Tom a Jerry (TV seriál)

Tom and Jerry

Tom a Jerry

Animovaný / Komedie / Rodinný

USA, 1940–1967, 19 h 5 min (Minutáž: 6–9 min)

Jako malé dítě jsem měl komplet všechny díly na VHS a ještě dnes jsem schopný přesně říkat, co se bude dít v jakýkoli moment jakéhokoli dílu. Protihitlerovské gesto v hned prvním díle je samozřejmě pro dospělé a to hlavně proto, že tenhle seriál byl původně určený pouze pro dospělé a předcházel filmům v kině. Dnes je to zlatý fond zábavy a perfektních vtipů v podání většinou pouze dvojice aktérů. 100%(22.6.2016)

Ve skutečnosti odstartovala tahle dvojka svou kariéru v r. 1940 a je zcela jednoznačně největším úspěchem tvůrčí společnosti Hanna-Barbera. Je také dlouhodobě jediným seriálem z této animační dílny, který stylem kresby a zpracováním upomíná na klasického Disneye (srv. třeba se seriály "Méďa Béďa", "Flinstoneovi" či "Scooby Doo"). Je až neuvěřitelné, že tahle hra kočky s myší vydržela scénáristům přes třicet let a brutalitu některých scén se podařilo překonat až seriálu "Happy Tree Friends".(18.9.2005)

• Turiec

Neuveriteľne stupídny seriál o tom ako čo najefektnejšie urobiť kladivom z druhého kašu. Nechápem, čo je na tom pre deti. Ja by som to žiadnemu dieťaťu nedovolil pozerať. To si vážne myslíte, že to na ne nemá ŽIADNY vplyv? Neverím... Jedna * je za výborné remeselné zvládnutie animácií a zvuku. Ale len o tom nie je film ani seriál. Inak hodnotím ako odpad odpadu!(9.10.2003)

Tak tohle mě fakt v mých dětských letech dostalo. Velice dobré anime a navíc je od mého oblíbeného režiséra. Tom a Jerry se mi zdají i docela dost dobře, hezky nakreslené. Jsou nakresleni ve čtyřech verzích. Ale tato verze se mi zdála možná i nejlepší. A celkový dojem:Nejlepší anime, co znám.96%Přístupnost:přístupný(13.3.2007)

Tom a Jerry jdou.. Už od mala jsem fanda Toma. I když je mírně tupoučký, tak to byl můj oblíbenec a Jerryho jsem neměla ráda kvůli jeho "vyčůranosti".Vždy mi hlavou vrtalo, proč neuteče, když na něj padá cihla ze shora, ale přesto je to můj jeden z nejoblíbenějších seriálu z dětství. Prostě dvojka, se kterou se nikdy nenudíte.(12.5.2013)

• - Hned první dobrodružství "Jak kočka dostala padáka" získalo nominaci na Oscara. (zdeny99)

• - Herečka Julie Walters uvedla: „Nemohla jsem se na ně dívat. Krutosti bylo až moc. Měla jsem všechny ty podivné obrazy malinkých zvířátek smíchané dohromady.“ Jejich vzájemné násilné chování je parodováno a vystupňováno ve fiktivní televizní show Itchy & Scratchy ze seriálu Simpsonovi (od r. 1989). (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Charakteristický hýkavý smích a také bolestivý křik kocoura Toma nahrál sám producent a režisér William Hanna. Žádný z použitých smíchů nebo křiků nebyl v seriálu použit dvakrát. Byly vždy nahrávány pro každou epizodu zvlášť. (Dinsberg)