Mladý Charlie Hansen žije v roce 1968 se svou babičkou Agathou v Demopolisu v Alabamě poté, co jeho rodiče v Chicagu zahynuli při autonehodě. Babička Charlieho postupně rozveselí a koupí mu myšku, kterou pojmenuje Daisy. Jednoho dne chce Charlie koupit krabici hřebíků, aby Daisy vycvičil a postavil pro ni také domeček. Osloví ho ale čarodějnice, která se ho snaží nalákat na karamelku. Ale Agáta ho přivolá a čarodějnice zmizí. Poté, co Charlie o setkání vypráví babičce, dozví se, že čarodějnice jsou skutečné. Babička říká, že čarodějnice proklela její kamarádku z dětství, Alici, a ta pak strávila zbytek života jako slepice. Aby Charlie čarodějnici unikl, rozhodnou se s babičkou, že se ubytují v nedalekém hotelu, kde je šéfkuchařem její bratranec Eston. Druhý den vezme Charlie Daisy a lano na trénink do velkého sálu. Tam potká obézního, ale přátelského chlapce jménem Bruno. Když se Charlie připravuje na trénink Daisy, do velkého sálu vstoupí skupina čarodějnic vedená jejich všemocnou vůdkyní, Hlavní vrchní čarodějnicí. Charlie se schová pod pódiem a zaslechne, jak Hlavní vrchní čarodějnice plánuje dát všem dětem na světě lektvar namíchaný do cukrářských výrobků, který je promění v myši. Čarodějnice čeká na příchod Bruna, kterému předtím dala tabulku švýcarské čokolády s příměsí lektvaru. Poté, co Bruno dorazí, promění se v myš a uteče do ventilační šachty, kde se ukrývají Charlie a Daisy. Hlavní vrchní čarodějnice Charlieho objeví a násilím ho pomocí lektvaru také promění v myš. Bruno i Charlie poté utečou do hotelového pokoje. Později zjistí, že Hlavní vrchní čarodějnice bydlí v pokoji pod nimi. Také vyjde najevo, že Daisy mluví a byla kdysi osiřelá lidská dívka Mary, kterou čarodějnice proměnila v myš. Podaří se Charliemu přemoci čarodějnice? (TV Nova)

Zyne

prekvapive v pohode a koukatelne, s fajn Hathaway. predchozi film je prece jen vetsi srdcovka, tohle se ale da zkouknout, i kdyz "ztemneni" hlavni babicky a vnuka vlastne do pribehu neprinasi vubec nic a nejspis je to jen pochlebovani dnesni BLM zaktivizovane kulture (: ()

aLPaC

Zde se budu opakovat v tom, co jsem psal o posledním Zemeckisově filmu. Tedy že nechápu, proč si tak talentovaný filmař vybírá primitivní scénáře (zde je navíc spoluautorem) a realizuje nezáživná témata. Toto je navíc remaku temného fantasy s Rowanem Atkinsonem z roku 1990 a vychází z taktéž poměrně temné knihy. Nechápu tedy, že Zemeckis přetavil žánr víceméně do rodinné komedie, ač on sám hodně tíhne k hororu. Navíc je rok 2020 a tak i on podlehl tlaku BLM a všeobecnému hollywoodskému uctívání černochů a musel do hlavní role milé negroušky obsadit. Samozřejmě všechny ty zlé čarodějnice jsou bílé. Vůbec si nedokážu představit, jaký poprask by vyvolalo rasově opačné obsazení. Spíš se při současných trendech divím, že si nestěžují též ženy, že jsou čarodějnice jen ony a nejsou tam třeba i čarodějové. No nic, naprosto souhlasím (i když to často nedělám) s komentářem Verbala, ten to napsal jasně. Zemeckis si bohužel stále víc podkopává svou auru. ()

tomashrabek

Celkom ma prekvapilo, ako hlboko v modrej je tu tento film utopený. Zbytočne podhodnotený horor pre 10+, ktorý s predlohou pracuje zručne a pridáva aj niečo nové a svieže. ()

Bozvav

Původní film jsem jako dítě milovala, u tohoto bych jako dítě asi zvracela. Někde jsem četla, že tělesně postižení film kritizovali za to, že čerodějnice jsou až příliš autenticky fyzicky postižené. No nevím: za prvé pokud bych to brala takto, urážel by mne každý druhý snímek třeba tím, že by mne iritovaly zlé brunety a jiná zavedaná klišé a za druhé, takto hodně zmzačené lidi jsem tedy snad ještě neviděla. Nicméně je pravdou, že snímek kromě hodně morbidní bizardnosti nic nového nepřináší, Anne dosti přehrává, Octávia postrádá to pravé babičkovství a vůbec je to takové nevzhledné. Menší děti se toho asi budou bát a proty starší to bude zase dětinské. Děti jako myšky pěkné. Za mne nic, co bych si na rozdíl od původního, pustila znova. 40% max. ()

warrenur

Pozitivne vnimam iba pekne naanimovane mysky. A prizvuk sefky-cardodejky. "No GORLIK in the sup". Anicka Hathawayovie je paradna v scenkach v Sathurday Night Live. Tym postavam, ktore tam stvarnila, vdychla zivot. Zial v tomto scenaristickom blabole posobi takmer otravne, hoci sa snazi. Vsetko ostatne je vsak velmi, velmi mdle. Neodporucam. Slabota. ()

TomasKotlant

Oproti zdejším hodnocením celkem příjemná rozprávka s poměrně silným katarzním závěrem. Kdo jste nedali aspoň 3 hvězdičky, ať jsou z vás myši! :) PS: Viděno s dabingem a tohle je dle traileru jeden z mála filmů, kde ten dabing byl ke cti, páč v češtině ten akcent hlavní čarodějky nebyl tak paruski ukňučenej. PPS: Pánu Zemeckisovi táhlo na 70 a v tomhle věku většina z vás velkých kritiků bude točit maximálně toaleťákem na hajzlíku, pokud teda v tý době nebude na to už nějaká lepší technolodžie. Né každej je holt /hold Clint Eastwood. ()

barteca

Tak tady někdo nevěděl. co chce ! Horůrek nebo rodinné fantazy, komedii nebo drama. Velkočarodka Anne Hatthaway si tu roli hodně užila, ale už to nechci nikdy vidět. ()

tyna97

Bohužel jsem celý film musela porovnávat s oblíbenou verzí z devadesátých let a moje hodnocení se z ní bude odvíjet. Celý film jsem nepostřehla jméno hlavního hrdiny (ale možná jen fakt nepostřehla, spíš jsem si všímala oslovení „chlapče“). Fajn, že narozdíl od původního filmu se zde objevují černoši, což je zajímavé oživení. Tyto čarodějnice pro mě byly až moc překombinované. Hlavní ježibaba měla svůj obličej s podobnými rysy, jako Joker. Navíc to byla hadí žena, uměla létat a natáhnout ruce jak Saxana. Příliš mnoho počítače, nerealistické myšky, které jsou spíš jako lidi, počítačová kočka a pokoj s nudným číslem „666“. Vadila mi tam Daisy, která tam být (a vůbec mluvit) ani neměla. Měla zůstat obyčejnou myškou. O ní jsme se vlastně nedozvěděli nic, jen to, že kdysi byla proměněným dítětem. Ale proč je jedna holčička změněna ve slepici, ale druhá (a ostatní děti) v myši? Čekala jsem, že se tu taky objeví jedna ta zlá, která bude nakonec vlastně hodná a udělá na světě pořádek. Babča celou dobu ani nehla prstem, ale pak se pochlapila a udělala velkou chybu, když unesla Jenkinsovým dítě. To se přece nedělá. Ale chápu, viděla jsem film pro dětičky (žádný horůrek ani nic takového), které z toho budou mít spíš trauma, jestli jim to rodiče vůbec někdy pustí. Škoda, ani krásná Anne to nezachránila. ()

Rathalos

Je citelne,ze reziserom je Robert Zemeckis,jednoducho vsetko na urovni,kvalita po kazdej stranke,pribeh,hudobny doprovod,triky,herci,najma Anne Hathaway bola skvela,rola hlavnej carodejnice jej padla ako uliata,mne ako dospelemu tato rozpravka ulahodila,verim,ze aj detom sa bude pacit...:-) ()

BOURQUE

Originál tohto remaku som nevidel, no podľa tých obrázok už teraz viem, že originál môže byť lepší. Veľmi ťažko sa mi to píše hlavne z toho dôvodu, že moderná verzia Čarodejky vznikla pod taktovkou R. Zemeckisa. Myslím si, že film nedopadol najlepšie a z dlhodobého hľadiska pravdepodobne sa jedná o jeden z najslabších produktov, čo kedysi pán Zemeckis zo svojich rúk vypustil. Z hereckej stránky jednoduchý, bez hlbších rozmerov. Zvláštne efekty na „moderne obecnej“ úrovni. Oscarové herečky robia, čo môžu, ale nedokážu zachrániť to, čo sa zachrániť nedá. (Nie všetko sa dá vyriešiť len so špeciálnymi efektmi.) Osobné hodnotenie: 64% (**) ()

helloween93

Tohle točil Zemeckis jo? Celý film je snad zlý vtip. Chybí atmosféra, hororové prvky a vtip, adaptace se od původních Witches z roku 1990 dost odklání a bohužel jen špatným směrem. Vyzdvihl bych snad jen Anne Hathaway a Stanley Tucciho, zbytek bída. 2* ()

geek.ondra

Nevkusně natočená kapitální slátanina bez jakékoliv atmosféry nebo tvůrčí vize. Anne Hathaway je skvělá a celý si to krade pro sebe. Tucci je fajn ale Octavia Spencer na to prostě nemá. Robertu Zemeckisovi se to opět rozpadlo pod rukama. 1,5/10 ()

dalziel

Už dvakrát som to vydržal po 40 minútu a šiel od toho. Či to niekedy dopozerám je vo hviezdach.Ako vravím tých prvých 40 minút bolo OK a v momente to bolo preč. ()

Maximilianus

Tento film nebol zábavný, vtipný, dobrodružný, milý, nápaditý, strašidelný, zaujímavý a navyše obsahoval dosť umelé špeciálne efekty, pričom výkon Anne Hathaway bol slabý, trápny a premotivovaný. Úplná strata času pozerať takýto film. 4,2/10. ()

arkie

Podla mna je to vyborne a Anne Hathaway hra presne tu preafektovanu a teatralne zlu postavu, aka sa ocakava. Original som necital, ani som nevidel tu starsiu filmovu verziu. Behanie animovanych mysiek v dnesnej dobe uz neohromi, technicky zvladnute dobre. Akceptovatelny koniec. ()

Trixinka

Neznám předlohu ani původní film. Film byl příjemnou oddechovkou, která je určená hlavně dětem, ale dospěláka neurazí. Začátek byl trochu nuda, ale jak se z hlavního hrdiny stala myška, bavilo mě to více. Škoda, že nebyl film delší a nebyl ukázán další boj s čarodějkami, respektive další proměňování čarodějek v myši. Skutečnost, že hlavní kladné hrdiny ztvárňují černoši a zlé čarodějnice bělošky (což asi v předloze a původním filmu nebylo) ponechám raději bez komentáře :) ()

JORDY

Asi jsem naivně doufal, že podobné snímky se už v dnešní době přestaly točit, bohužel zrovna Zemeckis mě musel přesvědčit o opaku. Těžko hledám něco, co by v Čarodějnici fungovalo, a zbývá otázka, jestli tam něco takového vůbec je. 18% ()

Sharpooter

Moc jsem nechápal o co se režie snažila. Jestli vytvořit pohádku? Nebo snad komedii? Není to ani jedno ani druhé… Ani nevím na jaký věk má být film určen. Dítěti bych tento film určitě nepustil. Věřím, že by si u toho nadělalo do kalhot. A starší publikum? Co se mě týče, tak mě to absolutně nebavilo. Některé scény byly úplně hloupé. Například: „Babí a jak dlouho se dožívají myší?“ Babička: „Asi tři roky.“🤣 Tahle scéna mě absolutně dostala. Takhle strašit dětské publikum, že za tři roky ty myši už nebudou žít. 🤣 Opravdu jsem se popadal za hlavu a nemohl se přestat smát kvůli tomu, jak je příběh špatný. Anne Hathaway se mi do role hlavní čarodějnice nehodí. Nic proti, je to dobrá herečka, ale tahle role měla připadnout nějaké čarodějnici / strašidlu. Co se myší týče, tak byly vytvořené dobře, to nemám nic proti, avšak to počítám jako samozřejmost, jelikož je na nich postavený celý příběh. Velmi mi vadilo tempo příběhu. První půl hodinu se v podstatě nic nestane a celé se to táhne. Další půlhodinu se něco děje, ale pořád se to táhne a film je následně ukončen téměř bezchybným plánem za patnáct minut. Dále mi vadilo jak byla hlavní postava chytrá. Jako omlouvám se, ale devítiletý chlapec, který na každý plán přijde v podstatě během vteřiny a kterému každý plán vyjde téměř dokonale? Nemáme tady náhodou nového Einsteina? Pokud bych to měl srovnat s původním filmem z roku 1990, tak tento snímek byla horší kopie. 4/10 ()

Likan7

Je horší originál nebo tenhle remake? To je stejný jako bych měl rozhodnout, jestli mě někdo praští kladivem nebo baseballkou. Je to vlastně úplně jedno, protože je to prostě šíleně špatný. Masky jsou sice fajn a del Toro je v tomhle trochu vidět, ale jinak je to šíleně nudná kravina, na chlup stejná jako originál. Hathaway je sice fajn, ale je to žalostně málo. ()

Discovery pokračuje v čistce

Discovery pokračuje v čistce

23.08.2022

Nové vedení společnosti Warner Bros. Discovery pod dohledem ředitele Davida Zaslava začalo šetřit, kde se dá, a jako první to odnesla tvorba streamovací služby HBO Max. Po zrušené Batgirl tak… (více)

Nominace na Zlaté maliny 2021

Nominace na Zlaté maliny 2021