Emotivní drama o devítileté dívce s problémovým chováním a tváří anděla natočila jako svůj debut německá režisérka Nora Fingscheidt. Strhující příběh dítěte, jehož matka nezvládá péči o něj a rady si nevědí ani sociální pracovníci, je dechberoucím svědectvím o neutišitelném vzteku i touze po lásce. V hlavní roli filmu ubíhajícím v tempu podobně intenzivním jako hrdinčiny emoce podává autentický výkon Helena Zengel. (Film Europe)

Rathalos

Narusitel systemu je psycho drama,na ktoru sa velmi tazko pozera,hrozne silny,depresivny,emotivny,dychvyrazajuci a smutny film,v ktorom vladne beznadejna atmosfera,Helena Zengel by si zasluzila Oscara za svoj herecky vykon,je to pribeh devatrocneho dievcata,ktore je strasne problemove,kde sa zjavi,tam su tazkosti,matka ju nezvlada a tak sa jej venuju socialni pracovnici,ktori doslovne bojuju s nou,musim este pochvalit nemeckych tvorcov,ktori natocili skutocne strhujucu zalezitost,sklanam sa pred vami,aj pat hviezdiciek je malo...:-) ()

Swannie

6*. Jeden z najsilnejších filmov, čo som doposiaľ videla - a som rada, že som ho pár rokov dozadu na Art Film Feste minula, lebo by som svojim neustálym smoklením rušila všetkých naokolo. ()

Dimo

Hmm, tohle bylo hustý. Sluníčkáři a superpozitivní hyperhappyendisti, raději si pusťte Zpívání v dešti. V opačném případě se připravte na srážku s realitou a brutální tsunami negativních emocí, frustrace a beznaděje. Párům, chystající rodinu, film přináší jednu z možných odpovědí na otázku: "Co když se mi narodí nezvladatelný dítě? Hodně nezvladatelný dítě?" a tím je přivádí k myšlence podvázání vejcovodů a chámovodu. Celý kino se až do konce titulků ani nepohnulo a nikdo ani nepípnul. Pro sebemrskače a milovníky tíživé kinematografie doporučuji a doporučení předává taktéž 11 z 10 psychopatů. ()

Rockerman

Opět si mohu ukroutit hlavu, protože nevěřím, že může takové děcko existovat. Určitě jsou ty hyperaktivní nebo jinak zlobivé děti, ale tohle se mi zdálo přehnané. Navzdory tomu je to skvělý film, ikdyž strašně leze na nervy a vydržet do konce není jednoduché. Při těch nejvypjatějších scénách mě svrběla ruka, ale myslím, že ani násilím by se tento beznadějný případ vyřešit nedal. Klobou dolů před představitelkou Benni! ()

Katy.nka

FIlm, který klade spoustu znepokojivých otázek, ale nedává ani jednu uspokojivou odpověď. "Narušitelů systému" přibývá i u nás, to že nejsou vidět, neznamená, že neexistují. Kdo pracuje s dětmi, ví, že se nejedná o žádné sci-fi, ale realitu všedních dní. Tyhle děti mají rodiče neschopné poskytnout jim základní pocit důvěry k životu a lidem prostřednictvím bezpodmínečné lásky. A to je díra v duši, kterou ani ten nejlepší systém nedokáže zacelit., i kdyby se všichni ti sociální pracovníci, psychologové, lékaři, policisté a kurátoři rozkrájeli (a že to mnozí činí až na okraj možného!). Film má kromě silného psychosociálního poselství i další kvality, za mě skvělou muziku, kameru a herecké výkony. Jen to všechno umění s přehledem přebije intenzivní pocit beznaděje, který jen tak ze sebe nesetřesu... ()

Dave Lister

Narušitel systému je velká emocionální nálož. Je to jeden z těch filmů, na které se nekouká úplně dobře, zvlášť když se jedná o dítě. Příběh desetileté Benni, která má problém se socializovat ve společnosti a její agresivní a nevyzpytatelné chování má za následek, že nemůže žít v běžném rámci výchovného systému. Toto emotivní drama jde opravdu za hranu, ale je o to smutnější, že takových dětí musí být kolem nás mnoho. Neskutečný a strhující výkon Helene Zangel je naprosto odzbrojující, zvlášť když si uvědomíme, že jde o velmi mladou herečku. Tento silný snímek už mi z paměti nic nevymaže. ()

Tipko

Bolestný, ale žiaľ veľmi reálny film o problémovom dievčati, ktoré vlastná matka odmietla vychovávať a preto sa muselo pretĺkať cez rôzne výchovné zariadenia. Štyri hviezdy dávam za slová, ktoré povedala pracovníčka s deťmi matke hlavnej hrdinky: "Vy ste jej matka. A vaše chovanie má obrovský vplyv na vaše dieťa." Inak dej, réžia, kamera, scénar, sú podané zaujímavým spracovaným. ()

retrogirl2

Já chci tu holku vidět ještě hrát dál. Bez zaváhání hodila mega ultra výkon! Jestli to vůbec hrála! Kam se hrabou oskaroví dospěláci! ~ Film se ani nedá popsat, nejdřív rozdýchat. A splasknout oči, bo čisté dvě hodiny pobrekávání, to už zanechá stopu. ()

mira.l odpad!

No ty vole ... Helena Zengel sice asi předvedla geniální výkon, ale TOHLE mít doma, tak jdu asi brzy sedět... aneb nevíte přesně, jestli chcete děti?? Podívejte se na tohle a budete mít o spoustu starostí míň... Dvě hodiny čumim na jednu afektovanou voječenou desetiletou píču, kterou nikdo není s to zpacifikovat, abych věděl hovno, jak to vlastně sko(n)čilo?? Původně jsem uvažoval o jedné hvězdičce za ten výkon hlavní představitelky, ale po tom "konci" fakt ne. A stejně by mě zajímalo, jak by si s takovým stvořením poradilo takové řekněme 14. až 16. století. To by nebyl asi film na dvě hodiny, tam by bylo hotovo zřejmě velmi rychle. ()

Zet

Film dobře vystihuje citát z titulků: "Občas si přece jenom přeju, aby člověk mohl děti zase zavírat." ()

ANTYCHRYST

Teda to bylo něco.. Jestli tohle dokázala takhle ta malá holka zahrát tak klobouk dolů.. Hodně silná dávka emocí a nervů.. Jako kolikrát jsem čekal co se stane a obával se.. Samozřejmě v závěru když měla to miminko.. Napadalo mě cokoliv.. Jen ne nic pozitivního.. Jako nervy bych na tohle neměl.. To co předváděla.. Síla.. Hodně dobře a maximálně realisticky naservirovane.. 85% brrrr.. To byl Teda nehezky zážitek.. ()

wege

Nikdy jsem se u filmu nebál jako tady, co přijde v další scéně. V jednu chvíli to bylo velmi intenzivní, to s tím kojencem. Jinak jsem rád, že mám děti, které zlobí, ale v rámci možností. Sám se přiznám, že nevím, jak byl reagoval mít doma takovou holku. Proto ani nejde nijak odsuzovat tu její matku. Jinak ta scéna matka – sociální pracovnice a hned vzápětí sociální pracovnice – holka je naprosto neskutečná. ()

Homerking

Benni je nezvladatelná devítiletá dívka, je velice nepřátelská, její agrese a nenávist vůči okolnímu světu narostla až do té míry že její matka byla nucena umístit ji do dětského výchovného ústavu, Benni však díky svému agresivnímu jednání putuje od jednoho ústavu k druhému a je stále více agresivní a násilná, její jedinou šancí jak se vrátit zpět k matce je porazit své démony a ovládnout svou agresi. Velmi poutavé drama o vztahu mezi nezvladatelným dítětem a jeho matkou. Tento film také výborně funguje jako antikoncepce. Vřele doporučuji. ()

Hemlock

Škoda každé rány, která padne vedle... Zřejmě jsem necita, ale kromě nepříjemného pocitu v oblasti uší, to ve mě nevyvolalo absolutně nic - 15%. ()

McQuarrie a Sandra Bullock na Netflixu

McQuarrie a Sandra Bullock na Netflixu

05.11.2019

Režisér posledních Mission: Impossible Christopher McQuarrie a herečka Sandra Bullock (Bird Box) teď spojí síly, aby natočili nové drama pro Netflix. Zatím nepojmenovaný snímek bude vyprávět o životě… (více)

6. ročník Be2Can startuje už 2. října

6. ročník Be2Can startuje už 2. října