eliott 

všechny recenze uživatele

Nové čarodějky jsou takové mdlé a bez života, což mě mrzi vzhledem ke skvělé Anne Hathaway v hlavní záporné roli. Dílo zklamalo jednak nečekanou mírou pohadkovosti a pak také kvůli kompletnímu promrhání potenciálu čarodějek, kdy příběh v podstatě skončil během chvilky. A to krátce poté, co nám byly řádně představeny záporné postavy. Něco se mi zde moc líbilo, ale části s myšmi dětí byly příšerné. Ve srovnání se starší verzí z roku 1990 se jedná pouze o odfláknutou kopii. Následně díky srovnání obou děl odebírám hvězdu. PS: Když jsem si film stahoval, měl ještě na čsfd nálepku ,,horor". ()

Djoker 

všechny recenze uživatele

Zemeckisovi na stará kolena došly nápady, tak natočil remake oblíbené pohádky pro děti. Originál to podle očekávání převyšuje v oblasti digitálních triků. Dahlův příběh je však o něčem jiném. Nové Čarodějky nejsou vůbec děsivé a ve druhé polovině nepochopitelně vypadají jako Ratatouille ve filmu. ()

Spiker01 

všechny recenze uživatele

Zemeckis je pro mě stále tahák, kvůli kterému jsem schopen film zkusit, i když mě třeba tolik tématicky nezajímá. Ovšem po The Witches toto uvažování budu muset přehodnotit (ani předchozí jeho film Welcome to Marwen mě vůbec nezaujal). Předloha je v Americe velká klasika, podobně jako Čaroděj ze země Oz u nás není příliš známá, takže se ani nedivím, že naše HBO Go snímek od Maxu nepřevzalo. A pro mě to bylo holé utrpení, které jen podtrhl příšerný přízvuk Anne Hathaway, jež už tak nemám rád. A děj jako takový dospělému divákovi nedokáže nic nabídnout...35% ()

Rex Mundi 

všechny recenze uživatele

No, skoršia verzia s Anjelicou Huston zostane navždy klasikou, ale aj toto bolo fajn. Nečítala som Dahla, tak neviem, čo je v knihe, no zmeny oproti pôvodnému filmu mi príliš nesadli. Asi je to šité na novú generáciu. ()

castor 

všechny recenze uživatele

Robert Zemeckis je bezpochyby pojmem. Jenže kromě toho, že je skvělý vypravěč, si dlouhé roky libuje v technologickém experimentování a prozkoumává pestré možnosti současné animace. A právě tím opakovaně naráží. Tentokrát navíc sáhl po látce podle Roalda Dahla, která je zoufale průměrná. Zatímco jindy sehrály u režiséra svou „roli“ ambice, tentokrát to není o nich, ale o uzívaném scénáři. Nechápu, co Zemeckise vedlo k tomu, aby se upsal zrovna k téhle nudě. Ostatně samotné průpovídky bodré Octavie Spencer coby starostlivé babičky o skrytých čarodějnicích tak nějak ne a ne přestat. Pak se cosi stane a bába vezme v barevných 60. letech svého čerstvě osiřelého vnuka do luxusního hotelu, kde ovšem naneštěstí chystají svůj slet nejmocnější čarodějnice na světě s cílem zbavit se všech dětí jednou provždy. Před zavřením očí (dospělého) diváka nakonec zachrání Anne Hathaway, která si svou zápornou roli užívá a strhává na sebe veškerou pozornost. Ale ani to nestačí. Chvíli si hrajeme na pohádku, pak dámy děsivě vycení zuby a děti nejen ten den hůř usnou. A digitální zvířátka s tím už moc nesvedou. Celkově zbytečně neuspořádané, roztříštěné a mdlé. ()

pepo 

všechny recenze uživatele

Čarodejnice sú hravou, vtipnou, občas strašidelnou detskou zábavou. Akurát zamrzí, že dospelému divákovi nemajú príliš čo ponúknuť. U Zemeckisa sme zvyknutí na vyššie méty.Na rozdiel od úmorne pomalého Kamoša obra má však najnovšia Dahlovka výhodu vo veľmi svižnom tempe. Akcie je dostatok a namiesto budovania atmosféry pri pomalých rozhovoroch sa ide vždy rovno na vec. Chýba vďaka tomu možno akási “poézia”, ktorej mal Spielbergov kúsok na rozdávanie, no v podobných prípadoch je toto lepšia cesta. Aj keď mohla byť trochu pestrejšia.Jedno je ale potrebné si pri optike sledovania Zemeckisovho najnovšieho počinu ujasniť hneď na začiatku. Ide o rozprávku. Síce trochu temnejšiu, strašidelnejšiu a drsnejšiu. No stále na pohybujeme na poli detského filmu. ()

filmfanouch 

všechny recenze uživatele

Spisosatel Roald Dahl a režisér a scenárista Robert Zemeckis- To jsou u nové verze Čarodějnic nejdůležitější jména. Dle Dahlovy knihy (který jinak stojí i za knihami jako Karlík a továrna na čokoládu, Fantastický pan Lišák nebo Matilda) už v roce 1990 vznikla jedna filmová adaptace, ve které si nejzlejší čarodějnici tehdy zahrála Angelija Huston, režíroval to Nicolas Roeg, který předtím natočil legendární film Muž, který spadl na Zemi s Davidem Bowiem v hlavní roli a já tuto verzi neviděl a neměl jsem nikdy čest, ani přečíst si Dahlovu předlohu. Jestli mě tedy něco na Čarodějnicích zajímalo tak to byl právě Robert Zemeckis. Roberta Zemeckise bych ještě nějakých pár let nazpátek považoval za jednoho z nejlepších vizuálně stylizovaných filmových vypravěčů a to díky trilogii Návrat do budoucnosti, Forrestu Gumpovi, Trosečníkovi nebo jeho digitálně animovaným klenotům jako Polární expres či Vánoční koleda. Začátkem nové dekády ale Zemeckis pro mně osobně jaksi ztratil svoje kouzlo a ať už se bavíme o Letu, Muži na laně, Spojencích nebo (především velkému zklamání) Vítejte v Marwenu tak už to skutečně vypadalo jako by byl ten starý dobrý Zemeckis mrtvý. Lehký náznak naděje, že ten starý Zemeckis pořád mrtvý není ale Čarodějnice vzbuzují. Ne, Čarodějnice nejsou jasným návratem Zemeckise k jeho staré formě a ne, Čarodějnice vlastně nejsou kdovíjak velmi dobrým filmem a mají pořád blíže k Zemeckisovým filmům z uplynulé dekády. Jenže...... po dlouhé době jsem měl konečně pocit, že Zemeckis zase funguje jako zdařilý filmový vypravěč využívající vizuální podání ne jako frajeřinu, ale jako nástroj k doprovodnému vyprávění. Na scénáři se krom Roberta Zemeckise a Kenye Barris částečně podílel i Guillermo del Toro, kterému by zrovna tahle šílená pohádka mohla jako režisérovi možná sednout ještě víc. Osobně tipuji, že většinou celkem funkční hororové prvky jsou právě výtvorem del Tora z pozice spoluscenáristy, samo sebou tu ale pro ně zase tolik prostoru není, protože by pořád mělo jít především o pohádku. Zemeckis ale pořád dokáže, že má ten správný vypravěčský styl a navíc si povolal své známé spolupracovníky kameramana Dona Burgesse a skladatel Alan Silvestriho. Díky Burgessovi to celé opravdu krásně vypadá a Silvestri i přesto, že zrovna vytvořil jeden ze svých méně památných soundtracků tak rozhodně vytvořil padnoucí a správně využitý soundtrack. Octavia Spencer je zase jednou velmi dobrá a chvilku mi vlastně vrtalo v hlavě, proč zrovna ona (ve věku pouze 50 let) má hrát babičku, ve finále na roli milující babičky padne opravdu výborně. Především je tu ale Anne Hathaway, která si tuto roli vyloženě užívá. Má v té roli neskutečnou energii, roztomile směšný německý přízvuk a skutečně se jí daří, aby z ní občas šel strach. A také je tu Stanley Tucci, který ale kdovíjak výraznou roli nedostává, přesto je velmi fajn ho zase někde vidět. Debutující Jahzir Bruno je jinak fajn volba do hlavní role a především společně se Spencer k sobě nečekaně padnou. Čarodějnice jsou strašně zábavná a energií nasáklá temnější pohádka, která sice někdy vypadá částečně jako od Tima Burtona, Zemeckis v ní ale pořád má šanci ukázat svůj režisérský otisk a dokázat, že pořád je jedinečným filmovým vypravěčem. V případě Dahlovy knihy, kde jsou pravidla daná a Zemeckis se knižní předlohu údajně kdovíjak změnit nepokusil vlastně poté těžko soudit, zda je to zásluhou samotného Dahla nebo právě Zemeckise, pořád se ale musí nechat, že jsou Čarodějnice dost draze vypadající pohádka, která se skutečně nebojí zasunout do temnějších kořenů a má očividné velké production values, paradoxně ale může jít o bolestivý film pro fanoušky původního filmu, kteří zatím vyčítají, že jde téměř o víceméně kopií původního filmu. Já se v tomhle ohledu na žádnou stranu přidat nemůžu, přesto ale musím říct, že jsem si Zemeckisovy Čarodějnice prostě celkem užil. Pořád ale k dokonalosti chybí daleko a ten černý humor (jenž má dokonce pocházet už z Dahlovy předlohy) mně osobně nesedl vůbec. Přesto jsem se ale bavil tím, že to Zemeckis pořád má v sobě, jenom doufám, že u jeho hraného Pinnocchia bude podstatně spokojenější. Čarodějnice jsou fajn, ale kdovíjak povedené zase v klasickém slova smyslu nejsou...... ()

IQ Tiqe 

všechny recenze uživatele

Tak tohle bylo hodně dětsky naivní a absolutně bez napětí, zlomu... Vizuál ok, ale to je vše, ocenit to může leda lítě ze školky. ()

HoneyBunny 

všechny recenze uživatele

Pro mě je středobodem tohohle filmu Anička a její luxusní vrchní čarodějnice. Chvílemi jí to hrozně sluší a chvílemi je to odporná babizna s úsměvem a la Joker. Ten efekt rozřízlé pusy a ostrými zuby je boží. Stejně jako vágně východoevropský přízvuk. Kvalitativně je tenhle film na úrovni starší verze s Anjelicou Huston, a dokonce ani nevadí přesunutí na americký jih. Atmosféra je pořád podobná - barevný nadpřirozený úlet s černým humorem. Uznávám ale, že někomu můžou obě verze přijít příběhově až moc podobné. To je pádný argument, tvůrci mohli jít do větších změn a rizika - proč by se film nemohl třeba odehrávat v současnosti? Uznání si ale tyhle Čarodějnice zaslouží za to, že se nebojí držet původního hořkosladkého konce z Dahlovy knihy. ()

Anderton 

všechny recenze uživatele

Tak tu sa mi viackrát na myseľ predrel pojem Cats, i keď zase treba uznať, že The Witches aspoň nenudia a majú klasický príbeh, ktorý ako-tak dáva zmysel. Bohužiaľ však nestačí iba zobrať predlohu od slávneho spisovateľa a spoliehať sa na vlastný talent (Zemeckis, Del Toro) a myslieť si, že sa potom už netreba snažiť, že to dáme na autopilota. Ono to pôsobí dojmom, ako keby išlo o dielo nejakého debutanta, ktorý ešte len svoj talent preukáže v budúcnosti. Nuž, ide o dielo kedysi vynikajúceho režiséra, ktorý zrejme už melie z posledného a myslí si, že trikári a herci všetko zvládnu zaňho. ()

silentname 

všechny recenze uživatele

"The Witches" je celkom zaujímavým remakom filmu s rovnakým názvom. Osobne sa mi s originálnom nespája nejaká silná nostalgia. Takže som bol zvedavý, ako to dopadne. Je zaujímavé si uvedomiť, že jedným z producentov bol aj Guillermo del Toro. A keď som mal možnosť vidieť tváre čarodejníc, celkom som si to tam vedel predstaviť, lebo malo to celkom creepy vizuál. Efekty vo filme sú celkom slušne spracované a tvorcovia tu odviedli dobrú prácu. Takže v tomto smere som spokojný. Octavia Spencer je dobrou babičkou, decká sú celkom okey a ... dobre, poďme si niečo povedať o Anne Hathaway. Neviem ako to bude prijaté, no viem si predstaviť, že budú ľudia, ktorí ju pochvália, budú ľudia, ktorým bude vadiť. Jej výkon by som označil ako keby sa utrhla z reťaze a rozhodla sa, že bude robiť čo sa jej zachce. A presne tak to aj poňala. A nakoľko film má byť komédiou, myslím si, že to celkom funguje. Miestami som sa na jej výkone skutočne zabával. Lebo som mal pocit, že do toho dala úplne všetko. Proste si povedala, že pôjde cestou totálneho šialenstva a vskutku jej to vyšlo. Mne osobne to prišlo vtipné. Sám o sebe je film podľa mňa pozerateľný, no vizuálne je asi o niečo temnejší ako bol originál. Neviem či by som to púšťal svojim deťom, no možno keď budú mať tak 10, tak už by mohli zvládnuť aj niektoré creepy scénky. Lebo priznám sa, tie roztiahnuté zubaté úsmevy boli podľa mňa celkom strašidelné. Som rád, že som film videl, neviem či by som si ho pozrel znovu. Hodnotenie: B ()

Související novinky

Discovery pokračuje v čistce

Discovery pokračuje v čistce

23.08.2022

Nové vedení společnosti Warner Bros. Discovery pod dohledem ředitele Davida Zaslava začalo šetřit, kde se dá, a jako první to odnesla tvorba streamovací služby HBO Max. Po zrušené Batgirl tak… (více)

Nominace na Zlaté maliny 2021

Nominace na Zlaté maliny 2021

13.03.2021

41. ročník Zlatých malin, každoroční ocenění pro ty nejhorší a nejbizarnější filmy roku, se blíží a pořadatelé nyní oznámili své letošní nominace. Mezi těmi najdeme jak celoročně vysmívané filmy typu… (více)

PF 2020

PF 2020

31.12.2019

Tak Le Mans ’66 nakonec v celkovém hodnocení uživatelů ČSFD.cz porazil i oceňovaného Jokera. Není to zas až tak překvapivé, jedná se přeci jen o pozitivnější film, a to máme rádi. Což dokazuje i… (více)

Reklama

Reklama