Reklama

Reklama

Tom a Jerry - Hanna-Barbera era (1940) (série)


Ostrov kanibalů (S01E59)

(epizoda)
  • USA His Mouse Friday
Animovaný / Komedie / Rodinný
USA, 1951, 7 min

Obsahy(1)

Tom se plaví sám na desce po moři. Najednou uvidí pevninu, a tak k ní co nejrychleji připluje. Na pevnině si chce pochutnat na želvě, ovšem želva mu zaleze do svého krunýře. Poté Tom spatří Jerryho. Rázem se Tomovou potravou má stát Jerry. Jerry ho ovšem přelstí tím, že se převleče za kanibala. (zdeny99)

Recenze (6)

Matty 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

O tom, že to nebude obyčejná epizoda Toma a Jerryho, svědčí již samotný název odkazující k Hawksově komedii His Girl Friday. S ní však nemá nic společného, zde jde o brutální historku z ostrova kanibalů, která měla ve své době problémy s cenzory ani ne tak kvůli násilí samotnému (vymlácené zuby nebo kokos v tlamě nejsou pro tuhle dvojku ničím nezvyklým), jako kvůli rasismu (z filmu musely být vystřiženy scény s mluvícími kanibaly – černochy). Tato pohnutá historie snímku přidává na atraktivitě, zároveň mu však neubírá na vtipnosti. ()

Fingon 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Ostrov kanibalů je jeden z mála dílů Toma a Jerryho, který byl cenzurován - ořezem či úplným smazáním hovořících černochů. Tom zcela vysílený připluje na pustý ostrov, kde se hned pustí do želvy. V zápětí se ukáže Jerry a Tom jej chce sežrat. Myšák se převlékne a přebarví za a na kanibala a donutí Toma, aby se uvařil v kotli. Tom ale brzy převlek prokoukne, to se už ale objeví praví kanibalové. Bar-be-kjút cat... ()

Reklama

lubospoti 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Tom a Jerry jsou asi mým nejoblíbenějším seriálem co se týká žánru animovaných grotesek. A je prakticky jedno o jakou epizodu se jedná, téměř všechny jsou výborné. Je až neuvěřitelné, že tento humor nezestárnul ani po více než šedesáti letech od svého vzniku. Navíc je každý kraťas s touto dvojicí doslova přeplněný vtipnými situacemi, člověk se nenudí ani vteřinu. ()

Dan9K 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Já absolutně nechápu tu cenzuru. Stejně jako u dílů Casanova Cat nebo Mouse Cleaning. Co tam je proboha za rasové stereotypy? Že prostě jsou na tropickém ostrově černoští divoši? No to je teda hrozný fakt...Naprosto ubohý. Každopádně díl je to v atraktivním prostředí, ale moc vtipný není. ()

Galerie (3)

Reklama

Reklama