Ve válečném stavu (S01E11) (epizoda)

The Yankee Doodle Mouse

Animovaný / Komedie / Rodinný

USA, 1943, 7 min

Tom a Jerry jsou asi mým nejoblíbenějším seriálem co se týká žánru animovaných grotesek. A je prakticky jedno o jakou epizodu se jedná, téměř všechny jsou výborné. Je až neuvěřitelné, že tento humor nezestárnul ani po více než sedmdesáti letech od svého vzniku. Navíc je každý kraťas s touto dvojicí doslova přeplněný vtipnými situacemi, člověk se nenudí ani vteřinu.(13.10.2017)

Píše se rok 1943 a válka zuří jak venku, tak i na prastarých televizních obrazovkách, v jedné se však namísto granátů hází rajčata, letadla neshazují bomby, ale banány, vojáci nejezdí v obrněných transportérech, ale v pojizdných struhadlech a po explozích se místo utrhnutých končetin jen zapráší a jede se dál... Klíčová otázka teď zní: která válka je která? A byla ta naše zakončena dopisem s předmětem "Send more cats", nebo "Send more Hitlers" ? Jsem zmatený :( 9/10(25.3.2009)

• Houdini

Oscar 1 : Krátký animovaný film(30.12.2007)

Tak toto je klasika. Ak ste epizódu nevideli, tak jednoznačne ju vidieť treba. Veľká dávka explózii, pár fórov asi najlepších zo všetkých epizód a aj pár skvelých prekvapení. Highlighty? Je ich podľa mňa celkom dosť. Tomova momentka na bicykli z rozpadnutého suda, prehadzovanie dynamitu z ruky do ruky, obrovský dynamit, ktorý sa začne zmenšovať, Jerryho lietadlo z krabice na vajcia a podobne. Neviem čo viac o tejto časti povedať. Je to explózia energie, ktorá vždy pobaví. Hodnotenie: A+(23.10.2019)

YouTube/// Obsazení 9/10 Děj 10/10 Hudba 9/10 Efekty 10/10/// +maximálně nabušený díl, zvuky, nápady tvůrců -žádný/// "Pošlete další kočky" ...se nedivím, když má Jerry takovou vyřídilku a Tom je naprosto bež šance. Tohle je opravdu jeden z nejzdařileších a nejnabitějších dílů. Znáte něco jiného kde by se do necelích 8 minut vešlo tolik "legrace"./// Celkem 97%///(28.5.2009)