Skutočný príbeh z roku 1901, kedy si Elisa Sanchez Loriga (Natalia de Molina) prevzala identitu Maria Sáncheza, aby sa vydala za svoju pätnásťročnú milenku Marcelu Graciu Ibeasovú (Greta Fernández). (Arsenal83)

Wysch

Roztahaně poetická freska, která by si zasloužila větší rozpočet a jinou dobu, která by ocenila, že film nemá v základu LGBT politickej podtext. Protože je to řemeslně krásně udělanej romantickej film. A absolutně by se mělo ignorovat, že je to o dvou lesbičkách, kterým se na přelomu století, kdy ženy neměly ani volební právo, podařilo se sezdat. Protože je to prostě jen černobílej film o lásce (jůůů), kterou snad v 21. století už nemusíme řešit, že... ()

dr.horrible

Komentáre na ČSFD bývajú mätúce. Tu som sa dozvedel, že je film podobný Rome (čo je pravda, oba sú čiernobiele), aj že je pomalý a nudný. Pričom v necelých dvoch hodinách zaberá kompletný vývoj vzťahu, niekoľko vkusných erotických scén, postupné budovanie odporu okolia, opakované striedanie lokácií a ústrednú nevšednú tématiku. Dobre sa to sleduje. Čiernobiela kamera robí hodne. Je to citlivé a tak trochu správne patetické. Dvakrát tam hraje fado, načo vo filmoch nie som úplne zvyknutý (jak to je krásne?!). A je to asi rovnako vzdialené nude, ako Cuaronovi.  75% ()

Marze

Isabel Coixetová přeměnila skutečný životní příběh dvou španělských žen sezdaných v roce 1901, z nichž jedna předstírala, že je muž. Elisa Sánchez Loriga (hraná Natalií De Molina) a Marcela Graciela Ibeas (Greta Fernandez) byly dvě ženy. Byl z toho skandál v novinách a pár plánoval uprchnout do Jižní Ameriky, aby jejich svatba nebyla anulována. Coixet se evidentně snažila vytvořit něco tragického a inspirativního. Love story, která ukazuje odvahu páru a jejich vzdor. Moc vášně ve snímku nevidím, ani mnoho radosti. Monochromní černobílý film připomíná pohlednici z art shopu. Herecké výkony obou aktérek jsou vynikající, ale film jako by postrádal energii. ()

ing.man

Nejsem tak protřelý filmy abych mohl říct cokoliv fundovaného. Někdo tady píše, že je to vizuálně okopírované, to já nevím. Mě se film líbil, byl zpracován hezky, byl to obrazový zážitek a víc mě zajímal asi příběh. Nenapadá mě nic a pokud to někomu přijde rozvláčné, tak ať koukne nan něco z japonských filmů aby poznal co ten pojem znamená :D. ()

Hellknight12

Dopozerané . Čo o tomto snímku povedať ? Film je španielskej produkcie. Dĺžka filmu je 118 min. Dĺžka je akurát. Film je romantická dráma založená na skutočnom príbehu 2 žien. Je to svojim spôsobom artovi film. Príbeh filmu sa odohráva na začiatkoch 20 storočia. Snímok je natočený čierno bielo čo beriem ako veľké +. Prečo to beriem ako + ? Je to jednoduché. Ja som sa tak nejako vedel lepšie preniesť do daného obdobia a prežiť celý film od začiatku do konca s hlavnými postavami. Film má pomalé tempo. Na mňa pôsobil úplne kľudne. Čo sa mi páči. Veľmi dobre vystihuje dane obdobie. Niečo mi na tomto filme chyba ale čo ? Netuším. Mohli zájsť trochu hlbšie. Vo filme tiež nechýba nahota. Prečo to spomínam ? Kôli ratingu na Netflixe čo je 16+. Zas nechápem ich rating. Na niektoré filmy s nahotou dajú 18+ na iné dobre že nedajú 13+ . Film režírovala žena. Herecké výkony sú kvalitné. Nie je to síce najlepšie čo môžete vidieť ale kvalitné sú Komu ho môžem odporučiť ? Ľuďom ktorý majú radi španielske filmy a španielčinu. Tým ktorý majú radi romantické drámy. Celkové hodnotenie za mňa 70%. ()