poster

Flintstoneovi (TV seriál)

 • český

  Flintstouni

 • anglický

  The Flintstones

 • slovenský

  Flintstonovci

Animovaný / Rodinný / Komedie

USA, 1960, 166x25 min

 • Paldiny
  ****

  Zas Barbera, ten chlap by za celoživotný prínos zaslúžil Oscara, ako to, že ho nemá ?! Okrem doby, kedy noviny tiskli na päťkilový šuter a rezervu menili žeriavom, stál Barbera za viacerými zdarilými projektami. Vymenujem len vychcaného hlodavca, pátrací oddiel mladých detektívov či pažravého medveďa z Jellystonu. Flinstovnovci mali svoj vlastný svet, plný skvelých nápadov, farebných (myslené obojzmyselne) postavičiek a pop - kultúrnych odkazov preložených do dnešnej doby. Príjemne strávené chvíle / dni mi pre tentokrát neskazila ani celovečerná verzia. A možno to bolo Goodmanom, ktorý je ako v prípade Depardieho Obelixa, jednoducho boží.(1.9.2016)

 • PATWIST
  ****

  Legendárna rozprávka, ktorá mi pripomína bezstarostné detské rána keď bola vysielaná v telke, malo by to chodiť častejšie. Už len tie vtipy v úvode a znelka, proste úžas :-) Detská jednoduchosť gagov a ezabudnuteľný domáci pomocníci ako prasosaurus - odpadkový kôš, dinosaurus - vysávač, diktafták - diktafón, brontožeriav :-D Jabadabadú :-D(11.6.2014)

 • Potjoc
  ****

  Když jsem to viděl jako malý, tak se mi to moc líbilo. Jenže pak od roku 1997 až do 2013 v ČR nevysílali vůbec. A já z nostalgie jsem to hledal, jelikož od roku 2000 jsem nechtěně přetočili kazetu se seriálem. 16 let to nevysílali. Poté na SMÍCHOVĚ to odvysílali a já se radoval z těch dílů, zejména z těch prvních, ještě s hrubými obrysi. Ty hádky mezi Fredem a Barneym, to napálení druhých se mi moc líbilo. Hlavně ty zvukové efekty, jak je u Hanny a Barbery zvyklé. Pak ale od dílů s těhotenstvím, s Pebbles, pak ty různé setkání s mafiány, cestování po světě, začalo silně upadávat. A tahle série je jenom první série z mnoha Flintstonů. A zvášť, když od posledního dílu, zase odvysílali od začátku a dokolečka a dokolečka, se mi seriál znelíbil a už to nesleduji ani jako kulisu. Jediné, co bych chtěl sledovat je ta animace konkrétních animátorů, kde jsou pohyby postav výborné.(11.5.2015)

 • -soch-
  ****

  Absolútna klasika, ktorá sa pre mňa stala skutočným rozprávkovým kultom. Na Freda, Barneyho, Wilmu a Betty naozaj nikdy nezabudnem. Neviem však, či boli nadabované aj ďalšie série okrem prvých dvoch. Dabing je skutočne úžasný: ANDREJ HRYC, ZUZANA TLUČKOVÁ, INGRID ŽIRKOVÁ a IVO GOGÁL. Réžia slovenských dialógov: ŠTEFÁNIA GORDULIČOVÁ + Slovenské znenie vyrobila firma AV FINAL (Final preto, lebo tú firmu vlastní B.Filan)(29.1.2010)

 • DaViD´82
  ****

  Seriál, který nevěděl kdy skončit, což mu ubírá na kvalitě. Jinak příběhy sice o ničem, ale plné úžasných nápadů a hravosti tvůrců. Již jen ty domácí "spotřebiče" stojí za to. Navíc celý seriál stojí především na ohromně sympatických postavách, které si zamilujete, ale naopak dojíždí na určitou repetetivnost.(9.2.2007)

 • - Dne 30. září 2010 Google věnoval logo na vyhledávací stránce oslavě 50. výročí prvního televizního vysílání seriálu. (Kmotr76)

 • - 24.09.2013 zveřejnil týdenní magazín TV Guide na svém webu žebříček 60 nejlepších animáků všech dob a předal seriálu nic moc stříbrnou medaili. Krásné zlato dostali Simpsonovi (od r. 1989) a ostudný bronz pohádky Looney Tunes, a to např. Úžasná show (od r. 2010). (Kmotr76)

 • - Flintstone znamená anglicky "pazourek" nebo také "křemen". (vojtaruzek)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace