Stroj jménem Arnold (TV film)

• Francie

La Fabrique d'Arnold Schwarzenegger

Building Arnold Schwarzenegger

Dokumentární

Francie, 2018, 50 min

Arnold Schwarzenegger (a.z.)

Pre ľudí čo čítali Arnoldovu knihu Total Recall ako ja, to nieje dokument, ktorý by priniesol niečo nové. Toto je dokument, ktorý zhrnie zo široká Arnieho kariéru, ale nevenuje sa jej do hlbky a kopec vecí tu spomenutých ani nieje. Ak chcete viac, kúpte si jeho knihu. Toto je dokument, pre ľudí, ktorý o Terminatorovi vedia asi toľko, že ma svaly a hral v pár filmoch. Každopádne som sa nenudil a ako zhrnutie ma to bavilo. 80% - 4*(19.9.2019)

Arnold byl už v dětství mým největším idolem akčních hrdinů a tak tomu bude napořád. Nikdy nezapomenu, když jsem ho poprvé uviděl na videu ve snímku Commando. Navždy bylo rozhodnuto. Tento dokument mapuje nejen jeho kulturistickou a záhy i filmovou kariéru, ale také jeho politickou éru, kde to dotáhl až na guvernéra Ameriky. Mega osobnost, která šla za svým cílem a dobyla svět.(3.9.2019)

Arnold je borec, ale netuším proč se tenhle dokument snaží nějak dementovat nebo zkoumat, zda je to pravda. Ta vážná hudba a zpochybňující otázky mi tam moc neseděly. Jako dokument tedy průměrné, škoda, že tam nedaly nějaké perličky z natáčení nebo příklady čeho se mu podařilo dosáhnout během své funkce guvernéra.(3.9.2019)

Arnold má být dle dokumentu továrna, ale nepochopil jsem na co. Na americký sen z masa a kostí? Na politický úspěch? Na nemanželské děti? Co se týká práce u filmu velmi chudý a celkově nepříliš ucelený průřez kariérou špičkového kulturisty, který si o sobě myslel, že je dobrým hercem. Rakouský dub je prkno, to víme všichni, ale jsme rádi, že renomovaní režiséři z něj kdysi udělali nástroj, kolem kterého létaly třísky..(13.9.2019)

Na tento dokument o mém nejoblíbenějším herci jsem se strašně těšil. Po shlédnutí jsem však docela zklamán. Sice jsem se dozvěděl mraky informací, ale celkové vyznění díky posledním pár minutám je takové, že Arnold je starý chlap a nemá už co hrát. A to je hrozná škoda, protože tento člověk si zaslouží uznání za vše, co dokázal jak na poli kulturistiky, tak i podnikání a herectví. Dokument mapuje Arnoldův život v duchu jeho životopisné knihy Total Recall, kterou jsem četl a mohu vřele doporučit.(14.9.2019)