Flintstoneovi (TV seriál)

• slovenský

Flintstonovci

Animovaný / Rodinný / Komedie

USA, 1960, 166x25 min

Zas Barbera, ten chlap by za celoživotný prínos zaslúžil Oscara, ako to, že ho nemá ?! Okrem doby, kedy noviny tiskli na päťkilový šuter a rezervu menili žeriavom, stál Barbera za viacerými zdarilými projektami. Vymenujem len vychcaného hlodavca, pátrací oddiel mladých detektívov či pažravého medveďa z Jellystonu. Flinstovnovci mali svoj vlastný svet, plný skvelých nápadov, farebných (myslené obojzmyselne) postavičiek a pop - kultúrnych odkazov preložených do dnešnej doby. Príjemne strávené chvíle / dni mi pre tentokrát neskazila ani celovečerná verzia. A možno to bolo Goodmanom, ktorý je ako v prípade Depardieho Obelixa, jednoducho boží.(1.9.2016)

Legendárna rozprávka, ktorá mi pripomína bezstarostné detské rána keď bola vysielaná v telke, malo by to chodiť častejšie. Už len tie vtipy v úvode a znelka, proste úžas :-) Detská jednoduchosť gagov a ezabudnuteľný domáci pomocníci ako prasosaurus - odpadkový kôš, dinosaurus - vysávač, diktafták - diktafón, brontožeriav :-D Jabadabadú :-D(11.6.2014)

Když jsem to viděl jako malý, tak se mi to moc líbilo. Jenže pak od roku 1997 až do 2013 v ČR nevysílali vůbec. A já z nostalgie jsem to hledal, jelikož od roku 2000 jsem nechtěně přetočili kazetu se seriálem. 16 let to nevysílali. Poté na SMÍCHOVĚ to odvysílali a já se radoval z těch dílů, zejména z těch prvních, ještě s hrubými obrysi. Ty hádky mezi Fredem a Barneym, to napálení druhých se mi moc líbilo. Hlavně ty zvukové efekty, jak je u Hanny a Barbery zvyklé. Pak ale od dílů s těhotenstvím, s Pebbles, pak ty různé setkání s mafiány, cestování po světě, začalo silně upadávat. A tahle série je jenom první série z mnoha Flintstonů. A zvášť, když od posledního dílu, zase odvysílali od začátku a dokolečka a dokolečka, se mi seriál znelíbil a už to nesleduji ani jako kulisu. Jediné, co bych chtěl sledovat je ta animace konkrétních animátorů, kde jsou pohyby postav výborné.(11.5.2015)

Absolútna klasika, ktorá sa pre mňa stala skutočným rozprávkovým kultom. Na Freda, Barneyho, Wilmu a Betty naozaj nikdy nezabudnem. Neviem však, či boli nadabované aj ďalšie série okrem prvých dvoch. Dabing je skutočne úžasný: ANDREJ HRYC, ZUZANA TLUČKOVÁ, INGRID ŽIRKOVÁ a IVO GOGÁL. Réžia slovenských dialógov: ŠTEFÁNIA GORDULIČOVÁ + Slovenské znenie vyrobila firma AV FINAL (Final preto, lebo tú firmu vlastní B.Filan)(29.1.2010)

Seriál, který nevěděl kdy skončit, což mu ubírá na kvalitě. Jinak příběhy sice o ničem, ale plné úžasných nápadů a hravosti tvůrců. Již jen ty domácí "spotřebiče" stojí za to. Navíc celý seriál stojí především na ohromně sympatických postavách, které si zamilujete, ale naopak dojíždí na určitou repetetivnost.(9.2.2007)

• - Dne 30. září 2010 Google věnoval logo na vyhledávací stránce oslavě 50. výročí prvního televizního vysílání seriálu. (Kmotr76)

• - 24.09.2013 zveřejnil týdenní magazín TV Guide na svém webu žebříček 60 nejlepších animáků všech dob a předal seriálu nic moc stříbrnou medaili. Krásné zlato dostali Simpsonovi (od r. 1989) a ostudný bronz pohádky Looney Tunes, a to např. Úžasná show (od r. 2010). (Kmotr76)

• - Flintstone znamená anglicky "pazourek" nebo také "křemen". (vojtaruzek)