poster

Antologie města duchů

 • Kanada

  Répertoire des villes disparues

 • angličtina

  Ghost Town Anthology

 • Slovensko

  Antológia mesta duchov

Drama / Fantasy

Kanada, 2019, 97 min

Režie:

Denis Côté

Scénář:

Denis Côté

Producenti:

Ziad Touma

Střih:

Nicolas Roy

Kostýmy:

Caroline Bodson
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (7)

 • J*A*S*M
  **

  Nechal jsem se nalákat na hororové prvky. Já vůl! Tenhle typ filmů je mor festivalů. Dějový oblouk neexistuje, je to spíš jednoduchá teze roztažená na slabší dvě hodiny. Přitom by se to dalo utnout v jakémkoli okamžiku. Víc k tomu říct nedokážu, ten film mě intenzivně nezajímal už po deseti minutách. #KVIFF2019(2.7.2019)

 • Filmmaniak
  **

  Divácky náročný snímek s duchařskou tematikou prošpikovaným příběhem o obyvatelích zapadlé kanadské vesnice, kteří se vyrovnávají se sebevraždou dvacetiletého chlapce, stojí na působivých (nicméně velmi skromných a strohých) obrazech a na vykreslení skomírající komunity na odloučeném zamrzlém venkově. Ta se sice nazývá soudržnou a pospolitou, leč ve skutečnosti ji v depresivní lokaci, kde mají své místo spíš mrtví než živí, drží jen poslední zbytky vůle. Poté, co pro rodinu pozůstalých, truchlících nad tragickou událostí, ztratí vnímání času význam, se vesnice sice opravdu počne zaplňovat duchy a film začne pracovat s určitým napětím, přesto však od tohoto křehkého a nenápadného snímku o určitých formách strachu a o překonávání smutku ze ztráty nemá cenu čekat horor - jde spíš o jednoduchý myšlenkový koncept, převedený do vizuální metaforické podoby.(6.7.2019)

 • Othello
  ****

  Hrozně zajímavá teze o vylidňování venkova v důsledku u něj hmatatelnější přítomnosti jeho nevyřešené historie, kterou zastupují její mrtví. A vše je neuvěřitelně pomalé. V nejlepších okamžicích se film dokonce zastaví úplně. Všudypřítomná zima, truchlivost, nedokončenost a pocit ztráty by nicméně fungovali určitě lépe, kdyby se expozice opírala více o objekty, lokalitu a prostor než o samotné postavy, ale co můžete vyčítat filmu, který uzavře celých těch sto minut tichého zmaru titulkami podkreslenými industriálními noisaři The Body.(7.11.2019)

 • Laxik
  **

  Skvělý nápad, ale to zpracování je fakt o ničem.(7.7.2019)

 • seeba10
  ***

  Vesnice to nemají lehké. Nejsou-li v blízkosti velkého města a neslouží jako možný satelit metropoli, těžko bojují díky rostoucí urbanizaci o svou budoucnost. A tak vesnice pomalu skomírají a život v něm pomalu přebírají spíše mrtví.(6.7.2019)

 • Marrakech86
  *

  Začátek filmu byl velmi ponurý jakož i celý film, ale postrádalo to šmrnc, divák čeká, že se něco stane a ono se vlastně nestane téměř nic. Takže tam člověk sedí a přemýšlí nad tím, kdy bude konec. Dialogy herců postrádaly smysl a hlavně to bylo všechno zpomalené. Otázka typu: Nemáš prášky na spaní..pak 10 sekund nic...odpověď na co?...10 sekund nic...odpověď...na spaní :))(3.7.2019)

 • nkubinkova
  ***

  Zprvu se děj zdál celkem zajímavý, nicméně po čase se z toho stal naprostý bizár.(29.10.2019)